PDA

Zobacz pełną wersję : ile na maxa



bolek
15-03-2005, 14:49
mam pytanko do klubowiczów ile da się pojechać na maxa mondkiem 1,8 16V .Ile daliście radę wyciągnąć czy z reguły wszystkie były takie same czy były jakieś wersje z tym motorem szybsze lub o podwyższonej mocy.

vMZe
15-03-2005, 15:06
160 każdy pojedzie. Więcej - pytanie po co. Żadne systemy zabezpieczeń przy takich prędkościach nie działają. Może więc lepiej umrzeć inaczej (na przykład na zawał serca w trakcie bzykanka). :metal . Poza tym kombi to samochód rodzinny, a nie wyścigowy...

v1tek77
15-03-2005, 15:08
czyli do 195 km/h. Co prawda nie uważam, że to już był jego koniec ale nie miałem okazji rozpędzać się dalej.

OLSZAK
15-03-2005, 16:03
mam pytanko do klubowiczów ile da się pojechać na maxa mondkiem 1,8 16V .Ile daliście radę wyciągnąć czy z reguły wszystkie były takie same czy były jakieś wersje z tym motorem szybsze lub o podwyższonej mocy.
Ojciec na autobanie w Rajchu leciał 200 i mówił że jeszcze miał coś pod butem ale po co poddawać silnik takim obciążeniom.W polsce to nie proponował bym przekraczać 160.
Pozdrawaim OLSZAK.

jacus40
15-03-2005, 16:03
Ja swoim jechałem jakieś 185km/h, zaznaczam, że nie miałem wciśniętego pedału przyspieszenia do dechy! Tak sie teraz zastanawiam na trzeżwo, ja to chyba samobójca jestem!!!Zgadzam się z przedmówcą, iż to jest czysta głupota i fanfaronada!!!O ileż przyjemniej zejść z tego świata bzykając!!!!

vMZe
15-03-2005, 16:14
Serdeczne dzięki jacus40 :beer: bo już myślałem, że mnie lincz tutaj czeka.

jacus40
15-03-2005, 16:53
Myślę, że każdy trzeźwo myślący przyzna nam rację!!!Dzięki za :beer:

Tauros
15-03-2005, 17:03
Znowu zaczna sie rozmowy ze jak to mozliwe, ze 1.6 jechal tyle i tyle i wogole...Ja swoje wiem ile jechalem i teraz wstydze sie mowic ile jechalem, a tym bardziej sie tym chwalic na forum...Co to mi da?! Satysfakcje, zazdrosc innych userow, ze powiem publicznie i innym szczeka opadnie, ze jechalem wiecej od nich a oni maja wieksze pojemnosci silnika i wierzyc mi nie beda (zaczna sie kolejne bezsensowne rozmowy :wall:) i beda chcieli pobic "moj rekord"...
Jak dla mnie to tak jak moja opinia w temacie mojego posta...AVE...

badseed
15-03-2005, 17:47
zacxzynam sie martwic kolejnym watkiem nt: "a ile poleci 1.8......" czy nie macie innych problemow....przez takie gadanie "niektorzy" chcac to sprawdzic moga uszkodzic siebie lub swoje autka...piszcie o rozwadze o spokojnej jezdzie ...Mondek to autko rodzinne jak tu juz ktorys z kolegow zauwazyl....forum wyscigowek to chyba nie tu...a moze poszczali ostatnio "szybcy i wsciekli" ze takie tematy odchodza.....

LUDZIE a ja swoja V6 to wiecej nie jezdze jak 130km/h.....bo nie jestem szalencem...wariatem i dbam zarowno o siebie jak i pasazerow nie mowiac o innych uczestnikach ruchu....

Jesli was zastanawia po co mi V6 skoro tak wolno jezdze...po to zebym nie mial duszy na ramieniu wyprzedzajac Tira....
Pozdrawiam all!!! Noga z gazu :)

bolek
15-03-2005, 18:07
Panowie żebym wiedział że z tego zrobi się takie wariactwo to bym tego pytania nigdy nie zadał.Moje pytanie było czysto teoretyczne nie namawiam nikogo do testowania samochodu, ile on poleci, jakie ma przyspieszenie czy coś w tym rodzaju. Także pouczanie mnie z jaką prędkością mam jeżdzić jest nie potrzebne, bo wiem o tym doskonale, prawko mam nie od dziś, a poza tym mondek to samochód rodzinny(o czym też jestem uświadomiony).Jeszcz raz podkreślam że moje pytanie było czysto teoretyczne.

