PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][MK1] Przy skręceniu kieronicą spadają obroty - dusi



nagula
26-08-2008, 10:07
Witam,
Mój pierwszy post, także jak zrobię coś źle poprawcie mnie.

Na początek napisze co się działo, co zrobiłem a później co się dzieje i pomóżcie mi co zrobić.. :)

Kupiłem bryke (na LPG) 2 miesiące temu - na dzień dobry musiałem wymienić sprzęgło - był też problem z niskimi obrotami - wymieniłem też silnik krokowy.

Następny serwis jaki odwiedziłem to był gaziarz, bo z gazem nie trzymał obrotów - na jałowym biegu go dusił. U gaziarza uszczelnili instalacje, wymienili filtry, uregulowali gaz - zaczął jeździć na gazie jak trzeba poza szczelaniem i czasowym telepaniu silnika.

Później wyczytałem na forum, że jak jest problem ze szarpaniem na zimnym silniku trzeba wymienić przepływke - więc wymieniłem przepływke, kable, świece i wszystko chodzi jak trzeba, ale.

Jak koła sie kręcą - jestem na jałowym biegu i skręcam kierownice spadają obroty do około 300 (normalnie trzyma koło 900), co się z tym wiąże wspomaganie ledwo działa. Jak stoję na parkingu i sobie pokręcę to silnik zmienia głos, ale obroty spadają max do 800 - więc wydaje mi się to normalne. Co dziwne.. zauważyłem że jak przycisnę zamykanie okien (na zamkniętych oknach) to obroty spadają do 500.

Coś z elektroniką? coś z jakimś silniczkiem?

Jest jeszcze takie coś dziwnego - jak wymieniałem kable to okazało się że instalacja gazowa jest podpięta do jednego (najdłuższego) kabla - nie wiem czy to dobrze, jednego kabla nie wymieniłem, bo musiałbym gaz odciąć. Jest to w ogóle dobrze podpięte? - po prostu jest doprowadzony kabel do tego żywo podpięty - dość solidnie to wygląda zabezpieczone, ale na logikę to biorę i myślę że jest coś nie tak.

Czekam niecierpliwie na odpowiedzi. Pozdrawiam

Netoper
26-08-2008, 10:14
Odłącz wtyczkę od czujnika ciśnienia wspomagania na pracującym silniku i obserwuj czy obroty się podniosą, jak tak to znaczy że masz uwalony czujnik.
Druga możliwość, że pompa wspomagania żywot kończy i stawia takie opory, że bocznikowy nie jest w stanie skompensować.


jak wymieniałem kable to okazało się że instalacja gazowa jest podpięta do jednego (najdłuższego) kabla
Dobrze zrozumiałem że centralka od lpg jest jakoś do przewodu WN podpięta?

nagula
26-08-2008, 10:24
Odpiełem stary kabel WN, włożyłem nowy i gaz przestał działać, więc na pewno jest to podpięte do gazu. tyle sie na tym znam.
Gdzie szukać pod maską tego czujnika?

Paolo
26-08-2008, 10:25
Generalnie przeważnie przecierają się przewody przy wtyczce od tego czujnika, czujnik rzadko pada poniewaz on pracuje tylko w kwestii zamknięty/otwarty. Dorwać gdzieś wtyczkę pasuje tez od wtrysków, odciąć przewody od tamtej i przylutować nową, zaizolować i założyć poprawa od razu powinna nastąpić.

nagula
26-08-2008, 10:31
Tylko powiedzcie jeszcze gdzie szukać tej wtyczki.. :) w sensie chodzi mi o silnik, nie o sklepy.. :P

Paolo
26-08-2008, 10:49
Otwierasz maskę, obudowa górna paska rozrządu z lewej strony silnika stojąc przodem do niego obok niej idzie metalowy przewód od pompy wspomagania i na nim znajduje się czujnik - 15 cm od obudowy paska w stronę kolektora ssącego.

Netoper
26-08-2008, 10:49
Mógłbyś fotkę tego połączenia wrzucić? i napisać jaki model instalki?
Czujnik jest na wierzchu, na metalowej rurce idącej równolegle do rozrządu, zielony

nagula
26-08-2008, 11:04
Zdjęcie zrobię i wieczorem wrzucę - instalacja LAVADO wygląda to tak: do najdłuższego kabla mniej więcej 10 cm od cewki zaczyna się taśma izolacyjna, z pod której wychodzi dwużyłowy kabelek, który łączy się dalej z innym idącym do centrali gazu. Jest to zaizolowane i zabezpieczone taśmą uciskową. Tyle jeśli chodzi o wygląd - tyle sie na tym znam.

Netoper
26-08-2008, 11:07
Ciekawi mnie po gwinta z przewodu WN jest kabelek pociągnięty, coś na zasadzie impulsatora?
Jakbyś mógł to i zdjęcie centralki zapodaj.

kamilos_sid
26-08-2008, 11:07
Też tak kiedyś miałem w sierrce, że przewód doprowadzający sygnał z cewki do instalki lpg był owinięty na przewodzie wysokiego napięcia.

Henryk
01-09-2008, 22:57
http://img225.imageshack.us/img225/9273/dscw0007akk9.th.jpg (http://img225.imageshack.us/my.php?image=dscw0007akk9.jpg)

Tutaj masz czujnik ciśnienia w układzie wspomagania kierownicy.Wygłuszenie maski przeciera przewody w miejscu pokazanym strzałką