PDA

Zobacz pełną wersję : [Nawigacja]Go clever i z nim same kłopoty.



mazurek01
22-08-2008, 22:33
Na pokładzie mapamap. Nie wiem czy to kwestia samej mapy, choć ostatnio robiłem trasę z tomtomem i jest o niebo lepszy. Co można z tym cleverem zrobić żeby zaczął kierować po ludzku. Ów nawigację posiada moja koleżanka i chciałbym jej jakoś usprawnić i umilić podróż. W porównaniu z tomtomem w/g wypada blado. Korzystałem niedawno z automapy i było o niebo lepiej. Kto pomoże i coś doradzi??

Netoper
23-08-2008, 00:46
Automapa jest lepsza od mamymap, kwestia tylko jaki model tej navi masz, bo jak z jakimś słabszym prockiem i jakimś starszym modułem GPS, to żadna mapa nie będzie śmigać w zadawalającym stopniu.
Zapodaj model to będzie wiadomo na co ją (navi) stać.

steell
23-08-2008, 21:30
ja ma clevera 4330 i automapa 5.05. bangla aż miło zassać wersje i tyle.

mazurek01
27-08-2008, 20:41
Powiedzmy, że jest niby ok, automapa 5.05 już na pokładzie, ale tylko spod windy. Po zimnym resecie wszystko znika i na nowo odpalanie windowsa i szukanie jej gdzieś tam. Próbowałem zmienić w rejestrze coś tam, ale jestem zielony. Ktoś pomoże?

Netoper
27-08-2008, 21:07
Poszukaj na tych forach co na GG pisaliśmy, coś trzeba w pliku startowym dopisać żeby od razu automapa startowała.
Ja mam u siebie ustawione, żeby po hard resecie winda się odpalała, bo mam wgrane jeszcze inne mapy i odtwarzacze multimediów, więc takie rozwiązanie jest dla mnie wygodne

steell
19-09-2008, 13:24
GoClever może tak mieć winda po prostu jest w takiej wersji, poszukam rozwiązania i dam znać Małe pytanie chcesz mieć na karcie jedna mapę czy wiecej? jeżeli jedna to zapewne da sie pokombinować jeżeli więcej np. mapamap i automapa to niestety musisz odpalać windę i dokonywać wyboru za każdym razem, rozwiązanie jest proste, wgrywa sie jeden mały pliczek na kartę i przy każdym włączeniu nawigacja od razu wchodzi do windy a tam wybierasz sobie co ma być uruchomione.

Jeżeli natomiast na karcie będzie jedna tylko mapa np. automapa to trzeba odpowiednio zmienić nazwę folderu mapy oraz pliku exe. i navi odpala się z nową mapką.

PS po zamianie karty z mapą trzeba zrobić reset rysikiem inaczej sie nie uruchomi.
PS2 przy oryginalnym cardinale trzeba było kliknąć 2 razy na ikonkę navigacji żeby odpalić przerobiona automapę

co da nazw folderów i plików info za parę dni jak sprawdzę i przetestuję

mazurek01
23-09-2008, 22:40
Oczywiście, że jedną ;) np automapę ;)

steell
24-09-2008, 17:17
jak tylko odzyskam swoją navi to napiszę co i jak, czy twoja navi po podpięciu do kompa uruchamia sie w trybie USB MODE czy przez oprogramowanie?

steell
29-09-2008, 18:45
dobra sprawdzone, na czystą kartę wgrywasz przygotowany plik automapy /wersja nie instalacyjna/ zmieniasz nazwę folderu głównego ma MobileNavigator potem wchodzisz w folder i zmieniasz nazwę pliku exe tak jak folderu czyli na MobileNavigator.
Operację można wykonać dwoma sposobami.

pierwszy, jeżeli masz czytnik kart w kompie to sprawa jasna
drugi nowa karta do navi i kablem podłączyć do kompa, niestety wtedy transfer jest tragiczny wiec wgranie aplikacji i map zajmie sporo czasu

Przypominam że GoClever 4330 przechodzi po podłączeniu kabelka do kompa w tryb USB, sporo informacji i plików na ten temat jest na forum AJO pozdrawiam