altoot
15-03-2005, 18:46
Znowu zaczna sie rozmowy ze jak to mozliwe, ze 1.6 jechal tyle i tyle i wogole...Ja swoje wiem ile jechalem i teraz wstydze sie mowic ile jechalem, a tym bardziej sie tym chwalic na forum...Co to mi da?! Satysfakcje, zazdrosc innych userow, ze powiem publicznie i innym szczeka opadnie, ze jechalem wiecej od nich a oni maja wieksze pojemnosci silnika i wierzyc mi nie beda (zaczna sie kolejne bezsensowne rozmowy ) i beda chcieli pobic "moj rekord"...
Jak dla mnie to tak jak moja opinia w temacie mojego posta...AVE...
No stary... urosłes (kurna - po raz kolejny) w moich oczach :bigok: :metal :beer:



zacxzynam sie martwic kolejnym watkiem nt: "a ile poleci 1.8......" czy nie macie innych problemow....przez takie gadanie "niektorzy" chcac to sprawdzic moga uszkodzic siebie lub swoje autka...piszcie o rozwadze o spokojnej jezdzie ...Mondek to autko rodzinne jak tu juz ktorys z kolegow zauwazyl....forum wyscigowek to chyba nie tu...a moze poszczali ostatnio "szybcy i wsciekli" ze takie tematy odchodza.....

Ty też... :bigok: :metal :beer:



LUDZIE a ja swoja V6 to wiecej nie jezdze jak 130km/h.....bo nie jestem szalencem...wariatem i dbam zarowno o siebie jak i pasazerow nie mowiac o innych uczestnikach ruchu....

Jesli was zastanawia po co mi V6 skoro tak wolno jezdze...po to zebym nie mial duszy na ramieniu wyprzedzajac Tira....
Pozdrawiam all!!! Noga z gazu :)

o to to ... :bigok:

Fredee
15-03-2005, 19:00
A ja swojego 1.8 atomat i tak sprawdzę jak się ociepli i założę letnie....:)
:)
A pisanie ze ma sie V6 i nigdy nie przekracza 130 km/h jest dla mnie co najmniej dziwne....jakos ciężko mi w to uwierzyć ze ktos mając pod nogą te 170 KM nie zapiął więcej niż 130 km/h
Pozdrawiam

altoot
15-03-2005, 19:04
A pisanie ze ma sie V6 i nigdy nie przekracza 130 km/h jest dla mnie co najmniej dziwne....jakos ciężko mi w to uwierzyć ze ktos mając pod nogą te 170 KM nie zapiął więcej niż 130 km/h
Pozdrawiam

no dobra...masz racje - po autostradach troche szybciej latam :satan:


BTW- 170KM i 238Nm - radość z przyspieszania...

Vmax zalezy głównie od przełozenia głównego...

Tauros
15-03-2005, 19:04
Panowie żebym wiedział że z tego zrobi się takie wariactwo to bym tego pytania nigdy nie zadał.Moje pytanie było czysto teoretyczne nie namawiam nikogo do testowania samochodu, ile on poleci, jakie ma przyspieszenie czy coś w tym rodzaju. Także pouczanie mnie z jaką prędkością mam jeżdzić jest nie potrzebne, bo wiem o tym doskonale, prawko mam nie od dziś, a poza tym mondek to samochód rodzinny(o czym też jestem uświadomiony).Jeszcz raz podkreślam że moje pytanie było czysto teoretyczne.
Nikogo nie ganie, a zwlaszcza Ciebie, ze zadales takie pytanie, masz do tego prawo, to wolny kraj i forum, ale jezeli pytanie jest czysto teoretyczne, to czemu nie sprawdzic w instrukcji obslugi ile wynosi Vmax dla Mondka twojego modelu? (moze to nie bedzie czysto teoretyczna odpowiedz, ale pisemnicza powinna Ci wystarczyc :hehe: ;)

Tauros
15-03-2005, 19:07
no dobra...masz racje - po autostradach troche szybciej latam :satan:
BTW- 170KM i 238Nm - radość z przyspieszania...
Vmax zalezy głównie od przełozenia głównego...
90KM i 138Nm - :palacz: W niemczech mozemy latac bez ograniczen i tam sprawdzac Vmax, no chyba ze :mo: nas nagraja albo na radarek zlapia :bigok:

bolek
15-03-2005, 19:19
niestety nie posiadam instrukcji, a do tej pory spotkałem sie z różnymi prędkościami. Chyba nie doczytałeś drugiej części mojego pytania,chodziło mi o inne wersje.

badseed
15-03-2005, 19:36
No stary... urosłes (kurna - po raz kolejny) w moich oczach :bigok: :metal :beer:


Ty też... :bigok: :metal :beer:

no i sie zalapalem na pochwale ... :)

ale wracajac do tematu....Vmax to nie jest wyznacznik szybkiego auta....

bolek
15-03-2005, 19:43
mam propozycje skończmy ten tema, bo można by dyskutować bez końca, forum jest po to aby rozwiązywać problemy techniczne i ciekawostki a zrobił się ztego poligon .POZDRAWIAM

Tauros
15-03-2005, 19:47
niestety nie posiadam instrukcji, a do tej pory spotkałem sie z różnymi prędkościami. Chyba nie doczytałeś drugiej części mojego pytania,chodziło mi o inne wersje.
W takim razie podaje screen z Etzolda Screen (http://www.tauros.neostrada.pl/mkp/ford_dt.jpg), oraz zapraszam do dzialu downloads, tam masz instrukcje obslugi do Mondka :bigok: tam pewnie bedziesz mial Vmax podane...W MkII dla 1.8 wynosi wg. instrukcji obslugi: sedan i hatchback 195km/h, kombi 190 km/h - manualna skrzynia biegow...

bolek
15-03-2005, 19:53
wielkie dzięki,pozdrowiona i życzę szerokich(nie dziurawych) dróg abyśmy nie mósieli dyskutować na takie tematy.

Tauros
15-03-2005, 19:54
wielkie dzięki,pozdrowiona i życzę szerokich(nie dziurawych) dróg abyśmy nie mósieli dyskutować na takie tematy.
Spoko, zdrowko :beer: :party:

15-03-2005, 21:01
Da się pocisnąć 200 i jeszcze trochę. Mam kombika i na gazie poleciał powyżej 210 ale z górki poleciałby szybciej a z przepaśći napewno 300 przekroczy

Tauros
15-03-2005, 21:09
No stary... urosłes (kurna - po raz kolejny) w moich oczach :bigok: :metal :beer:
:party: :pad: :bigok:

wesmond
15-03-2005, 22:56
No tak to już wiemy kto ile sobie leci. Cieszę się niezmiernie z Taurosa :metal . :brawo:
:beer: toż to tylko podziwiać i imprezować z Takim mądrym człowiekiem. :satan:

altoot
15-03-2005, 23:30
niestety nie posiadam instrukcji, a do tej pory spotkałem sie z różnymi prędkościami. Chyba nie doczytałeś drugiej części mojego pytania,chodziło mi o inne wersje.

podawałem komuś ostatnio...dla aut z manualna skrzynia

190km/h - kombi
195km/h - reszta wersji

altoot
15-03-2005, 23:34
No tak to już wiemy kto ile sobie leci. Cieszę się niezmiernie z Taurosa :metal . :brawo:
:beer: toż to tylko podziwiać i imprezować z Takim mądrym człowiekiem. :satan:


a ja to co??



pies???http://autocentrum.pl/gfx/m/foch.gifhttp://autocentrum.pl/gfx/m/foch.gifhttp://autocentrum.pl/gfx/m/foch.gif

wesmond
15-03-2005, 23:44
No tak to już wiemy kto ile sobie leci. Cieszę się niezmiernie z Taurosa :metal . :brawo:
:beer: toż to tylko podziwiać i imprezować z Takim mądrym człowiekiem. :satan:


a ja to co??



pies???http://autocentrum.pl/gfx/m/foch.gifhttp://autocentrum.pl/gfx/m/foch.gifhttp://autocentrum.pl/gfx/m/foch.gif


NORMALNIE SPAMER.Nic dziwnego zamiast krwi to chyba przemo masz potok danych :satan:

Tomex
16-03-2005, 08:55
Ja na autobanie z Wrocławia do Opola jechałem przez parę km 180km/h. Żeby sprawdzić. Potem zwolniłem bo nie jestem zwolennikiem aż takich prędkości. Po za tym przy takiej prędkości niestety wyraźnie czuć SŁABĄ jakość nawierzchni a i wir w zbiorniku od gazu spory. Pewnie dałoby więcej, ale na gazie mam coś zrobione prze gaziarzy z zapłonem ( nie wiem czy przyspieszony czy opóźniony ) żeby zmniejszyć ryzyko wybuchu w kolektorze i to może odbierac trochę mocy. Generalnie, tak jak choćby wczoraj, korzystając z mizernej długości kawałka autostrady od mojej mieściny do Gliwic lubię sobie pokonać go jadąc 150 km/h. Taka prędkość jest dla mnie jeszcze do przyjęcia, choćby ze wzgledu na natężenie ruchu, jakość nawierzchni, spalanie i natężenie uwagi.

