PDA

Zobacz pełną wersję : Dwa tryby zamykania auta...?



Mirron
15-03-2005, 23:57
Witam

Zauważyłem takie oto zjawisko, gdy zamykam autko drzwiami pasażera kluczykiem to po zamknięciu autka kierunki migają 2 razy oraz diodka przy zegarku i jeszcze słychać jak sie w drzwiach cosik dodatkowo rygluje i w bagażniku, tymczasem gdy zamykam autko od strony kierowcy nie ma tego zjawiska ;) - dopiero jeśli zamkne samochód, otworze i jeszcze raz zamkne wtedy dzieje się jak wyżej opisałem, dodatkowe ryglowanie i mrugnięcie kierunkami. Po wejściu do auta po takiej aukcji i przekręceniu stacyjki świeci się diodka koło zegarka i gasni ewtedy gdy zgasną zółte kontrolki (poduchy i abs)
O co chodzi? Co wtedy sie dokładnie dzieje?

Pozdrawiam :beer:

bolek
16-03-2005, 06:45
Gdy przekręcasz kluczyk najpierw na otwarcie a potem w ciągu 3sekund zamykasz to mrógają ci światła i słychać zamykanie bagażnika wtedy masz domknięte drzwi,nawet jak złodziej wybije szybę nie otworzy ich od środka a jeśli tylko przekręcasz na zamknięcie to masz je tylko zamknięte ale od środka można je otworzyć a dioda świecąca obok zegarka to jakby diagnostyka kom.jeśli świeci tylko przez 5 sek. to OK

jarekch
16-03-2005, 08:22
Jezeli masz alarm w samochodzie (w słupkach będziesz miał czuniki), to po takim zaryglowaniu drzwi jest on na pewno uzbrojony.

Mirron
16-03-2005, 08:37
chyba jednak nie mam alarmu... przy otwartej szybie np moge odpalić samochód bez problemu i nic sie nie dzieje, tak samo przy uderzeniach itp czynnościach prowokujących wycie alarmu..

Tomi
16-03-2005, 19:08
Fachowo (tak określa to ford w instrukcji) nazywa się to: podwójne ryglowanie zamków i nie wszystkie wersje z centralnym to mają - najwidoczniej Twój ma (mój też). :satan:

krzys-68
19-03-2005, 23:09
Witam

Zauważyłem takie oto zjawisko, gdy zamykam autko drzwiami pasażera kluczykiem to po zamknięciu autka kierunki migają 2 razy oraz diodka przy zegarku i jeszcze słychać jak sie w drzwiach cosik dodatkowo rygluje i w bagażniku, tymczasem gdy zamykam autko od strony kierowcy nie ma tego zjawiska ;) - dopiero jeśli zamkne samochód, otworze i jeszcze raz zamkne wtedy dzieje się jak wyżej opisałem, dodatkowe ryglowanie i mrugnięcie kierunkami. Po wejściu do auta po takiej aukcji i przekręceniu stacyjki świeci się diodka koło zegarka i gasni ewtedy gdy zgasną zółte kontrolki (poduchy i abs)
O co chodzi? Co wtedy sie dokładnie dzieje?

Pozdrawiam :beer:Jest to tzw podwójne ryglowanie zamków w Mondeo.Tak ma być i to jest prawidłowe.Dodatkowo spotyka sie tez z tym zamontowany oeyginalny autoalarm Forda.

adwokat
21-03-2005, 08:58
Witam wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem Klubu. Mam Mondeo z 1993 roku 1,6 16V.
Czytam o tych zabezpieczeniach i mam pytanie.
Nie mam u siebie alarmu, ale jak zamykam drzwi i kluczykiem najpierw przekręcę w prawo (otwieranie zamka) a następnie w lewo (zamykanie), to z pod maski wydobywa się głos jak by się załączał alarm. Ale jak pisałem alarmu nie ma. Natomiast jak zamykam autko od razu kluczykiem w lewo, to takowego efektu nie ma.
Cóż to za zabezpieczenie ?
Pozdrawiam

Truszek
21-03-2005, 09:10
Witam wszystkich. Jestem nowym uzytkownikiem Klubu. Mam Mondeo z 1993 roku 1,6 16V.
Czytam o tych zabezpieczeniach i mam pytanie.
Nie mam u siebie alarmu, ale jak zamykam drzwi i kluczykiem najpierw przekręcę w prawo (otwieranie zamka) a następnie w lewo (zamykanie), to z pod maski wydobywa się głos jak by się załączał alarm. Ale jak pisałem alarmu nie ma. Natomiast jak zamykam autko od razu kluczykiem w lewo, to takowego efektu nie ma.
Cóż to za zabezpieczenie ?
Pozdrawiam

Ano, jeżeli masz w aucie centralny zamek, to ma on 2 tryby pracy:
1. Zamykanie normalne - przekręcasz kluczyk 1 raz i słychać jak ryglują się zamki w samochodzie, a dodatkowo uzbraja się alarm.
2. Jeżeli już zamknąłeś samochód to ponowne "zamknięcie" kluczykiem aktywuje funkcję ryglowania zamków (słychać jeak opadają dodatkowe blokady i autko miga kierunkowskazami bodaj 2 razy) - nie wiem dokładnie co to jest, ale po tym zaryglowaniu, jedynym sposobem otwarcia auta jest wybicie szyby.

Alarm - jedynym sposobem na sprawedzenie jest zamknięcie samochodu z np otwartym oknem i po kilu minutach (po pełnym uzbrojeniu) otwarcie go za pomocą klamki od wewnątrz. Wtedy da się słyszeć z okolic kufra :satan: głuchy ryk syrenki, przypominający muczenie krowy :)) .

Pozdróffka

adwokat
21-03-2005, 09:31
Dzięki za odpowiedź, ale jeżeli jest to alarm, to jak go się wyłącza skoro nie ma pilota ?
Też kluczykiem w zamku ?
Pozdro

Truszek
21-03-2005, 09:47
Dzięki za odpowiedź, ale jeżeli jest to alarm, to jak go się wyłącza skoro nie ma pilota ?
Też kluczykiem w zamku ?
Pozdro

Ja mam pilota w kluczyku, ale przez jakiś rok od zakupu miałem padniętą bateryjkę i rozprogramowanego pilota i też działał. On jest aktywowany immobiliserem fabrycznym z kluczyka, albo po prostu samym kluczykiem poprzez 2-krotne przekręcenie go w zamku.

jarekch
21-03-2005, 21:47
Uruchamiając samochód właściwym kluczykiem syrena przestanie wyć.

adwokat
22-03-2005, 08:16
Już wiem. To nie alarm, tylko sygnał o zabezpieczeniu auta. Otóż przy zamknięciu poprzez przekręcenie kluczyka w 2 pozycjach nie ma możliwości otwarcia drzwi od zewnątrz.

Fredee
22-03-2005, 09:06
o dzewnątrz to i tak samochodu nie otworzysz - nawet po pojedyńczym zamknięciu...:) na tym polega zamknięcie auta..
Natomiast po podwójnym przekręceniu kluczyka ( czyli zaryglowaniu samochodu) nie ma możliwości otwarcia go od wewnątrz klamką.
Pozdroffki :bigok: :banan:

adwokat
23-03-2005, 11:11
oczywiście. chodzio mi o uniemożliwienie otwarcia od wewnątrz auta
pozdrowionka

fuel111
23-03-2005, 12:43
Jeżeli zaryglujesz drzwi to przy otwartym oknie spró :) buj otworzyć klapę np. silnika i jak wyje to masz alarm lub nie.