PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] [Mk1] Szarpie w okilicach 2 tys obr



voyciex
12-08-2008, 19:28
Mam maly klopot i szukalem jego rozwiazania w wielu miejscach. Przy predkosci obrotowej od 2 tys do 2,7 szarpie ma zachwiania mocy po czym przy wyzszych obrotach wszystko powraca do normy. Silnik 2.0 wymienilem swiece przewody filtr powietrza a teraz bede wymienial filtr paliwa. Jak to nie podziala to koncza mi sie pomysly . Ktos spotkal sie moze z czyms takim wczesniej ??

peter4
12-08-2008, 19:38
a jak sie zachowuje na wolnych obrotach????przeczysc tez krokowca i przeplywke na poczatek.

voyciex
12-08-2008, 19:45
na jalowych obrotach wydawaloby sie jakby nie pracowal idealnie. Tzn pracuje rowno ale co jakis czas puknie jak by na jakims sówie nie zaskoczyl. Przeplywomierz wyciagalem i czyscilem a krokowy gdzie znajde?

swws
12-08-2008, 22:05
Na temat krokowca jest artykuł. Poszukaj w szukajce.

Greddy
12-08-2008, 22:42
tak miałem identyczny przypadek.
Lecz u mnie stało się to przez paliwo bardzo złej jakości, po zatankowaniu na Shellu problemy minęły

2kes
13-08-2008, 09:07
kolego prosze - najlepszy artykuł o krokowcu http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=151
A ja mam takie pytanie od siebie -Masz gassssssssssss???? :hmm: bo u mnie było podobnie, z tym ze ja własnie posiadam LPG -wymieniłem filterek gazu i :ass: Okazało sie ze po przejechaniu ok 100km na benzynce wsio przeszło. :car:

bede83
13-08-2008, 09:52
ja tez mialem taka akcje, obroty strasznie spadaly, szarpało az potem auto gaslo, kupilem na stacji 2 litry ropy zdjąłem regulator różnicy ciśnień (jest za kolektorem) w miare możliwości go rozłożyłem wyczyściłem założyłem i mam już 224000 tyś km i ok 50 tyś km bez tego objawu. Oczywiście u ciebie to nie musi być akurat to ale warto spróbować.

voyciex
13-08-2008, 14:11
nie mam gazu. Pali mi 8 litrow wiec narazie nie bede sie spieszyl z zakladaniem. Co do paliwa to probowalem w wielu miejscach a ten reduktor cisnien to na dniach sproboje zrobic;]

LaBobas
13-08-2008, 14:31
A jak tam sie czuje EGR?zagladales do niego kiedys?wrzucales na kompa swoje autko?

voyciex
13-08-2008, 20:30
prawde mowiac mam to auto od miesiaca wczesniej mialem sciere i teraz nie moge sie polapac w tej calej elektronice jaka jest. Nie wiem gdzie sie to znajduje:P Bede iedlugo czytal kody bledow to moze cos wyjdzie... Juz szarpanie jest meczace a i na jalowych zaczyna spadac powoli na za niskie obroty.

grzebyk
13-08-2008, 23:16
miałem te same objawy, zaślepiłem EGR i problem zniknął

voyciex
15-08-2008, 01:59
Wymienilem dzis lambde i smiga zdecydowanie lepiej ale z wielka przyjemnoscia bym zaslepil to niepotrzebne badziewie EGR z tym ze nie wiem gdzie go szukac;/ Moze ktos mi wskazac to urzadzenie i jak je zaslepic?

voyciex
15-08-2008, 16:33
No i przytkalem to EGR z 2 stron i dopiero zaczal warowac odpalilem i obroty lataly miedzy 500 a 1500. wyjalem odrazu te zaslepki ale zauwazylem ze od tego glownego dolotu spalin do EGR odchodza jeszcze 2 rurki o mniejszej srednicy u mnie one nie sa zaslepione ani pod nic nie podlaczone tak jakby brakowalo jakis 2 przewodow. Ktos moze wie gdzie to leci i czy to jest potrzebne?

Domin26
17-08-2008, 17:26
Mnie tez ciekawia te dziwne rurki. Nie sa u mnie niczym zaslepione i wydaje mi sie ze czuc z nich spaliny. Tez mam podobne objawy szarpania w okolicach 2 tys obrotow i kombinuje. Niedlugo dam auto do mechanika to moze cos poradzi. Poki co czekam na podpowiedzi w tym temacie :)

voyciex
17-08-2008, 17:29
no u mnie o niebo lepiej po wymianie sondy lambda;]

skaza007
19-09-2008, 14:02
ja mam problem wlasnie odwrotnie do 2tys szarpie i musze do podlogi wcisnac zeby szybciej dawka paliwa doszla potem popuszczam i tak w kolko no i na obroty mi sie ciezko wkreca 2.0 giha ktos cos poradzi

skaza007
19-09-2008, 14:04
a wspomne ze robilem glowice cala i panewki wymienilem oraz docisk do sprzegla ja tak mysle ze moze z ta moca to dlatego ze sprzeglo sie slizga albo sam juz nie weim

voyciex
25-09-2008, 17:08
no u mnie problem powrocil i po sprawdzeniu stroboskopem okazuje sie ze to cewka zaplonowa ...;] Z tym szarpaniem to w mondeo sie wszystko do tego sprowadza. Nie wazne co sie dzieje a objaw to szarpanie.

