PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czy to pompa paliwa?



mqel
09-08-2008, 00:10
Mam problem z moim mondkiem 2.0 benzyna. W czasie jazdy zaczyna dostawać zadyszki, najczęściej w czasie wyprzedzania, po naciśnięciu pedału gazu silnik powoli umiera aż całkowicie gaśnie. Zauważyłem że po wyłączeniu i właćzeniu zapłonu na moment wszystko jest wporządku a potem znowu zaczynają się cuda. Kilka razy kiedy auto mi zupełnie zgasło sprawdziłem zaworek pod maską i okazało się że nie ma ciśnie paliwa, po restarcie silnika z paliwo z zaworka tryskało normalnie. Błedów na kompie nie wykazuje. Zbiornik był wyjmowany przez facowców od forda a pompa sprawdzana "tylko na akumulatorze czy kręci - tacy fachowcy", czy mogli źle coś złożyć i dostaje się lewe powietrze czy to raczej wina poimpy która momentami może podawać za małe ciśnienie?

Misiek_WR
09-08-2008, 00:24
A wtrsyki sprawdzałeś?? bo może wtryski sie zabrudziły

CzarekJ
09-08-2008, 08:05
Sprawdź przewód podciśnienia regulatora ciśnienia paliwa i sam regulator.
Przewód czy szczelny a regulator czy czysty.

maciek604
09-08-2008, 14:23
sprawdz pompke jakie jest cisnienie , wyczysc sobie taki zaworek na listwie wtyskowej moze jakis syf sie doatal

mqel
10-08-2008, 11:39
wczoraj wymieniem pompaliwa i niestety dalej zle, po paru kilometrach samochd umiera, sprobuje teraz przeczyscic wtryskiwacze i przeplywomierz, zobaczymy i mam go dosyc

szczerba
10-08-2008, 18:20
Zbiornik był wyjmowany przez facowców od forda a pompa sprawdzana

Zbiornik był wyjmowany w związku z tą dolegliwością, czy po wyjmowaniu zbiornika pojawiły się kłopoty?

mqel
12-08-2008, 12:22
Znalazłęm prawdopodobną przyczynę - klapki w kolektorze ssącym rozsypały się w drobny mak. Jedej z nich nawet nie mogę znaleść - prawdopodobnie dostała się pod zawór w mam nadzieje że się znisczyła bez uszkodzenie silnika a bagnet połamał się w 3 miejscach. Najlepsze jest to że nigdy nie słyszałem żadnego stukotu podniszczonych klapek jak to piszą forumowicze. Zamówiłem nowy kolektor za 3 tyg przyjedzie, mogłem kupić same klapki z bagnetem ale cena jest niewiele niższa i gniazda tzrymające bagnet w kolektorze też są zniszczone.
Jak ktoś zaintersowany jak to wygląda mogę wysłać zdjęcie.
Pozdrowienia