PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] No i stalo sie, mondek mi sie zepsul :(



Brudsien
07-08-2008, 14:02
Witam

Dzisiaj gdy wracalem do domu na autostradzie zaczelo mi cos mocno stukac w prawej czesci silnika tak jak by mlotem pneumatycznym i smierdziec tak jak by sprzeglo sie palilo, jakos dojechalem do domu i z tego co widze stuka to w okolicach zbiornika wyrównawczego plynu chlodzacego, czy to czasami nie pasek klinowy ?
Tak sie zastanawiam czy jechac jakies 20 km do mechanika czy moze wziasc lawete ?

Paolo
07-08-2008, 14:26
Może stało ci padło łożysko na rolce pośredniej lub na napinaczu, wtedy smród gumy z pasku bo kółko sie nie obraca a stukot bo napinacz pracuje od minimalnej do maksymalnej pozycji. Miałem ostatnio podobny przypadek ale stukot tez niesamowity był okazało się że jest pogięta rolka prowadząca na alternatorze a napinacz walił jak oszalały.

Brudsien
07-08-2008, 14:37
Dzieki za odpowiedz, a jak myslisz da rade jezdzic samochodem czy lepiej na lawete ?

Paolo
07-08-2008, 15:04
To zalezy jak dlugo pasek wytrzyma jak strzeli to brak chlodzenia - trudno powiedziec. Proponuje drugie auto dla asekuracji wtedy weźmie cię na hol.

Brudsien
07-08-2008, 15:06
No chyba tak zrobie. Dzieki za pomoc

LaBobas
07-08-2008, 15:08
a ja bym od razxu wzial na hol,sie jeszcze cos pokielbasi inarobi sie balaganu:(

1olek
07-08-2008, 23:20
Kolego jak nie masz pewnego paska rozrzadu, to bierz na hol. Bo jak zerwiesz to masz silnik do remontu.

Greddy
08-08-2008, 13:42
praktycznie to do wymiany, jak strzeli to nie ma sensu remontować...

Paolo
08-08-2008, 14:07
Kolego jak nie masz pewnego paska rozrzadu, to bierz na hol. Bo jak zerwiesz to masz silnik do remontu.

Hol polega na tym że samochód holowany ma wyłączony silnik i jest ciągnięty na luzie. Więc nic nie może stać się z paskiem rozrządu :)



praktycznie to do wymiany, jak strzeli to nie ma sensu remontować...

Jak pasek rozrządu to tak ale na początku cały czas jest rozmowa o pasku klinowym :)

bdop
08-08-2008, 14:18
Kolego jak nie masz pewnego paska rozrzadu, to bierz na hol. Bo jak zerwiesz to masz silnik do remontu.

Hol polega na tym że samochód holowany ma wyłączony silnik i jest ciągnięty na luzie. Więc nic nie może stać się z paskiem rozrządu :)



praktycznie to do wymiany, jak strzeli to nie ma sensu remontować...

Jak pasek rozrządu to tak ale na początku cały czas jest rozmowa o pasku klinowym :)



tylko hamulcy nie bedzie i wspomagania a to raczej niebezpiecznie jest na naszych drogach

Brudsien
08-08-2008, 16:56
No dzisiaj lub jutro zaholuje samochod do warsztatu i sie zobaczy co to jest :)

Paolo
08-08-2008, 17:17
Tylko żeby ci bardziej nie zepsuli :los: