PDA

Zobacz pełn± wersję : [MK3] Klekotanie/Stuki w Okolicach alternatora



creed
19-08-2008, 09:38
Witam,

Od jakiegos czasu przy ruszaniu zauwazylem ze wydobywaja sie dziwne stuki/ klekotanie przy wolnych obrotach w moim MDO. Bylem prawie pewny ze to obudowa silnika (nie ma dwoch zaczepow - musze zaatakowac jakis szrot).

W niedziele czyscilem zawor bocznikowy i przepustnice w moim MDO.
Uruchomilem silnik i na niskich obrotach moim uszom dobiegl bardzo nieciekawy dzwiek, ktory wydobywa sie z okolic alternatora (chociaz reki sobie uciac nie dam-rownie dobrze moze byc ktores z kolek). Zaniepokojony zaczalem ogladac i patrzec z kazdej mozliwej strony co sie dzieje i testowac na wszystkie mozliwe sposoby. Dopatrzylem sie jeszcze ze przy max skreconych kolach dodatkowo jest dziwne obcieranie (tak jakby ktores z kolek o cos obcieralo) oczywiscie nic nie obciera ... Poogladalem popatrzylem nie wiedzialem co zrobic wsiadlem w samochod przejechalem ok 500m i klekot ustal calkowicie.

Pojawia sie teraz tylko przy ruszaniu samochodem , na niskich obrotach.
Przy zamknietej masce nie slychac go bardzo, ale mnie to niepokoi.

Ktos z szanownych kolegow mial cos takiego w swoim MDO ? Silnik 2.0 Duratec-HE.

Pzdro i dzieki za podpowiedzi :)

seba
19-08-2008, 10:24
Jezeli masz auto z roku 2000 - 2003 (benzyna) to najprawdopodobniej jest to kolektor ssacy podobnie jak u mnie. Podjedz do mechanika i upewnij sie, ze to nie ktoras rolka lub lozysko przy klinowcu. Najprawdopodobniej jednak to kolektor.

Rozwiazanie jest proste. Wystarczy wymienic kolektor :) Ja wlasnie kompletuje czesci. Nie wiem tylko czy przy kolektorze jest uszczelka.

Zobacz jaki moze byc final tego problemu.

http://www.robertjenkins.co.uk/mondeo/index.php

pozdrawiam

creed
19-08-2008, 21:32
ale mi nie klekocze przy dodawaniu gazu - tylko na wolnych obrotach w momencie jak spadaja obroty silnika < 800.

Tak czy siak po przeczytaniu artykulu rozbiore kolektor ssacy i zobacze co tam slychac, tak wiec dzieki za pomoc :)

nie ma nikogo innego kto mial podobne objawy ?

seba
20-08-2008, 08:51
Hey,

Klekotanie kolektorowe moze objawiac sie bardzo roznie. Moze ustawac. W poczatkowej fazie stuka tylko na obrotach jalowych.

Jezeli masz czas i miejsce to odkrec kolektor. Jezli nie, to mozesz w miare precyzyjnie sprawdzic zrodlo dzwieku przy uzyciu dlugiego srubokreta. (przystaw koniec do kolektora a rekojesc do ucha).

Wadliwy kolektor mozna poznac jeszcze po:

- swiece czarne
- auto od czasu do czasu ma problemy z odpaleniem

W UK jest to bardzo czestwo wystepujacy problem, wlasciwie to na ich forum 60% watkow jest wlasnie na ten temat.

pozdrawiam
Seb