PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec][MkIII]Problem-stuki na zimnym silniku-po wymianie



Wypij
28-08-2008, 10:02
Cześć,

znów pojawił się irytujący problem i ponownie zwracam się z prośbą o wskazówki i pomoc...

Jestem świeżo po wymianie napinacza, koła pasowego, rolek i paska - komplet markowych zamienników z redforda. Objawy, które opisywałem wcześniej (i które pozwoliły Wam wskazać na koło pasowe jako źródło problemu) ustąpiły. Pojawiło się jednak coś nowego...

OPIS PROBLEMU:

Po odpaleniu silnika - zimnego (po np całonocnym postoju) pojawiają się hałasy - stuki bardzo zbliżone do wtystępujących wcześniej (przed wymianą napinacza i koła pasowego).

Stuki te występują niezależnie od tegio czy pracuje klima czy też nie. Wydaje mi się, że pojawiają się częściej po skręceniu kół (chociaż niekoniecznie - po prostu przy manewrach po odpaleniu auta i związanych z ruszaniem).

Stuki/ hałas słychać raczej przy niewielkich obrotach - ale po dodaniu gazuprzy ruszaniu nie ustępują. Stuki trwają kilka chwil i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów raczej znikają.

Występują tak jak pisałem tylko przy niskich prędkościach i nie spotkałem się z nimi po odpaleniu ciepłego silnika...wydaje mi się to ważne - nawet gdy jeździłem i odstawiłem autko po czy po np 2 godzinach odpaliłem nie spotkałem się z nimi...

Czy macie jakieś rady?

Być może jakiś plastik został nie dokręcony? Lae czemu stuka tylko na zimnym silniku? I czemu tylko przez kilka chwil?

Bardzo prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Wypij
31-08-2008, 19:07
Wydaje mi się, żę częstotliwość pukania się nasila - czy ktoś ma pomysł? W środkę wstawię go do mechanika - może to faktycznie jakiś plastik?

wariacik
03-03-2011, 13:36
Odgrzewam temat!!!
Jak wyżej, coś mi postukuje...
No i trochę pompa wspomagania wyje... :/

Netoper
03-03-2011, 13:48
Odgrzewam temat!!!
No to podaj trochę konkretów kiedy postukuje, gdzie to słychać itp


No i trochę pompa wspomagania wyje... :/
Zacznij od wymiany płynu.

wariacik
04-03-2011, 15:24
Troszkę jakby metaliczne stukanie, zaraz po odpaleniu wieczorem na mrozie usłyszałem.
W ciągu pierwszych kilku minut po odpaleniu, kiedy dodawałem gazu częstotliwość zwiększała się.
Powyżej 3000 obr. nie słyszałem.
Jak tylko wskazówka temperatury zaczęła się podnosić, stuki ucichły.
Może to panewki...?

Netoper
04-03-2011, 18:00
Może to panewki...?
Może, a może zawory, łożysko jakiejś rolki, a może bendiks nie do końca się cofnął

Jakim olejem masz silnik zalany i ile na nim już przejechane od wymiany?