PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][MkI]Potrzebny lekarz do MKI...



Pablox2000
22-08-2008, 19:05
Witam.

Koleżanki i koledzy,
Mój Monduś ostatnio jeździ conajmniej dziwnie i już sam nie wiem, czy ja nie umiem nim jeździć, czy te 130 pare kucyków, ma urlop, czy zdechło ze starości :(
Oglądam coraz częściej znaczki i pojemności na samochodach, jakie odjeżdżają mi bez problemu i chyba niedługo to już tylko polonezy zostawię z tyłu. Samochód pije raczej standardowo, ale i tak wiecej niż kiedys, czyli:
-trasa Pb - ok 9l/100km
-trasa LPG - ok 10l/100km
-miasto Pb - ok 11l/100km
-miasto LPG - ok 12,5/100km

kiedys ok. 1,5 litra mniej na Pb i ok 2 na LPG.
Naprawdę nie ma już za bardzo czym jechac. Poszukuję kogoś z Warszawy, kto ma może interface do mojego autka i sprawdziłby mi co jest nie tak, bo niby wszystko gra, ale nie do końca tak jakbym tego chciał. Jeździłem autkiem o prawie takiej samej mocy, więc mogę porównać, że mój jest zdechły :niewiem: :niewiem: Jak tak dalej będzie, to chyba wrócę do japończyka...
P.S. Wydech ok (brak KAT.), ale dziwne akcje są ze skrzynią lub sprzegłem, bo jak je puszczam, to przez sekundę dostaje kopa, a jak puszcze całkiem, to wyraźnie mu ciężko (ale nie ślizga się, bo obroty nie rosną). Robi więcej szumu niż z tego efektu :(
Tak samo jest na Pb jak i na LPG (no może na Pb troszkę lepiej)

Z góry dziękuję za pomoc i ew. zaproszenie na diagnostykę, bo ABScar odprawił mnie z kwitkiem.

GrekuPL
22-08-2008, 20:20
Paolo powinien pomóc w tej sprawie :los2:

Ufo
22-08-2008, 20:39
No moim zdaniem miasto masz ok a trasa zależy jak jeździsz.Jak masz lekką nogę to do 8,5LPG powinieneś zejść.Lekką czyli nie ciśniesz bez potrzeby a nie że wyprzedzasz z 80 na 5 biegu.Jak chcesz to lambdę pomierz

Pablox2000
22-08-2008, 22:00
W sumie po dzisiejszej jeździe to stwierdzam, że to jakby cos z dawką paliwa i powietrzem. Jak mu depnę do końca to sie "muli", a jak powoli dodaje gazu to jakoś to wygląda. Nie mniej jednak nie powinno się tak dziać na takim silniku...

Ufo
22-08-2008, 22:42
Ja bym zrobił resecik kompa,wyczyścił przepływkę i ewentualnie jak nie pomoże zmieniłbym świeczki i kable to tak na początek

Netoper
22-08-2008, 23:55
Paolo powinien pomóc w tej sprawie
Hehe to i we Wrocławiu go znają :))

Pablox
Poszukaj postów Paolo, w podpisie podaje numer fona, zadzwoń zagadaj i może coś w realu pomoże.

Paolo
23-08-2008, 00:09
Pomoże jak to MKI z benzinką to znam takie na wylot :), dzwoń wrazie czego w łekend jestem w domu. Jak to nie pomoże to umówimy się na diagnozę FDS-esm.

Pablox2000
23-08-2008, 01:38
Pomoże jak to MKI z benzinką to znam takie na wylot :), dzwoń wrazie czego w łekend jestem w domu. Jak to nie pomoże to umówimy się na diagnozę FDS-esm.

Dzięki. Zadzwonie jutro... tj. dzisiaj :jezor: bo juz po pólnocy to pogadamy i się umówimy.

