PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zablokować rozrząd żeby wyjąć pompe wody ??



sebekian
13-08-2005, 11:22
Jak w temacie już dostałem się do pompy tylko trochę mi pasek rozrzadu przeszkadza, chyba muszę go zdjąć ale boje się żeby nie przestawić, jest jakaś rada na to oczywiście pomijam użycie specjalistycznej blokady czy czegos w tym rodzaju ? Aha i jak zdjąć kółko pasowe pod pompą, ciągle mi się kręci a nie mogę go zablokować na 5 biegu bo to jest automat.

werc
13-08-2005, 11:42
Ano bez blokady nie bardzo się da :( - nie polecałbym powinien byc zablokowany, poza tym będziesz musiał popuścić napinacze - ponownie powinny byc dokręcone opowiednim momentem (dobrze mieć klucz dynamometryczny) no i ostatnia najważniejsza sprawa - pasek ściągnięty nie nadaje sie do powtórnego użycia - czyli musisz mieś drugi nowy.
Na twoim miejscu odpusciłbym sobie ruszanie czegokolwiek w rozrządzie :(

Co do reszty nie wiem jak jest w automacie :(

fuel111
13-08-2005, 11:47
Popieram Werca - już tyle razy pisaliśmy na forum żeby z rozrządem jak z jajkiem i bez sprzętu lepiej się do tego nie zabierać, że o doświadczeniu nie wspomnę. :satan:

waldemarz
13-08-2005, 13:17
Sebekian a druga sprawa to taka ze juz po zdjeciu paska rozrzadu nie zaklada sie tego samego spowrotem. Powinno sie wtedy zalozyc nowy pasek. Jesli chodzi o blokade rozrzadu to mozna to zrobic i bez specjanych przyrzadow , ale nie moge ci tego wytlumaczyc bo musialbym to widziec dokladnie.Zrobic moge ale gorzej z wytlumaczeniem jak to zrobic, jesli nigdy tego nie robiles. :(