PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Cos terkocze przy dodawaniu gazu. (2.0 benzyna)



seba
13-08-2008, 12:17
Witajcie,

Mam ostatnio pare problemow z moim Mondkiem, mianowicie:

Mondeo 2.0l 98tys km.

1. Przy dodawaniu gazu, lub w trakcie hamowania silnikiem cos terkocze, im wieksze obroty tym bardziej. Wystepuje to najczesciej w czasie jazdy a nie postoju. np. Gdy dodaje mocno gazu i puszczam, silnik schodzi z obrotow a ten dzwiek ustaje chwile pozniej. Co to moze przypuszczalnie byc ? ew. Jak sprawdzic co to jest ? Czy mondo ma jakis czesto wystepujacy problem z ktoras rolka, napinaczem lub lozyskiem (klimy, pompy wody...) ? Musze niestety sam zlokalizowac zrodlo problemu, gdyz mieszkam w anglii i nie ufam tutejszym fachowca.

2. Syczy uklad wspomagania glownie w czasie obracania kierownica. Czy przyczyna moze byc stary plyn ?

3. Faluja obroty jalowe (nie zawsze), wymienione swiece, filtr powietrza, filtr paliwa, olej. Dalej to samo.

pozdrawiam serdecznie
Seb

Damiano
13-08-2008, 14:49
jezeli chodzi o syczenie z ukladu wspomagania to mam to samo. bylem w PL i wymienilem plyn.byl czarny.plyn kupowalem w Halfordsie predzej. troszke jest ciszej ale dalej slychac. ale jest to do wytrzymania. jezeli masz wiecej gotowki to mozesz sprobowac wymieniac paski, napinacze itd.
jezeli chodzi o falowanie to musisz przeczyscic zawor bocznikowy. na forum jest opis jak to zrobic. 15min roboty. potem resecik i cieszysz sie stabilnymi obrotami.
jesli chodzi o ten dzwiek to musisz go raczej sam zlokalizowac. napisz moze cos wiecej z ktorego miejsca on bardziej dochodzi.
pozdro :beer:

Broonet
13-08-2008, 15:34
U mnie tyle, że w MK2 też coś strasznie terkotało .... i to też podczas jazdy, uciszało się przy hamowaniu. Winna temu wszystkiemu była poduszka silnika, coś się w niej ułamało chyba i latało sobie wewnątrz, normalnie jak grzechotka dla dziecka ;P.

Netoper
13-08-2008, 22:06
Przegub wewnętrzny obstawiam. Włazisz pod auto i rękoma sprawdzasz jak z luzami.
Najlepiej sprawdzić 2 razy, jak auto stoi na kółkach i jak kółeczka wiszą w powietrzu

seba
15-08-2008, 09:10
Dziekuje wszystkim za pomoc, od tego weekendu zabieram sie za Mondka. Na pierwszy ogien wspomaganie + kable WN.

A jeszcze jedno...

Wczoraj zauwazylem cos niepokojacego, albo mi sie wydaje, albo silnik chodzi jak diesel, zamiast cichutko to lekko terkocze. Nie wazne czy zimny czy cieply. :wall: Zaczyna mnie juz to lekko martwic, niezbyt ciekawie jak na auto z przebiegiem mniejszym nic 100tys.

pozdrawiam
Seb

GrzegorzD
15-08-2008, 12:44
98 tys i takie efekty? ktory to rocznik... 2006?

seba
15-08-2008, 12:52
2002 rok. Wymienie olej, swiece (moze wsadzili jakies lipne), przewody WN... Jak nie pomoze to bede musial go sprzedac :( Przebieg jest autentyczny, duzy serwis co roku. Mam wszystkie rachunki, swistki... Dziwne, moj znajomy ma to samo auto, 240 tys. i jego silnik chodzi cichutko.

Damiano
15-08-2008, 14:27
to dziwne ze przy takim przebiegu tyle klopotow. ja mam 100tys mil zrobione. wymienilem tylko narazie swiece. teraz bede wymienial kable i pojade na jakis szrot po cewke bo tez lubia sobie padac. wiec moze sprawdz tez wslanie cewke. zdaje mi sie ze tyrkotanie to kolektor ssacy juz powoli daje znac o sobie. u mnie na wolnych obrotach czasem slychac wlasnie .
po prawej stronie kolektora (przy przepustnicy) jest taki jakby plastikowy patyk ktory sie porusza gdy dodajesz gazu. wez go odczep i zobacz jak bedzie silnik pracowal. pozdro

seba
15-08-2008, 21:12
Dziękuje wszystkim za pomoc.

