PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana oleju w asb



WW
10-08-2005, 23:18
Witam wszystkich klubowiczów.
Mam małe pytanko dotyczące jak w temacie.
Wymieniać czy nie olej w asb? Jeżeli tak to co ile km?
W lekturze Sam naprawiam....... stoi że nie wymieniać. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

kerid
10-08-2005, 23:22
Witam wszystkich klubowiczów.
Mam małe pytanko dotyczące jak w temacie.
Wymieniać czy nie olej w asb? Jeżeli tak to co ile km?
W lekturze Sam naprawiam....... stoi że nie wymieniać. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Po pierwsze uzupełnij profil, czym jezdzisz, przyda sie na przyszłość :))

Też poruszałem ten temat i zdania są podzielone, ja nie wymieniam tylko kontroluje poziom, jak ubędzie to zrobię dolewke :bigok:

krzys-68
10-08-2005, 23:26
Tradycyjnie ,tyle opinii ile uzytkownikow.A co mowi instrukcja obsługi?

kerid
10-08-2005, 23:28
Tradycyjnie ,tyle opinii ile uzytkownikow.A co mowi instrukcja obsługi?

Tak stoi:
W lekturze Sam naprawiam....... stoi że nie wymieniać. :metal

WW
10-08-2005, 23:42
Witam wszystkich klubowiczów.
Mam małe pytanko dotyczące jak w temacie.
Wymieniać czy nie olej w asb? Jeżeli tak to co ile km?
W lekturze Sam naprawiam....... stoi że nie wymieniać. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam

Po pierwsze uzupełnij profil, czym jezdzisz, przyda sie na przyszłość :))

Też poruszałem ten temat i zdania są podzielone, ja nie wymieniam tylko kontroluje poziom, jak ubędzie to zrobię dolewke :bigok:

A co dolejesz Dexro II Mobil?

kerid
10-08-2005, 23:51
A co dolejesz Dexron II Mobil?

Raczej tak :metal

WW
10-08-2005, 23:57
A co dolejesz Dexron II Mobil?

Raczej tak :metal

OK Dzięki

HEVA
11-08-2005, 00:16
Ten, kto mówi, ze oleju sie nie wymienia jest niepoważny.
Olej jak każde inne ustrojstwo się starzeje. A warunki jego pracy w automacie są makabyczne. To nie przerzutka rowerowa tylko skrzynia automatyczna!
Miałem 4 auta z automatami i chodziły jak zegarki, ale czy zawsze się wymienia olej?
W jakim stanie jest olej, który ma np. 10 lat? Albo w jaki stanie jest jak przejechał 100.000 km?
Panowie. Olej zmieniamy w skrzyni co 5 lat, albo co 50 tysięcy km. I to już dodałem sobie trochę by nie było :)
Najważniejsze w automacie, to jego poziom. Trzeba bardzo tego przestrzegać. No i jego stan - czyli zapach i klarowność. ZAWSZE musi pachnieć jak z buteleczki i być przezroczysty. Nie ma prawa być zapachu spalenizny, ani matowej barwy. Nasz kraj dopiero raczkuje w automatach tak naprawdę i na palcach jednej ręki drwala po wypadku można policzyć dobrych fachowców.

kerid
11-08-2005, 00:30
Ten, kto mówi, ze oleju sie nie wymienia jest niepoważny.
Olej jak każde inne ustrojstwo się starzeje. A warunki jego pracy w automacie są makabyczne. To nie przerzutka rowerowa tylko skrzynia automatyczna!
Miałem 4 auta z automatami i chodziły jak zegarki, ale czy zawsze się wymienia olej?
W jakim stanie jest olej, który ma np. 10 lat? Albo w jaki stanie jest jak przejechał 100.000 km?
Panowie. Olej zmieniamy w skrzyni co 5 lat, albo co 50 tysięcy km. I to już dodałem sobie trochę by nie było :)
Najważniejsze w automacie, to jego poziom. Trzeba bardzo tego przestrzegać. No i jego stan - czyli zapach i klarowność. ZAWSZE musi pachnieć jak z buteleczki i być przezroczysty. Nie ma prawa być zapachu spalenizny, ani matowej barwy. Nasz kraj dopiero raczkuje w automatach tak naprawdę i na palcach jednej ręki drwala po wypadku można policzyć dobrych fachowców.

