PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] 1.8 automat - nie kręci rozrusznikiem gdy gorąco



zork
28-07-2008, 23:58
Sprawa dziwna - samochód nie chce się przemęczać i jeździć w upały ;)

Po przekręceniu kluczyka słychać pompę paliwa, kontrolki się zapalają, ostatni "etap" stacyjki i NIC.
Słychać tylko jakiś przekaźnik, kontrolki nie przygasają.
Problem pojawił się w kwietniu (nie było to jeszcze zależne od temperatury - chyba), samochód stał potem dłużej.
Poprawiłem kabel od klemy w stronę rozrusznika (z tą "kostką" po drodze), tydzień chodził OK.
Traska 50km, dojazd na miejsce - nie odpala, poprawiony kabel, poszedł.
Później powtórka z rozrywki, znów nie odpala.

Na tą chwilę idzie go uruchomić tylko wieczorem ;) gdy nie jest zbyt gorąco.

Mk1 z 94 roku, 1.8 benzyna, automat, instalacja LPG 2. gen.
Immo jakieśtam jest, kluczyk forda + nieoryginalny pilot tylko od centralnego zamka.

Dostęp do rozrusznika jest chyba tylko z dołu?
od boku (po rozebraniu dolotu) przeszkadzają metalowe przewody ciśnieniowe, od góry kolektor dolotowy...

Macie jakieś pomysły co może powodować takie zachowanie auta?
Jakieś zimne luty na immo wykluczam, bo chyba odcinałby paliwo a nie rozrusznik...
Kontrolka przy zegarku nie miga.

Chyba spróbuję "drut metody" opisanej tutaj (http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=591928#591928)...

Netoper
29-07-2008, 08:30
U nas okazało się że winowajcą jest poluzowany przewód przy rozruszniku.
Sprawdź jeszcze masę idącą na silnik, ewentualnie przewodem rozruchowym podaj prosto z akumulatora na silnik i zobacz czy poprawiło się.

zork
29-07-2008, 11:18
przy 34* na słońcu (2h temu) odpalił - drut zamiast przekaźnika już był ( :? ), dorzuciłem drugi.
przed chwilą byłem (samochód stoi na pełnym słońcu) i oczywiście CISZA.

Ponawiam pytanie o dobranie się do rozrusznika - tylko od dołu?

zork
01-08-2008, 21:52
Winna okazała się być kostka stacyjki.

Szybki sposób na diagnozę rozrusznika - wyjąć przekaźnik rozrusznika (żółty), złączyć kabelkiem 2 piny i drugim kabelkiem zewrzeć z innym pinem ;)
Jutro zrobię fotkę z opisem co i jak.

zork
02-08-2008, 14:38
http://www.x-trim.info/upload/up/pliki/mdo-zworka.jpg
widok od przodu samochodu.
złączenie kabelkiem tak jak na zdjęciu zastępuje żółty przekaźnik.
zwarcie tego kabelka z "gniazdem" wskazanym strzałką spowoduje załączenie rozrusznika "na krótko"