Co do kabli i świeczek to mają przebiegu ze 3k km. Niedawno świeczki padly wiec wymienilem komplecik z kablami. Co do reszty zabiegów niby wszystko w normie. Kiedys byly jaja z cewką i może to to...?? :niewiem:
Myślę że może gdzieś coś nie kontaktuje, czy cos, bo jak to w Mondkach, przecież polowe kabli swieci na wierzchu bo oblazly ze skóry... :wall:
Ehhh... Dużo jeszcze pracy mnie czeka z tym autem...

pawelos
23-08-2008, 01:41
1. Lambda
2. Przeplywka
3. Swiece
4 LPG




Polecam od tylu, czyli od wizyty u gaziarza :))

Netoper
23-08-2008, 02:05
od wizyty u gaziarza
To będzie miał 2in1, bo Paolo też ma sprzęt do praktycznie wszystkich instalek, tylko trochę niechętnie w IIgen ingeruje

Pablox2000
23-08-2008, 03:17
od wizyty u gaziarza
To będzie miał 2in1, bo Paolo też ma sprzęt do praktycznie wszystkich instalek, tylko trochę niechętnie w IIgen ingeruje
Ja mam sekwencje Stag 300 :metal:

Paolo
23-08-2008, 09:27
Ja mam sekwencje Stag 300 :metal:

Swój człowiek Stag w jednym palcu być :)

Paolo
24-08-2008, 22:29
No więc auto Pablox2000 przeszło delikatny lifting pod maską i zaczęło pracować jak należy:

- wyczyszczenie przepływki
- wyczyszczenie przepustnicy
- wymiana świec
- przestawienie rozrządu w prawidłowe miejsce
- wstępna diagnoza instalacji gazowej - kalibracja tymczasowa

Właściciel był zdumiony że silnik powrócił do swoich fabrycznych dźwięków podczas pracy :) ale zostało jeszcze sporo pracy, instalacja STAG 300 założona całkiem fajnie ale skalibrowana do .... :wall: nie wiadomo jeszcze co reduktor siedzi bo Pablox podejrzewa że tylko do 100 kucyków.

Cytata z sms którego dostałem przed chwilą " chodzi leciutko jak baletnica i te przyjemne mruczenie" przyjemnej jazdy :bigok:

Pablox2000
25-08-2008, 22:49
" chodzi leciutko jak baletnica i te przyjemne mruczenie" :bigok:

To fakt :fan: .
Paolo wyczarował kucyki z kapelusza :metal:
Jeszcze kilka rzeczy do zrobienia i auto w końcu nabierze stosownej sobie kultury :party:

Dzieki i pozdrawiam :bud:

metal54
14-09-2008, 01:41
Pablox jezeli jestes takim szpecem, to ja prosze Cie o pomoc!!
Sorki ze w tym poscie.... Krzywia sie tarcze hamulcowe... juz 7 komplet. CO jest zgraneee.Prosze o odpowiedz.

Tyberiusz
14-09-2008, 14:31
7 komplet? 8O Ja bym po drugim skrzywionym komplecie szukał przyczyny :)

Zakładasz tej samej firmy cały czas czy różne?

Pablox2000
14-09-2008, 23:42
Pablox jezeli jestes takim szpecem, to ja prosze Cie o pomoc!!
Sorki ze w tym poscie.... Krzywia sie tarcze hamulcowe... juz 7 komplet. CO jest zgraneee.Prosze o odpowiedz.
Ja może troche mniejszym (jeszcze) jesli chodzi o to autko, ale Paolo to jest MAGIK :fan: , wiec moze raczej do niego sie zwróć o pomoc :metal: . Jakies kijowe tarcze zakladasz... :niewiem:

Netoper
15-09-2008, 08:38
Krzywi Ci się jedna czy więcej tarcz?

metal54
24-09-2008, 01:03
zakładałem juz wszystkich firm... Brembo LUkas Hart... Przyczyny... ja własnie o nia pytam.