I to jest właśnie to, każdy mówi inaczej :( Ty twierdzisz że jednak się wymienia a ja znam gościa który pracuje zakładzie mech. w Poznaniu i z automatami ma do czynienia na codzień i mówi że sie nie wymienia. Zresztą w książce obsługi tez pisze że się nie wymienia.

WW
11-08-2005, 00:54
Ten, kto mówi, ze oleju sie nie wymienia jest niepoważny.
Olej jak każde inne ustrojstwo się starzeje. A warunki jego pracy w automacie są makabyczne. To nie przerzutka rowerowa tylko skrzynia automatyczna!
Miałem 4 auta z automatami i chodziły jak zegarki, ale czy zawsze się wymienia olej?
W jakim stanie jest olej, który ma np. 10 lat? Albo w jaki stanie jest jak przejechał 100.000 km?
Panowie. Olej zmieniamy w skrzyni co 5 lat, albo co 50 tysięcy km. I to już dodałem sobie trochę by nie było :)
Najważniejsze w automacie, to jego poziom. Trzeba bardzo tego przestrzegać. No i jego stan - czyli zapach i klarowność. ZAWSZE musi pachnieć jak z buteleczki i być przezroczysty. Nie ma prawa być zapachu spalenizny, ani matowej barwy. Nasz kraj dopiero raczkuje w automatach tak naprawdę i na palcach jednej ręki drwala po wypadku można policzyć dobrych fachowców.
Ok po twoim poście jestem zwolennikiem wymiany oleju bo tak naprawdę nie wiem czy kiedyś ktoś w moim aucie to robił. Tylko powiedz czy olej który proponują "fachowcy od asb" Dexron II Mobil to jest to czy może jakiś inny? Dodam że zgodnie z tym co napisałeś po sprawdzeniu oleju w moim aucie wiem że jest on klarowny nie cuchnie spalenizną i jego stan jest ok. Jedyna niewiadoma to przebieg no i ewentualnie lata.

Buding
11-08-2005, 08:37
Oczywiscie, ze w automatach trzeba wymieniac olej. :metal

bolek
11-08-2005, 08:52
panowie ja bym wymienił chociaż mam manuala,zrobiłem to u siebie a miałem problem z ciężko wchodzącymi biegami i pomogło to już drugi samochód w którym się niby nie wymienia a w którym z czasem powstał problem z oporem biegów i w obu przypadkach wymiana pomogla także panowie zlejcie to starostwo i dawajcię nowy ale tylko zalecany przez forda żaden MOBIL czy CASTROL

robocord
11-08-2005, 09:50
Ten, kto mówi, ze oleju sie nie wymienia jest niepoważny.
Olej jak każde inne ustrojstwo się starzeje. A warunki jego pracy w automacie są makabyczne. To nie przerzutka rowerowa tylko skrzynia automatyczna!
Miałem 4 auta z automatami i chodziły jak zegarki, ale czy zawsze się wymienia olej?
W jakim stanie jest olej, który ma np. 10 lat? Albo w jaki stanie jest jak przejechał 100.000 km?
Panowie. Olej zmieniamy w skrzyni co 5 lat, albo co 50 tysięcy km. I to już dodałem sobie trochę by nie było :)
Najważniejsze w automacie, to jego poziom. Trzeba bardzo tego przestrzegać. No i jego stan - czyli zapach i klarowność. ZAWSZE musi pachnieć jak z buteleczki i być przezroczysty. Nie ma prawa być zapachu spalenizny, ani matowej barwy. Nasz kraj dopiero raczkuje w automatach tak naprawdę i na palcach jednej ręki drwala po wypadku można policzyć dobrych fachowców.

I to jest właśnie to, każdy mówi inaczej :( Ty twierdzisz że jednak się wymienia a ja znam gościa który pracuje zakładzie mech. w Poznaniu i z automatami ma do czynienia na codzień i mówi że sie nie wymienia. Zresztą w książce obsługi tez pisze że się nie wymienia.

Ok, ale należy pamiętać że pojazd mechaniczny pojazdowi mechanicznemu nie jest równy (np. nowoczesne silniki autobusów wymagają wymiany co 60-80tys. km a rzeczywiście oleju w asb się tam nie wymienia). Osobiście sugeruję sprawdzenie. Czy jest w porządku. Dodatkowo jak duży przebiego to rozebranie, oczyszczenie z bródu i zalanie świeżym olejem. Na pewno nie zaszkodzi a może tyko pomóc. Sam tak zrobię w następnej kolejności.