PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][MkII]Mondeo po rozsypanym rozrządzie gotowe



marswiec
31-08-2008, 12:20
Była awaria - obrucony pasek rozrządu :wall: - efekt: wszystkie zawory mniej lub wiecej powyginane. Koszt: Zawory, uszczelki głowicy,kolektorów, zimmeringi, uszczelnaicze zaworów i tym podobne - 400zł i 2 dni ciężkiej pracy. Następnie problem z odpowietrzeniem układu paliwowego po wymianie filtra paliwa. Plusem tego całego zamieszania jest to że silniczek pracuje teraz cicho i bardzo równomiernie. :bigok:

GrekuPL
31-08-2008, 18:18
cieszymy się Twoim szczęściem :bigok: :beer:

marcin-pe17
31-08-2008, 21:09
ale skąd ten pasek się obrócił?
Paliłeś na pych?

bary
31-08-2008, 21:15
Zawsze cieszą takie sukcesy.
:beer: :beer: :beer:

marswiec
31-08-2008, 21:48
Pasek obrócił się z mojej głupoty, tzn. zamiast wymienic rozrząd zaraz po zakupie Mundka, olałem to i efekt był jaki był - stary pasek nie wytrzymał i pogubił kilkanaście zębów...

Exodos
31-08-2008, 22:13
Pasek obrócił się z mojej głupoty, tzn. zamiast wymienic rozrząd zaraz po zakupie Mundka, olałem to i efekt był jaki był - stary pasek nie wytrzymał i pogubił kilkanaście zębów...


Czyli sie nie obrócił, a przeskoczył

GrzegorzD
31-08-2008, 23:51
Była awaria - obrucony pasek rozrządu :wall: - efekt: wszystkie zawory mniej lub wiecej powyginane. Koszt: Zawory, uszczelki głowicy,kolektorów, zimmeringi, uszczelnaicze zaworów i tym podobne - 400zł i 2 dni ciężkiej pracy. Następnie problem z odpowietrzeniem układu paliwowego po wymianie filtra paliwa. Plusem tego całego zamieszania jest to że silniczek pracuje teraz cicho i bardzo równomiernie. :bigok:

z ciekawosci... tłoki mocno w tyłek dostały? widac na nich slady uderzenia?

marswiec
01-09-2008, 15:44
Na szczęście tyle co odpaliłem auto i awaria nastąpiła na luzie przy niskich obrotach. Tłoki były czyste poza pierwszym, gdzie minimalnie odcisnęło zawory. Na pozostałych tylko nagar lekko starło.

Tomex
03-09-2008, 09:58
Była awaria - obrucony pasek rozrządu :wall: - efekt: wszystkie zawory mniej lub wiecej powyginane. Koszt: Zawory, uszczelki głowicy,kolektorów, zimmeringi, uszczelnaicze zaworów i tym podobne - 400zł i 2 dni ciężkiej pracy. Następnie problem z odpowietrzeniem układu paliwowego po wymianie filtra paliwa. Plusem tego całego zamieszania jest to że silniczek pracuje teraz cicho i bardzo równomiernie. :bigok:

Mówisz 400 zł? Czyli dalej rozrządu niewymieniłeś?

altoot
03-09-2008, 11:03
Mówisz 400 zł? Czyli dalej rozrządu niewymieniłeś?


znaczy nadal ma ten pasek bez zębów? :helm:

MacieqZST
03-09-2008, 16:50
Mówisz 400 zł? Czyli dalej rozrządu niewymieniłeś?


znaczy nadal ma ten pasek bez zębów? :helm:

Teraz będzie się ślizgał :)

SteelRat
03-09-2008, 17:55
i stad wiemy, czemu silnik taki cichy... nie pracuje :)

marswiec
04-09-2008, 00:00
hehe, zapomniałem dodać że kompletny rozrząd miałem przygotowany na półce... Wymieniłem wszystkie paski, łacznie z wielorowkowymi, pompę wodną, zimmeringi. Starego paska nie chciałem zostawiać na pamiątkę.

Tomex
05-09-2008, 15:37
hehe, zapomniałem dodać że kompletny rozrząd miałem przygotowany na półce... Wymieniłem wszystkie paski, łacznie z wielorowkowymi, pompę wodną, zimmeringi. Starego paska nie chciałem zostawiać na pamiątkę.

No to teraz ma ta cena jakies ręce i nogi :)