PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] jaki termostat do 2.0 zetec? 88-102st czy 92-102st ??



bialy
31-07-2008, 02:05
Witam.
Mam pytanie do was jaki powinien być termostat do mondziaka MK1 2.0 zeteca. Na początku miałem założony motorcrafta 88st. (88st - 102st), zaczął się zacinać i założyłem wahlera o takich samych parametrach, chodził przez rok i zaczęło się dziać coś dziwnego, czasami temperatura podnosiła się w czasie jazdy do "L" przy napisie normal, w korkach też czasem się tak działo. Wcześniej stał po środku napisu normal. Takie miałem objawy jak wcześniej mi padł termostat, najpierw na wskaźniku temperatura wskakiwała na "L" czasami a potem padł całkiem. Przy takich objawach wentylator chodzi długo i nie widać na wskaźniku żeby temperatura opadała. Więc po takich objawach zdecydowałem na wymiane termostatu.
I tu moje pytanie: w serwisie forda w krakowie na 29-go listopada (abc-focus) sprzedali mi termostat motorcrafta z temperaturami: 92st , zakres otwierania 92-102st. Mówiłem że wcześniej miałem od 88-102st ale oni stwierdzili że ten który oferują jest do zeteców i będzie dobry (twierdzili że nie ma innego). Czy nie myślicie że to może być termostat do diesla? Bo diesel to ma zwykle wyższą temperature od benzynki.

Teraz wiatrak załancza się przy "A" i schodzi wskazówka do połowy i się wyłancza (wcześniej nie przekraczała połowy). Czy czymś to grozi że temperatura otwarcia jest o 4st wyższa? Czy nic się nie stanie z moim mondziakiem?
Pomóżcie proszę.

CzarekJ
31-07-2008, 03:37
W końcu serwisanci forda błysnęli.....powiedzieli Ci prawdę...88 jest od Disla;92 "benia"
I nic mu nie będzie.U mnie wiatrak załącza się bardzo rzadko i prawie na czerwonym.
Ale Kwidzyn nie jest wielkim i zakorkowanym mocno miastem :-)

Netoper
31-07-2008, 07:31
To rodzynka żeś trafił, 92 jest do benzyny.
W większośći sklepów już ich nie sprzedają, tylko same 88 i mówią że inny nie występował, nawet panowie z ASO na Popularnej tak twierdzą, mimo że rok temu u nich do beny kupowałem 92

Sławomir
31-07-2008, 08:20
http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,03,,pl-pln,176521,0.html

bialy
01-08-2008, 03:00
Dziękuje koledzy teraz mam spokojne sumienie że go założyłem... Po swoich dośwadczeniach nie wierze już serwisantom... nawet aso forda... chcą wcisnąć towar.

Dzięki jeszcze raz koledzy.

Ps. jakby ktoś potrzebował porady do ustawienia gazu brc sequent to piszcie. Sam ustawiałem swojego mondziaka i jezdzi jak na benzynce.