PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Rzuca silnikiem jakby był lekko zapowietrzony



Raftik
14-08-2008, 08:54
Witam

Mam taki problem, silnik chodzi ładnie, cicho i równiutko (na słuch), tyle, że wzrokowo trochę nim rzuca czy to może być lekko zapowietrzony układ paliwowy?

Zaznaczę, że rano pali względnie OK tzn za pierwszym razem grzania świec po kilku obrotach rozrusznika.
Dymek przy odpalaniu niewielki koloru siwego.

Bardzo proszę o podpowiedź czy zainwestować w wymianę przewodów paliwowych (jeszcze są wszystkie oryginalne na szybkozłączkach), jeżeli tak to ile tego przewodu kupić i jakiej grubości i czy te miękkie przewody mają takie same właściwości jak te fabryczne twarde?

mpendzik
14-08-2008, 09:22
Jak rzuca silnikiem, to może winna jest któraś z poduszek ?
Pozdrawiam....

Raftik
14-08-2008, 09:30
Jak rzuca silnikiem, to może winna jest któraś z poduszek ?
Pozdrawiam....

Tyle że rzuca na wolnych obrotach, podczas jazdy jest wszystko OK.

N2O
14-08-2008, 13:25
to tylko 4 gary i to w dieslu - musi rzucać :)

Raftik
14-08-2008, 15:20
to tylko 4 gary i to w dieslu - musi rzucać

Ale to nie jest równe rzucanie, w takim sensie, że nierównomiernie nim telepie, nie aż tak mocno ale jednak.

Zresztą mam porównanie do innych diesli tyle, że nie Forda i nie telepie silnikiem, obroty mam 850 - 900 obr/min

Exodos
14-08-2008, 15:50
to tylko 4 gary i to w dieslu - musi rzucać :)


Właśnie że nie, mi się wydaje że kolega ma poduszkę wywaloną, zrób tak:

otwórz maskę i patrz na silnik, druga osoba zaciąga w środku ręczny, wrzuca 1-szy bieg i delikatnie jakby rusza, jak silnikiem zacznie miotać przód-tył to masz wywaloną poduszkę olejową tą z przodu stojąc do silnika, miałem u siebie to samo, po wymianie jak ręką odjął.