PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] falowanie obrotów



gilotyna
24-07-2008, 13:44
Wtojcie :)

Mam pytanie odnośnie falowania obrotów na Pb, niby krokowiec, podmieniłem na sprawny i jakby było lepiej, ale ze znajomym podkusiliśmy sie jeszcze na czyszczenie przepustnicy i znów sie pogorszyło, auto wyższe obroty trzyma (szczególnie tuż przed zatrzymaniem) i dalej falują tylko tak jakby w innym zakresie. Czy może to być wina przepustnicy czy bardziej potencjometru??

Henryk
24-07-2008, 13:49
Raczej jakaś nieszczelność w podciśnieniu.Sprawdź czy nie spadł któryś wężyk z tyłu kolektora ssącego.

gilotyna
24-07-2008, 13:56
Nie spadł żaden...

CzarekJ
24-07-2008, 19:50
Albo to wyższa temperatura powietrza jaka teraz panuje.Moze to czujnik temperatury powietrza?
Mój tez ma w upały fochy ale mam go gdześ....trochę chłodniej i jest ok.
Może nieładna ta moja wypowiedź ale czy nie przejmujemy sie zanadto tymi swoimi autkami?
Jezeli cos sie dzieje stale..za każdym razem to samo i od dłuzszego czasu - Ok ale jak to chwilowe?
Nie ma co wymyslac :-)

gilotyna
24-07-2008, 20:55
ezeli cos sie dzieje stale..za każdym razem to samo i od dłuzszego czasu - Ok ale jak to chwilowe?
Nie ma co wymyslac :-)

Nie chwilowe, mam to praktycznie od momentu kupna auta (ponad 2 latka), niezależnie od temp zewn, dzieje sie to tylko na rozgrzanym silniku który jest bez obciążenia, wystarczy np włączenie sie wentylatorów lub zapięcie Driva (automat) a wszystko wraca do normy, tzn czuć minimalnie że silnik chce sobie pofalowac ale pod obciążeniem coś go trzyma....


Ostatnio wziąłem sie za wszelkie niedomagania bryki i chce wszelakie pierdoły wyeliminować. Nawet te nie dające w kość, ma wsio banglac i już :)

grzehol3k
25-07-2008, 10:14
Albo to wyższa temperatura powietrza jaka teraz panuje.Moze to czujnik temperatury powietrza?
Mój tez ma w upały fochy ale mam go gdześ....trochę chłodniej i jest ok.

Mam dokladnie to samo i zupelnie nie wiem jak sobie z tym poradzic. Gdy tylko jest cieplej, to na "luzie" obroty zaczynaja falowac. Wielu mechanikow zagladalo, ale nikt nic nie poradzil. Juz sam nie wiem, co sprawdzic... Jak w jakis sposob uda mi sie pozbyc tego problemu, to chetnie podziele sie rozwiazaniem :)

grzehol3k
25-07-2008, 15:18
z tego co wyczytalem, to powodow falowania obrotow moze byc duzo zajrzyjcie pod adres z forum forda: http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=10&t=14757&st=0&sk=t&sd=a :metal: