PDA

Zobacz pełną wersję : Diesel - zakup - małe przesiąki



Marek
10-08-2005, 01:23
Witam ponownie
Dzisiaj oglądałem Diesla (z importu), który chciałem kupić i prawie już zapłaciłem bo wszystko na oko wyglądało OK. Jednak zaniepokoił mnie fakt, że silnik był wyjątkowo czysty. Chyba nawet był myty. Po paru przygazówkach zaczął jak gdyby przesiąkać olej z uszczelki.
Utwierdzcie mnie proszę w przekonaniu abym go nie kupił bo nie wytrzymam i zapłacę :jezyk1:

Marek

Andy
10-08-2005, 09:17
Wydaje mi się że sam sobie odpowiedziałeś :(

m3hoo
10-08-2005, 09:21
Jeśli po kilku przegazówkach zobaczyłeś momentalnie przeciek, to już oznacza, że coś jest nie tak z uszczelkami. Ponadto, oznacza to, że sprzedawca próbuje coś ukryć. Jeśli naprawdę bardzo Ci się podoba i cena jest okazyjna, jedź do dobrego mechanika i zapytaj skąd ten wyciek. Zapytaj też ile będzie kosztowała naprawa i co jeszcze jest niesprawne.
Jeśli nie masz jak sprawdzić, omiń ten samochód szerokim łukiem i szukaj dalej - samochodów jest teraz mnóstwo.

ujemny
10-08-2005, 10:18
Kolego! Jedz do zaprzyjaznionego warsztatu. Jesli sprzedawca sie nie zgodzi - juz wiesz dlaczego nie kupiles tego auta.

werc
10-08-2005, 11:04
Do zniesienia są niewielkie przecieki(wilgotność) po 50-100 km to ma prawie każdy po 150kkm - ale zaraz po odpaleniu :wall:
skad te przecieki i czego (olej, paliwo) bo mogą być:
miska olejowa nieciekawa sprawa ale jaśli cena bardzo dobra
uszczelniacz wału rozrządu - normalka i tak wymieniasz przy wymianie rozrządu
pompa wtryskowa, turbo, połączenie skrzyni biegów - dziękuję postoję i szukam dalej
cała reszta też rzczej bym nie ruszał