Tauros
16-03-2005, 12:45
No tak to już wiemy kto ile sobie leci. Cieszę się niezmiernie z Taurosa :metal . :brawo:
:beer: toż to tylko podziwiać i imprezować z Takim mądrym człowiekiem. :satan:
Ooo dzieki za pochlebstwa 8O :zaklopotanie: :party: :bigok: :beer: Czasami mi sie zdarza cos madrego powiedziec :) ;) :jezyk1: Thx

airzocho
16-03-2005, 17:14
Odpowiadająć na pytanie bolka:

Ja swoim lecialem na autobanie 210km/h i jeszcze mial maly zapas tak wiec mysle,ze 1,8 wyciagnie cos okolo 215-220.
Sprawdzil bym ale z tylu podjechal jakisz szkop mercedesem i migal swiatlami,ze sie wloke, wiec musialem zjechac na srodkowy a tam wyprzedzaly sie TIR'y i musialem zwolnic :)

Jak licznik wskazuje 200km/h to obrotomierz jest równiutko na 5000 tys. obr/min

altoot
16-03-2005, 18:35
wiec mysle,ze 1,8 wyciagnie cos okolo 215-220.
Sprawdzil bym ale z tylu


Jeeesuuuuu...toż to wiecej niż podawana przez fabryke Vmax dla mondeo z silnikiem 2,5 litra :)) :)) :)) :)) :)) :))

cypisss
16-03-2005, 18:41
Hehe znowu to samo :)) :)) pozzdro :beer:

Tauros
16-03-2005, 20:09
:glupi: :panna: :wall: :))

bolek
16-03-2005, 20:09
wybieram śię do Poznania także będę miał okazję sprawdzić,droga jest ok tylko te opłaty,widzę że dyskusja na tym forum cały czas trwa nie brak takich co sprawdzają swoje mondki i takich którzy przy np.160km/h widzą śmierć w oczach ja osobiście nie boję się jechać z prędkością np200km/h zanim przesiadłem się do mondka jeżdziłem nissanem sunny2.0 16vGTi-R(230KM)

Tomi
16-03-2005, 20:19
Tak krótko: :guns: :mo: :placz: :smash:

Tauros
16-03-2005, 20:53
Jak dla mnie EOT, a kolega Bolek chyba sie dowiedzial przynajmniej w polowie co chcial wiedziec...
Admin zamkniesz pierwszy watek na tym forum :pad: ?!?!
:bigok: :beer: Oczywiscie nie nalegam i nie karze i nie narzucam :pad: (wazelina) :satan:

altoot
16-03-2005, 22:28
:bigok: :beer: Oczywiscie nie nalegam i nie karze i nie narzucam :pad: (wazelina) :satan:

Konrad?? a kogo nie chcesz kaRać? HĘ?! :) bo mnie sie wydaje ze ty kaZać nie chcesz :)

Tauros
16-03-2005, 22:37
Konrad?? a kogo nie chcesz kaRać? HĘ?! :) bo mnie sie wydaje ze ty kaZać nie chcesz :)
Przemku chodzilo mi o "karze" = "kazac" cos komus zrobic, zle sie wyrazilem, przepraszam. Nastepnym razem sie poprawie :))

zack29
17-03-2005, 10:30
Witam
Nigdy was nie korcił :satan: żeby zobaczyć ile pójdzie wasz mondek? Oczywiście w odpowiednich warunkach (noc, suchy i pusty motorway).
Mnie owszem! Z czystej ciekawości wcisnąłem gaz do oporu(jechałem sam, z pasażerami bym się nie odwarzył), moim pierwszym MK1 wyciągnąłem 125 Mph, oczywiście przez krótką chwilę, przy tej prędkości zaczeło go nosić. Ostatnio miałem okazje przetestować moje MK3 - pociągnął 130 Mph, więcej nie dało rady(podejrzewam ogranicznik). Zaraz mi się oberwie, ale trudno. Teraz wiem na co stać mojego mondka, czuje się przez to bezpieczniej, dodam iż normalnie jeżdże motorwayem ok 90Mph. Nie są to przechwałki, po prostu lubię czasem zaryzykować aby więcej wiedzieć.
pozdro :beer:


