PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Automatyczna skrzynia biegów, mkII 2,5 V6 PROBLEM !@!



caro
15-08-2008, 17:54
Witam !!
Już od dłuższego czasu mam pewien problem z skrzynią . . .
Po przejechaniu kilku km, gdy się zagrzeje skrzynia przełącza się w tryb awaryjny, tz. miga kontrolka O/D off, z 1 na 2 szarpie, a ostatnio nawet traci na mocy przy tym trybie awaryjnym . . . Tylko, że ten problem występuje w różnych sytuacjach, otóż gdy jest zupełnie zimny i się zagrzeje to wtedy się przełącza, a gdy chwile postoi i ostygnie to znów jest normalnie, a później znowu się włącza, a są też takie sytuacje że potrafi przejechać 50km i się niewłączy, a potrafi się przełączyć także po 20km . . .
Postanowiłem wymienić olej w skrzyni, ale w związku z tym mam kilka pytań:

1. Ile l. oleju i jakiego potrzebuje do tej operacji ?? (Mondeo 2,5 V6 1997r Ghia)

2. Jak to wymienić ?? znalazłem coś takiego:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=34380&postdays=0&postorder=asc&highlight=automatyczna&start=40

3. I czy to może pomóc w tej usterce ??

PZDR !

GrekuPL
15-08-2008, 19:31
raczej podjedź na z czytanie błędów z automata do jakiegoś szpeca i od tego zacznij...bo sama zmiana to dodatkowy koszt w razie jakiegoś remontu... :wall: czego oczywiście nie życzę...

caro
16-08-2008, 10:29
A czy wie ktoś może jaki ten olej ma być i ile ??

Znalazłem że do tej skrzyni w mondiaku 2,5 V6, 97r, kombi ghia można wlać takie:

CARUBLE dexton II
ATF 220
Mobil 75W90

Który z nich polecacie ?? i ile tego kupić ? ok. 7l ??

_Danplus
20-08-2008, 12:14
A czy wie ktoś może jaki ten olej ma być i ile ??

Znalazłem że do tej skrzyni w mondiaku 2,5 V6, 97r, kombi ghia można wlać takie:

CARUBLE dexton II
ATF 220
Mobil 75W90

Który z nich polecacie ?? i ile tego kupić ? ok. 7l ??

jak dobrze pamiętam ATF 220 i ok 3.5 może 4 l. Ale tak jak pisze GrekuPL nie rób tego tylko jedź do specjalisty od automatów. Miałem dokładnie to samo. Czasami kontrolka w ogóle się nie włączała, czasami zaraz po pierwszym ruszeniu tylko coś szarpnęło i skrzynia wchodziła w tryb awaryjny. Wymiana oleju nic nie dała - może na początku autosugestia sprawiła, że było trochę lepiej. Generalnie jeździłem tak ponad 2 lata (była już przeznaczona do zajechania)aż w końcu skrzynia odmówiła posłuszeństwa (po prostu nagle auto nie pojechało ani do przodu ani do tyłu). Po tym zdecydowałem się na wymianę na manuala - dlaczego? bo skrzynia ma błąd konstrukcyjny i po naprawie nikt nie zagwarantuje ci, że możesz pojeździć przez n-tych lat. Oczywiście możesz naprawić i jeździć do końca dni auta - tylko że to jak ruletka. Na marginesie - naprawa to koszt od 3 do 4k.

BS
20-08-2008, 12:23
pogadaj z kolegą Netoper-chyba miał podobne problemy :metal: z tego co pamiętam chyba problem z jakimś czujnikiem był czy coś...

Marjan
20-08-2008, 14:30
Miałem podobne problemy. Trzy naprawy ( 3000 PLN ) nic nie dały. Ostatnia - wymiana płyty sterującej - pomogła na tyle, że po odjęciu gazu kontrolka przestaje migać i wyłącza się tryb awaryjny na kilka minut. Potem włącza się znowu. Naprawiający twierdzili, iż mechanicznie skrzynia była OK. Dałem sobie spokój i jeżdżę zdejmując co jakiś czas nogę z gazu. Usterka jest poważniejsza prawdopodobnie pos tronie elektroniki. Wymiana oleju nic tu nie naprawi a warto ją zrobić przy ewentualnym remoncie skrzyni. Swoje perypetie opisałem na forum www.automat.pl

Netoper
20-08-2008, 17:51
Przede wszystkim zamęt robił TPS podpięty pod centralkę lpg, został odpięty,ale czasami załączał się tryb awaryjny. Później była wymiana oleju i wyczyszczenie chłodnicy od skrzyni, na razie odpukać jest OK, przy z powrotem podpiętym TPS-ie
Skrzynia przechodziła w tryb awaryjny w ciepłe dni i jak jechało się kilka minut powyżej 130. Jak było chłodniej to nawet przy większych prędkościach nic się nie działo.

caro
21-08-2008, 01:23
OK. txh za odpowiedź, pare dni temu kupiłem 7 butelek ATF 220, ale jutro w nocy wyjeżdżam w trasę i przed wczasami niebęde wymieniał bo sie jeszcze całkiem rozcieknie, albo co :) w jedną stronę mam ok 900km. Także zobaczymy co to będzie . . . wymiane planuje po powrocie, dam wam znać co i jak ;) Jak by ktoś miał jeszcze sugestie to bardzo chętnie wysłucham, a jeżeli znajdę nad morzem domki letniskowe z internetem to nawet odpiszę :P
Pzdr !

korusmarek
08-06-2013, 22:33
Mam podobny problem co ty tyle tylko że moja skrzynia nie wchodzi w tryb awaryjny tylko luzuje op czym jedzie normalnie do chwili jak jej coś znowu odbije. Nie mogę znaleźć przyczyny tej awarii może tobie udało się zlokalizować przyczynę. Będę wdzięczny za każdą sugestię.

Netoper
08-06-2013, 22:41
tylko luzuje op czym jedzie normalnie
Zerknij w ten temat
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/110985-Mondeo-MK2-2-5-V6-Automat-CD4E-wymiana-skrzyni

SteelRat
11-06-2013, 23:15
czytac bledy, obowiazkowo, a potem sie zastanawiac, co i jak
w Vkach uwielbiaja padac konwertery, a w CD4E, generalnie, MLPSy.