PDA

Zobacz pełną wersję : klapa skrzypi



damga
10-08-2005, 10:38
Już pytałem kiedyś o moją pukającą klapę i odpowiedzi sugerwały, że to zamek. Okazało się, że pukała taka listwa, co to się od niej nit oderwał, ale po poprawieniu tego faktycznie zacząłem słyszeć szkrzypienie zamka. Rady na forum mówiły jednoznacznie: podciągnąć. Coby nie robić na darmo - okleiłem plastrem bolec i faktycznie przestało skrzypieć, ale plaster się przedarł. No więc zamek podciągnąłem na maksa i .... jest GORZEJ. A plaster się już nie mieści, bo na maksa podciągnąłem, ale nie chciałbym plastrem okalejać, bo się przedziera skubany. Przy okazji podciągania, napsikałem w zamek WD-40, tak na wszelki wypadek. Macie jakieś pomysły?

leslaw
10-08-2005, 11:05
Już pytałem kiedyś o moją pukającą klapę i odpowiedzi sugerwały, że to zamek. Okazało się, że pukała taka listwa, co to się od niej nit oderwał, ale po poprawieniu tego faktycznie zacząłem słyszeć szkrzypienie zamka. Rady na forum mówiły jednoznacznie: podciągnąć. Coby nie robić na darmo - okleiłem plastrem bolec i faktycznie przestało skrzypieć, ale plaster się przedarł. No więc zamek podciągnąłem na maksa i .... jest GORZEJ. A plaster się już nie mieści, bo na maksa podciągnąłem, ale nie chciałbym plastrem okalejać, bo się przedziera skubany. Przy okazji podciągania, napsikałem w zamek WD-40, tak na wszelki wypadek. Macie jakieś pomysły?

co podciągnąłeś? linką?
zamek ma mozliwosc małej regulacji na mocowaniu,
pokombinuj w tym temacie,na przykład opusc go w dół trochę,
będzie się zamykać na TRZASK,ale powinno pomóc,gdy bolec od zamka
zostanie na sztywno :satan:

damga
10-08-2005, 11:06
co podciągnąłeś? linką?
zamek ma mozliwosc małej regulacji na mocowaniu,
pokombinuj w tym temacie,na przykład opusc go w dół trochę,
będzie się zamykać na TRZASK,ale powinno pomóc,gdy bolec od zamka
zostanie na sztywno :satan:

No właśnie ten zamek opuściłem tak nisko, jak tylko się dało, coby klapa się jeszcze zamykała. I jeszcze więcej skrzypi niż jak był wysoko.

waldemarz
10-08-2005, 11:07
Jak masz zamek zle wyregulowany to i tasma szybciej sie zetrze. Poprostu dobrze wyreguluj zamek. Jak jest dobrze wyregulowane to i klapa sie delikatnie zamyka, bez mocnego walenia klapa.

damga
10-08-2005, 11:10
Jak masz zamek zle wyregulowany to i tasma szybciej sie zetrze. Poprostu dobrze wyreguluj zamek. Jak jest dobrze wyregulowane to i klapa sie delikatnie zamyka, bez mocnego walenia klapa.

A jak się reguluje zamek?

fazi
10-08-2005, 11:14
posmaruj zamek smarem i go wyreguluj ,WD szybko wysycha i nie spełni swego zadania na dłużej ,przesmarować też proponóje ci zawiasy a na koniec silikon do uszczelek na odboje klapy napewno pomorze sam to praktykowałem już w nie jednym aucie i sie sprawdza pozdrawiam :beer:

damga
10-08-2005, 11:17
posmaruj zamek smarem i go wyreguluj ,WD szybko wysycha i nie spełni swego zadania na dłużej ,przesmarować też proponóje ci zawiasy a na koniec silikon do uszczelek na odboje klapy napewno pomorze sam to praktykowałem już w nie jednym aucie i sie sprawdza pozdrawiam :beer:

Dzięki za porady, ale nadal nie wiem, o co z tą regulacją zamka chodzi :(

waldemarz
10-08-2005, 11:31
Jak masz zamek zle wyregulowany to i tasma szybciej sie zetrze. Poprostu dobrze wyreguluj zamek. Jak jest dobrze wyregulowane to i klapa sie delikatnie zamyka, bez mocnego walenia klapa.

A jak się reguluje zamek?
Regulowanie zamka polega na dobrym ustawieniu bolca do zamka. Nie opuszczaj bolca na sam dol bo to nic nie da, Mowie ci ze dobrze ustawiony bolec to jest tak ze jak zamykam klape delikatnie to sie ladnie i cichutko zamyka. Zle ustawienie bolca skutkuje trzaskaniem klapy przy zamykaniu.

damga
10-08-2005, 11:32
Regulowanie zamka polega na dobrym ustawieniu bolca do zamka. Nie opuszczaj bolca na sam dol bo to nic nie da, Mowie ci ze dobrze ustawiony bolec to jest tak ze jak zamykam klape delikatnie to sie ladnie i cichutko zamyka. Zle ustawienie bolca skutkuje trzaskaniem klapy przy zamykaniu.

Ok, popróbuję, dzięki bardzo.

Fredee
10-08-2005, 12:50
Regulowanie zamka polega na dobrym ustawieniu bolca do zamka. Nie opuszczaj bolca na sam dol bo to nic nie da, Mowie ci ze dobrze ustawiony bolec to jest tak ze jak zamykam klape delikatnie to sie ladnie i cichutko zamyka. Zle ustawienie bolca skutkuje trzaskaniem klapy przy zamykaniu.
Czyli chodzi po prostu o to zebys pokombinował z różnymi ustawieniami zamka nie tylko w dół na maxa ale tez prawo lewo...czy tak Waldi ? :):) :)
:bigok:

waldemarz
10-08-2005, 13:06
Zgadza sie , ustawienie bolca nie polega na dol-gora, poprostu ustawia sie tez na boki i sprawdza jak zachodzi klapa z zamkiem na bolec. Klapa powinna rowniutko nachodzic na bolec. Jak dasz bolec mocno w dol to wtedy musisz walnac klapa zeby ja zamknac, u mnie jest tak ustawione ze tylko opuszczam klape i lekko przymykam i jest Ok, nie musze tak walic zeby sasiedzi slyszeli ze zamykam bagaznik jak w Poldku :)) :))

damga
10-08-2005, 13:09
i klapa z zamkiem na bolec. Klapa powinna rowniutko nachodzic na bolec.

U mnie akurat bolec jest w klapie i trochę malo widać, jak się zamyka, ale popróbuję, dzięki za porady. I :beer: :beer: :beer: dla wszystkich

waldemarz
10-08-2005, 13:11
i klapa z zamkiem na bolec. Klapa powinna rowniutko nachodzic na bolec.

U mnie akurat bolec jest w klapie i trochę malo widać, jak się zamyka, ale popróbuję, dzięki za porady. I :beer: :beer: :beer: dla wszystkichJesli bolec masz w klapie to robisz regulacje tez zamkiem, czasami w mondkach bywa tak ze niektorzy maja skrzywiony bolec i wtedy troszke trzeba sie napocic aby dobrze wyregulowac zamek.

Kafar
10-08-2005, 14:22
Ja już mam te zabiegi za sobą jakiś roka czasu, wyregulowałem zamek a tasma izolacyjna trzyma się od tamtego czasu i nie przetarła się. w dodatku bagażnik zamyka się z bardzo małej wysokości i cichutko, podobne zabiegi z maską przeprowadziłem, teraz się ładnie zamyka z około10 cm a może nawet mniej :banan:

damga
10-08-2005, 14:38
podobne zabiegi z maską przeprowadziłem, teraz się ładnie zamyka z około10 cm a może nawet mniej :banan:

to i z maską musze pokombinować, bo zdarzało mi się na początku posiadani mdo jechać z otwartą kilka razy, bo wydawało mi, się że klapnąłem mocno, maska wyglądała na zamkniętą, a nie była. Teraz się pilnuję 2x sprawdzam, ale faktycznie będę musiał zamki podostrajać