PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Hamowanie silnikiem



pele
23-07-2008, 21:12
na benzynce hamowanie silnikiem zamyka przepustnicę i nie bierze paliwa tak?
a na gazie z tego co wiem to tak nie idzie
moje pytanko w zwiazku z tym:
czy jak ham. silnikiem na gazie to wtedy bierze paliwko?





poprawa tytułu tematu - Oktan

niedzwiedz
23-07-2008, 22:25
To nie jest tak ze calkiem zamyka przepustnice, bo by Ci silnik zgasl z braku tlenu. Odlacza wtryski. Co do elpidżi, to zalezy od instalki.Instalacje proste nie maja cut of'a i dalej podaja gaz (tzn. silnik sobie odpowiednia ilosc wysysa z mieszalnika. Instalki zas z pozadnym kompem a najlepiej sekwencje maja cut of, ktory dziala tak jak na benzynie tzn. odcina wtryski.

Henryk
23-07-2008, 22:28
na benzynce hamowanie silnikiem zamyka przepustnicę i nie bierze paliwa tak?
a na gazie z tego co wiem to tak nie idzie
moje pytanko w zwiazku z tym:
czy jak ham. silnikiem na gazie to wtedy bierze paliwko?

Benzyna jest podawana wtryskiwaczami bezpośrednio a nie przepustnicą Jeśli chodzi o LPG to zależy jaką instalację masz na myśli.Jeśli zwykłą to poprzez przepustnicę przechodzi mieszanka gazowa

Netoper
23-07-2008, 23:54
Np. w II gen Bing, jest opcja cut off, krokowy wtedy się zamyka i gaz nie idzie.

Exodos
24-07-2008, 00:14
Np. w II gen Bing, jest opcja cut off, krokowy wtedy się zamyka i gaz nie idzie.

Ale tylko jak jest krokowiec, ze śrubką już tak łatwo nie ma, o sekwencji nie piszę bo tam taka opcja to normalka.

pele
24-07-2008, 13:25
no ja mam holenderkę to chyba instalka przedpotowowa
rocznik 1995- l generacja, tak?

Netoper
24-07-2008, 21:28
l generacja, tak?
Jak nie masz krokowego tylko śrubę to I gen.

adam_priva
24-07-2008, 23:11
l generacja, tak?
Jak nie masz krokowego tylko śrubę to I gen.

No i tu się z tobą nie zgodzę!
pele posiada instalacje gazową II generacji tylko maksymalnie okrojoną.

często aby obciąć koszty wyrzuca się emulator oraz attuator (silnik krokowy w miejsce śruby) powoduje to min gaśnięcie silnika przy wrzuceniu na luz przy większych prędkościach bądź nieprawidłowe działanie komputera gazu.
Tak miałem w Sienie. mimo że komputer posiadał cut-off to nie został podłączony attuator który sterował mieszanką i emulator.

Inna jest mieszanka na wolnych obrotach a inna na wysokich

pele sprawdź jaki masz komp od instalacji, oraz czy przypadaniem nie masz jakieś nie podłączonej wtyczki od kompa.

Netoper
25-07-2008, 07:47
Jeśli centralka jest od II gen to zakup krokowy, koszt 50zł i będzie OK.

pele
25-07-2008, 17:01
netoper ale o jaki krokowy chodzi?
w którym on jest miejscu?
i czemu ten krokowy mam zakupić jak jest wsio ok

Netoper
25-07-2008, 17:08
Adam pisze, że masz instalkę na śrubę to w takim wypadku nie wykorzystasz dobrodziejstwa cutoffa.
Przy śrubie mieszanka jest ustawiona jednostajnie i auto nie ma pełnych osiągów, bo jak za dużo śrubę wykręcisz to auto mocy dostanie ale i spalanie skoczy,a jak za ubogo to uszczelkę pod głowicą czy zawory diabli wezmą.
Przy zamontowanym krokowym, mieszanka jest dobierana do chwilowych potrzeb silnika i tam gdzie trzeba więcej to masz więcej i auto zrywniejsze, a tam gdzie nie ma zapotrzebowania na paliwo to mieszanka jest zubożana.

pele
25-07-2008, 17:11
acha zrozumiano
dzięki

Ufo
25-07-2008, 19:57
Inna jest mieszanka na wolnych obrotach a inna na wysokich
no jak stechiometryczna ma być.Zmienia się ilość mieszanki a nie skład.To nie diesel ani fsi