Z ciekawości wykręciłem świece i co się okazało. Są w gorszym stanie niż fabryczne - wyjęte po 90 tyś km. Te przejechały zaledwie 8 tyś. i są już szaro - czarne. Coś mi się wydaje, że złe świece wsadzili mi do auta -> Denso T20EPR-U. Niestety, nic więcej nie zrobiłem bo zaczeło lać.

pozdrawiam
Seb

Damiano
16-08-2008, 01:32
jedz do serwisu forda. podaj im VIN i ci dobiora swiece. ja tak zrobilem. chcieli ode mnie na poczatku okolo 40 fula za 4szt. ale gosc widzial ze sie wacham to dal mi upust i zaplacilem 21funtow.
przynajmniej bedziesz mial pewnosc ze sa dobre. mozesz tez pojechac d halfordsa i wybrac za 20funtow NGK. ale ciezko do MkIII dostac u nich. sam zdecyduj. pozdro

mqel
16-08-2008, 14:05
sprawdz klapki w kolektorze dolotowym moze tez juz swoje przeszly

seba
16-08-2008, 23:28
Hej,

Wymieniłem świece, tak jak mówiłeś Damiano - kupiłem za 21 funtów w ASO. Pan zrobił promocje :) Cena lepsza niż 4 NGK. nr. "AGFS 22 FE 13J". Autko teraz pali idealnie, szybciej odpala. Wcześniej miałem problemy bo czasami nie chciał odpalić za pierwszym razem. Teraz jest bardzo, bardzo dobrze.

Terkot dalej występuje. Ciężko będzie to ustrojstwo zlokalizować. Nie wiem za bardzo w jaki sposób sprawdzić te klapki przy kolektorze. Nie moge też zlokalicować tego plastikowego patyka o którym mówił Damiano. Zaczęło lać i leje do teraz, musiałem więc przerwać poszukiwania.

Wielkie dzięki za pomoc :fan: Będe szukał dalej.

http://www.robertjenkins.co.uk/mondeo/index.php -> to może was nieco zainteresować.

seba
19-08-2008, 10:38
Heyka,

Moim glownym problemem okazal sie kolektor ssacy. Zamawiam wlasnie uzywany z roku 2003 - 2007.

Czy ktos juz wymienial kolektor ? Ile czasu zajmuje ta operacja ? Czy miedzy silnikiem a kolektorem jest uszczelka ?

pozdrawiam
Seb

Damiano
19-08-2008, 17:45
Czyli stwierdziles na 100% ze to kolektor :) pochwal sie gdzie wychaczyles drugi i czemu tak drogo :los: sam tez sie zastanawiam nad wymiana kolektora.
jezeli chodzi o wymiane to troche jest odkrecania. zaraz sie fachowcy odezwa.pozdro :beer:

seba
19-08-2008, 22:31
Wydaje mi sie, ze tak gdyz objawy na to wskazuja. Kolektor znalazłem na ebay`u 30 funciakow + 10 wysylka. Opisalem im dokladnie problem i wyslalem zdjecia uszkodzonego kolektora. Napisali, ze znajda mi cos z rocznika 2003-2007 o przebiegu nie wiekszym niz 70-80 tys. Musze kupic jeszcze uszczelki, ale nie do konca wiem ile i jakie. Dzisiaj to sprawdze.

Tutaj jest dokladny opis wymiany:

http://www.fordmondeo.org/wiki/index.php/Intake_Manifold_Removal

Na forum brytyjskim znalazlem wiele watkow poswieconych kolektorowi ssacemu. Sporo osob niestety zareagowalo za pozno :(

Dzieki wielkie za pomoc...

p.s.

Wlasnie dostalem maila od Forda, 4 uszczelki kosztuja 27.17 funtow z vatem w UK.

creed
20-08-2008, 11:15
tutaj masz zdjecia tych uszczelek - jakbys jeszcze potrzebowal:
http://i106.photobucket.com/albums/m260/m_stavros/PHOTO-00050972.jpg

Pzdro

Damiano
20-08-2008, 16:35
seba to tanio wychaczyles ten kolektor. jezeli to jest jakas firma handlujaca tym to daj namiar na nia jak mozesz. mam nadzieje ze znajda ci z przebiegiem 70-80tys kilometrow a nie mil :)

creed
24-08-2008, 13:35
u mnie nie byl to kolektor - wczoraj zostal zdjety :P no i oczywiscie zalozony spowrotem :) Jak cos mam uszczelki do sprzedania pod kolektor :P

Pozdrawiam :)