PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][MkI]spadaja obroty i silnik sie trzesie



martin88007
25-08-2008, 01:11
mam mondeo mk1 1.8 kombi mam taki problem wlanczam silnik z poczatku pracuje normalnie po jakis 30 sekundach obroty spadaja do 600 nawet i mniej i silnik zaczyna szalec caly sie zatrzyna trzasc i przy tym skrzynia biegow bo widac w srodku jak galka zmiany biegow lata co morze byc przyczyna bo nie mam zupelnie pojecia.

martin88007
25-08-2008, 01:16
zapomnialem dodac silnik to benzyna :) nigdy nie gazowany

maniek_
25-08-2008, 08:51
Kiedy ostatnio wymieniałeś świece i przewody? Można wyczyścić zawór bocznikowy, przepustnice i po tym wykonać reset PCMa

Chudy26
25-08-2008, 10:01
witam
mam taki sam problem :( od 2 lat :( u mnie na zimnym tylko tak sie dzieje. wymienilem duzo czesci: przeplywka, czujnik temperatury, krokowy, swiece + przewody, odpowietrznik skrzyni korbowej, potenciometr przepustnicy... podlubalem i wyczyscilem przepustnice, zatkalem egr'a, wezyki podcisnienia ogladane ze 20 razy, bledow na kompie nie ma. nie ma juz pomyslu co to moze byc :( jak to rozgryziewsz to daj znac.

martin88007
25-08-2008, 11:56
swiece wymienialem moze 200 km temu bylem tydzien temu u mechanika i jak wymienialem rozrzad to tez swiece i przewody myslalem ze to wlasnie przez to ale jednak nie dlatego juz nie mam pomyslow. Przepustnica tez byla niedawno czyszczona juz dluzszy czas mam taki problem . Zapomnialem jeszcze dodac ze podczas jazdy go strasznie muli ale nie zawsze czasami ma takie fazy ze jezdze i caly czas zamula silnik dodam wiecej gazu prawie do deski i wtedy normalnie chodzi a jak hamuje i chce zredukowac bieg to czasami silnik gasnie ale nie zawsze . Dodam jeszcze ze jak dlugo jezdze wtedy juz normalnie chodzi ale to na trasie .

kamilos_sid
25-08-2008, 16:08
Może filtr paliwa jest przytkany?

piniu10
25-08-2008, 17:21
wracaj do mechaniora i niech sprawdzi czy rozrzad jest dobrze ustawiony

COUGAR
26-08-2008, 12:21
A sprawdzałeś trójnik od podciśnienia który jest pod cewką? Czasami on sprawiał takie problemy, a objawy były podobne, przynajmniej u mnie.

martin88007
26-08-2008, 12:44
nie wlasnie nie sprawdzalem . bylem wczoraj u mechanika i odpalil silnik posluchal mowil ze to moze byc przez sonde lambda i pewnie jest uszkodzona. ale mi sie wydaje ze takich objawow by nie bylo przez sonde

COUGAR
26-08-2008, 13:03
Sprawdz trójnik on wykonany jest z gumy i po kilku latach guma traci właściwości po czym pęka. U mnie problem był podobny i przyczyna była właśnie w trójniku i jeszcze jeden przewód od podciśnienia był pęknięty. Czyściłem też zawór bocznikowy i przepływkę, ale dopiero jak zmieniłem trójnik to wróciło do normy. Koszt jest niewielki bo ok 20-25 zł w ASO Forda kosztował(chyba nie występuje jako zamiennik).

martin88007
26-08-2008, 16:47
sprawdzilem ten trójnik i jest wszystko wporzadku nie widac zeby bylo gdzies popekane .

Pomóżcie co moze byc przyczyna ze tak silnik chodzi ?

Sebov12
01-09-2008, 17:47
panowie mam podobnie tylko ja tez mam takie cos ze jak wcisne sprzeglo to obroty strasznie wolno spadaja tylko do 2 tysi a niekiedy jak spadaja bardziej to praktycznie do zera 1.6 16 v zetec w gazie

GrekuPL
01-09-2008, 21:45
do sprawdzenia lambda, kiedy świece i kable ? (bo chyba II gen. gazowni ?) przepływka, krokowiec do oblukania...to na początek...później filtr paliwa, powietrza i gazu... na gazie i na benie tak samo się dzieje ??

Kurskey
01-09-2008, 22:26
Sprawdził bym jeszcze czy nie łapie gdzieś lewego powietrza

MacieqZST
01-09-2008, 22:32
Zrób tak jak pisze GrekuPL zobacz sondę i odłącz akumulator na 30 minut może to pomoże.

bdop
02-09-2008, 07:17
sprawdz czujnik temperatury płynu chłodzącego tego co idzie na kompa u mnie po wymianie tego czujnika wszystko minęło a tez wymieniłem pół gratów zanim doszedłem do tego(czujnik od góry na termostacie)

Pablox2000
04-09-2008, 09:59
A ja zaproponuje sprawdzenie cewki zapłonowej (a dokładniej kabli zasilających. U mnie kiedyś w pełnym biegu obroty i moc spadały. Okazało się że na złączce która idzie do cewki był bardzo dużo takiego białego proszku, jaki powstaje przy niekontakcie połączeń elektrycznych. WD40 i po kłopocie :) Dodatkowo sprawdź przewody. Wymiana nie musi jednocześnie równać się poprawie. Sprawdź czy na gniazdach przewodów (tych które na świece nakładasz) od środka nie ma białego nalotu. Jeżeli jest to nie do końca siedzi przewód na świecy (tak też miałem :) ).

P.S. A nie pracuje jak "maluch" bo u mnie tylko dwa cylindry działały :)

Pozdrawiam

Sebov12
05-09-2008, 22:32
ja obie poradzilem czujnik temp wody zalagodzil wszystko teraz mam jeszcze problem z wolnym spadaniem obrotow i spalaniem 15 litrow na 100

sayuk
10-09-2008, 17:55
bdop jakie miałeś objawy padniętego czujnika i jak go wykryłeś że padł ?

jedros1
14-09-2008, 03:12
Ja miałem podobne problemy i nalatałem się po mechaniorach..... Kasy poleciało sporo a usterka była. Wnerwiłem sie i pojechałem doc ASO Bielany. Tam podłączyli mnie pod kompa i stwierdzili ze lambda nie działa. Wsadzili nową ( swoją ) i też nic. I dziwnym trafem okazało się że zawór ssący szlak trafił. A że latałem na gazie to inna bajka.
Zawory zostały wymienione , i śmiga jak nowy.
Nie chce prorokować , ale to może być to......