ruba
26-09-2008, 16:18
Witam, ja mam podobny problem. Podczas jazdy silnik się dławi. Dodawanie gazu nic nie daje, silnik nie wchodzi w obroty. Po przejechaniu kilkuset metrów wszystko wraca do normy. Niestety nie na długo. Na biegu jałowym nie zauważyłem problemu. Są wymienione świece i przewody. Sonda wymieniona w zeszłym roku. Objaw jest przy jeździe na GAZIE jak i Pb. Mechanik rozkłada ręce. POMOCY PROSZĘ.
P.S. Mondeo MKI z sekwencją STAG 300.

mario595
26-09-2008, 22:19
Panowie - a co z katami? Są czy już powymieniane? Radzę to najpierw sprawdzić. Jak uszkodzone to wydech zatykają. Rada - wymontować, sprzedać i kupić nowy lub zastąpić go strumienicą. Przy okazji - też to muszę zrobić hehe

CzarekJ
28-09-2008, 12:56
EGR-Wcześniej miałem po prostu odłączone i zaślepione przewody podciśnienia od elektrozaworu i przetwornika....tak było i nie wnikałem czy potrzebnie czy nie....Niedawno wymieniałem rozrusznik i dla ułatwienia dostępu chciałem odkręcić Zawór EGR ale przez przypadek ułamałem ten cienki przewód odchodzący od głównego(jest on połaczony gumowym chyba z elektrozaworem EGRa.
W rezultacie jako że nie mogłem (brak gazów a WD i inne wynalazki nie pomogły) odkrecić tej rurki od kolektora wydechowego - przeciąłem ją,spłaszczyłem i zalutowałem.
W miejscu połączenia zaworu EGR z kolektorem ssącym założyłem na wszelki wypadek uszczelkę z kartonika bo klingierit (tak to sie pisze?) gdzieś mi wcięło.
Na dobrą sprawę chciałem nie montować tego zaworu ale nie chciało mi się "kombinować" zaślepki z blachy

Szarpania w zakresie 2-3tys zlikwidowałem przez wymianę potencjometru przepustnicy.

carlosn
29-09-2008, 11:10
Witajcie
Miałem ten sam problem
Szarpanie - mondek nie chodził na jeden gar a co ciekawe przy wyższych obrotach chodził dobrze.
Kupiłem świece, przewody nawet miałem zmienić cewkę ale... okazało się że trzeba uszczelnić dolot bo dostawało sie lewe powietrze i szarpał.

Proponuję uszczelnić ssący kolektor plastikowy
Pozdro

voyciex
29-09-2008, 14:57
o wlasnie o to mi chodzi tylko ja mam ta cewke walnieta chyba bo stroboskopem sie podpinal kolega i wyszlo ze jeden gar ma mniej wiecej 2 razy mniejsza czestotliwosc iskry niz reszta. dolot tez sporoboje uszczelnic zobaczymy czy cos to da. Widac teraz naprawde ze to szarpanie dotknelo chyba kazdego uzytkownika mondeo;]

ruba
04-10-2008, 15:02
Witam ponownie, nareszcie wydłubałem kat-a. Jeżdżę całe 2 dni i nic. Myślę że pomogło. W ostatnim tłumiku mam jeszcze syf, prawdopodobnie z kata. Muszę wymienić i tak się sypie. Co sądzicie o w wspawaniu strumienicy w miejscu kata. Pozdrawiam

LaBobas
09-10-2008, 22:10
Poszukaj na allegro takiej przejsciowki z tlumikiem.Fajna rzecz,pojawila sie jakis czas temu.Ja i tak wolalbym nowego kata.

CzarekJ
12-10-2008, 22:31
Widac teraz naprawde ze to szarpanie dotknelo chyba kazdego uzytkownika mondeo;]

:)) :)) :)) i nie tylko.....kiedys w dobie gaźnika i przerywacza nie było z tym wiekszego problemu.
Dawkowanie paliwa i sterowanie zapłonem były mniej precyzyjne - auta pożerały paliwo jak smoki ale chociaż było mniej kłopotów :bigok:

voyciex
14-10-2008, 18:52
no problem doraznie rozwiazalem z szrpaniem choc nie powiem bo po wszystkim co wymienilem bylo lepiej... na jakis czas a pozniej z powrotem. Dzis wytargalem z jakiegos zloma cewke zaplonowa i zmienilem i O JA ale ma buta;p oczywiscie na nizszych obrotach delikatne wachania sporadycznie jednak wciaz czuje. Kolejny krok to sprawdzanie szczelnosci ukl dolotowego tak jak kolega pisal. Nie spoczne puki nie bede sobie jechal spokojnie 20/30 km/h na 2 biegu;p