*1 mila- 1.6 km. :) żarcik.

altoot
17-03-2005, 14:44
Konrad?? a kogo nie chcesz kaRać? HĘ?! :) bo mnie sie wydaje ze ty kaZać nie chcesz :)
Przemku chodzilo mi o "karze" = "kazac" cos komus zrobic, zle sie wyrazilem, przepraszam. Nastepnym razem sie poprawie :))

ja wszystko rozumiem... chodzi mi tylko o to...ze od "kazać" jest wyraz kaŻe" (coś komuś) a nie kaRZe, ktory pochodzi od "karać"

uwage tylko na orta chciałem zwrocic

Tauros
17-03-2005, 15:03
ja wszystko rozumiem... chodzi mi tylko o to...ze od "kazać" jest wyraz kaŻe" (coś komuś) a nie kaRZe, ktory pochodzi od "karać"

uwage tylko na orta chciałem zwrocic
No f*cktycznie :jezyk1: Moj blad!! Ale ortografie to Mietas powinien poprawiac w koncu on byl mistrzem :pad: ...A na lekcje musze sie zapisac do Oli :))
P.S. Do wypowiedzi zack29: Przeczytaj moja pierwsza odpowiedz co do posta bolka na ten temat...To zobaczysz co pisalem...Jak zauwazysz wcale nie negowalem, ze nie sprawdzalem ile moj Mondek potrafi...Dla twojej i innych osob ciekawosci powiem, ze sprawdzalem...

altoot
17-03-2005, 15:23
[quote="Tauros"]
No f*cktycznie :jezyk1: Moj blad!! Ale ortografie to Mietas powinien poprawiac w koncu on byl mistrzem :pad: ...A na lekcje musze sie zapisac do Oli :))[/qoute]

W Kraku sie nie ucz... przyjedz do Oli po świetach... tedy i ja Cie poucze :satan: :party:


A teraz powaznie... mógłbyś ją odwiedzic w końcu w któryś weekend...

Tauros
17-03-2005, 16:21
W Kraku sie nie ucz... przyjedz do Oli po świetach... tedy i ja Cie poucze :satan: :party:

A teraz powaznie... mógłbyś ją odwiedzic w końcu w któryś weekend...
Zobaczymy co sie da zrobic :beer: ale to pewnie po swietach jakos...No i oczywiscie nie w trakcie zlotu :metal

krzys-68
19-03-2005, 23:02
Może lepiej byłoby zapytać:Ile wynosi odwaga kirowcy i wyobrażnia?. :))

Pafqo
20-03-2005, 18:36
Ja swojego 1.8 16V 97 r. jak wracalem z Niemiec rozbujalem na autostradzie do 200 i do 190 bujal sie dosyc szybko ale juz 200 osiagnac potrzebowal troszke czasu . Pedal prawie w podlodze.
Co ciekawe chcialem sprawdzic co jak bedzie przy mocniejszym hamowaniu z tej predkosci i powiem ze zero sciagania, drgan jakby szedl po szynach ( choc obawialem sie tego ze bedzie cos nie tak ) :))

Na platnej autostradzie w PL srednia predkosc 160 km/h bez najmniejszego wysilku i problemu ...

daro
20-03-2005, 18:48
Ale macie fajnie chłopaki , tak pomykacie swoimi mondkami !
Ja rzadko jeżdżę sam w dłuższe trasy a jak już to z moją połowicą , która jak tylko zobaczy ponad 130km/h to krzyczy że jak chcę się zabić to najpierw mam pospłacać kredyty i takie tam.

Ech, życie.

Tauros
20-03-2005, 21:49
Ale macie fajnie chłopaki , tak pomykacie swoimi mondkami !
Ja rzadko jeżdżę sam w dłuższe trasy a jak już to z moją połowicą , która jak tylko zobaczy ponad 130km/h to krzyczy że jak chcę się zabić to najpierw mam pospłacać kredyty i takie tam.

Ech, życie.
:)) To powinno byc tak jak w kawale...Facet jedzie dwupasmowka razem z zona...
Przyspiesza do 130km/h, zona mowi: chce rozwodu; facet przyspiesza do 160, zona mowi: chce dom, dziecko pieniadze, auto; maz niewzruszony przyspiesza do 200, zona pyta: a ty czego chcesz?, maz zjezdza na przeciwny pas ruchu i mowi: mi nic nie potrzeba, ja mam poduszke powietrzna :satan:
Nie zycze nikomu czegos takiego doswiadczyc jak w kawale :jezyk1: