PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]czy to kat??



Master_Ginio
10-09-2008, 00:01
Witam!
Szukajki uzywalem, przeczytalem wiele postow, i mam dylemat;/Otóż tak przy około 2,5k obrotów
mondek wydaje dzwiek jakby cos rezonowało, na luzie tego nie ma tylko na biegach takie cus jest. bylem niedawno na kanale i sprawdzalem tlumik mocowania oslony i wporzadku bylo. To rezonowanie pojawilo sie 1 charakt dnia, jak odpalilem dziada to na benzynie nie chcial wogole palic :wall: po zapaleniu trzeslo nim oczywiscie i reagowal na pedal gazu z 1 sekundowym opoznieniem!!Za mna byla siwa chmura spalonego oleju co nie zdarzalo sie po odpaleniu nigdy, i jak narazie takiego czegos jeszce nie bylo do tej pory po za tym 1 razem ( a bierze 1,5 litry oleju na 1k od prawie 8 miesiecy i podczas jazdy normalnie na niebiesko dymy, a po odpaleniu prawie wcale nie dymi). A to rezonowanie o ktorym pisze pojawilo sie jakies 30 km po ruszeniu z miejsca. I to moze katalizator dawac znac osobie, czy wydech poluzowal sie???? Pozdrawiam :beer: :beer:

Ufo
10-09-2008, 13:37
Przy kacie zapchanym dostałby muła ogromnego

tommy77
11-09-2008, 23:40
Możliwe że jak dostał sie olej to sie wszystko przytkało i przy dodawaniu gazu wydmuchało izolację która jest dookoła elementu ceramicznego katalizatora. U mnie właśnie takie coś zostało wydmuchane od dawania po garach. Teraz rezonuje mi na wolnych obrotach i przy dodawaniu gazu-cały środek lata. Chyba go wydłubie dziada.

Netoper
12-09-2008, 08:59
I to moze katalizator dawac znac osobie, czy wydech poluzowal sie????
Były też przypadki, że coś niedokręcone było i robił się rezonans, ktoś pisał też, że zaczął od wydechu a okazało się, że to osłona rozrządu tak rezonowała.
Warto na kanał wjechać i konkretnie ustalić gdzie masz te brzęczenie.



Chyba go wydłubie dziada.
To jeszcze z nim jeździsz? jak Ci resztki kata zapchają tłumiki to koszta wzrosną.

andrzej1963
12-09-2008, 20:43
A tak z ciekawości,jak kształtuje się cena nowego kata do MK I ( oryginał i zamiennik) ?

Master_Ginio
15-09-2008, 20:46
Bylem w sobote na kanale u kolegi i brzeczenie prosto z katalizatora dobiega, i tak mocno, że az mi w uszach zadzwonilo :wall: i przy okazji wyszlo ze z chlodnicy mi cieknie :zly: :wall: :wall: a co do ubytku chlodziwa nie zwracalem uwagi bo mam uszcelke wydmuchana. Nie lubi mnie to auto :guns: :guns:

tommy77
15-09-2008, 23:15
Cytat:
Chyba go wydłubie dziada.

To jeszcze z nim jeździsz? jak Ci resztki kata zapchają tłumiki to koszta wzrosną.

Mówisz że go wydziobać jednak?? Martwie się czy nie bedzie chodził jak polonez (ktoś tak pisał kiedyś) i czy nie spadną osiągi.

Master_Ginio
16-09-2008, 00:14
Cytat:
Chyba go wydłubie dziada.

To jeszcze z nim jeździsz? jak Ci resztki kata zapchają tłumiki to koszta wzrosną.

Mówisz że go wydziobać jednak?? Martwie się czy nie bedzie chodził jak polonez (ktoś tak pisał kiedyś) i czy nie spadną osiągi.

z tego co na forum czytalem to raczem minimalnie osiagi szly w góre, bo jakby nie patrzyl to odtykalo wydech :hmm: (wybaczcie jezeli jakis blad sie wkradl :helm: )

Netoper
16-09-2008, 00:24
Osiągi to nie spadną, jak kat jest przypchany to po wydłubaniu silnik odżyje, u nas po wydłubaniu minimalnie spalanie też spadło.

tommy77
16-09-2008, 21:04
Osiągi to nie spadną, jak kat jest przypchany to po wydłubaniu silnik odżyje, u nas po wydłubaniu minimalnie spalanie też spadło.
a jak z dzwiękiem? zmierzam do tego że jak go wydziobie to nie chciałbym juz nic ciąć i spawać. Co do przeglądu to sie nie martwię . Najbardziej martwi mnie to jak to będzie chodziło np przy duzych prędkościach i przy ostrym rozpędzaniu. Przecież i tak jest głośny z natury więc jak będzie po wydłubaniu kata. No niestety to operacja bez drogi powrotu więc chciałbym wiedzieć czego mam sie spodziewać co do dźwięków

maciobyk
17-09-2008, 19:36
Lekkie buczenie jest przy mocniejszym dodaniu gazu, nawet go tak nie słychać przy większych prędkościach. Ja wszystko wydłubałem bo kolega z forum mi nawet podpowiedział ale ten sam problem miałem w essim 1,6 16V. . jak masz kata przy silniku to dość łatwo , do zrobienia..:))
Jak będziesz chciał wiedziec co dalej tzn co odkręcić to zagadaj na gg

tommy77
17-09-2008, 21:16
Jak będziesz chciał wiedziec co dalej tzn co odkręcić to zagadaj na gg

Wszystko wiem co i jak:) Już nie raz rozkręcałem. chodzi mi o głośność. Jechałem kiedyś za omegą A i jak sie rozpędzał to jak polonez. Taki dźwięk zdezelowany że aż wstyd. Tylko nie wiem czy to było spowodowane brakiem kata czy jakimś tłumikiem z gwizdkiem od czajnika

Netoper
17-09-2008, 21:32
Jak masz sprawny i szczelny układ wydechowy to głośność praktycznie taka sam będzie, tylko dźwięk zmieni Ci się na bardziej basowy w momencie przyśpieszania. W czasie równomiernych obrotów silnika, możesz nawet nie usłyszeć różnicy.

tommy77
18-09-2008, 00:42
ok. to jutro wydłubie. rzęzi jakbym miał dziurawy wydech podwieszony na drutach:) A jak to jest w mondeo jeśli chodzi o spadek ciśnienia na tym odcinku kiedy kata nie bedzie? Odczyty sądy nie będą przekłamane?

Master_Ginio
18-09-2008, 00:52
jesli chodzi o wydlubanie srodka kata to duzo z tym roboty?? :los:

tommy77
18-09-2008, 01:11
nie. trzeba odkręcić od tłumika i przy kolektorze i wyciągnąć na zewnątrz. Włożyć w otwór od strony tłumika łyżkę np do kół i naparzać a pokruszone kawałki wysypać. Już nie chodzi o robotę ale jak mi siądą parametry jezdne to drogi powrotu nie będzie jak tylko kupić kat nowy

Netoper
18-09-2008, 07:54
Po wywaleniu kata spaliny nie są tłumione i silnik lepiej się wkręca.
Sporo osób go wywala i nikt nie mówił o pogorszeniu.
W autach z przebiegiem powyżej 200tyś to i tak teoretycznie kat powinien być wymieniony bo i tak już nie spełnia swojej funkcji a na dodatek często jest przypchany.
Nasz przy przebiegu 250 tyś był w 30% zakitowany.

tommy77
18-09-2008, 20:42
dzisiaj wyjąłem katalizator i okazało się że druga sekcja kata czyli ta którą widać od strony tłumika się przekręciła już i latała w środku. Wybiłem ją ale została jeszcze jedna. Ta nie jest popękana więc zostawiłem na razie bo trzyma się dobrze. Trochę dostała przy wybijaniu. Nie wiem czy to wybicie ma coś wspólnego ale jakby pojawiła się dziura w obrotach przy 4,5 tys. ale do tych obrotów jakby lepiej się wkręca. Po oględzinach wybitych kawałków stwierdzam że nie był w ogóle zatkany. Jednak gaz czyści katy.

maciobyk
18-09-2008, 22:52
Wywal wszystko !!!!

tommy77
18-09-2008, 23:14
Wywal wszystko !!!!

masz wywalony cały?

maciobyk
19-09-2008, 09:38
Tak. Wyciągłem całość i i słtukłem wszystko, wysypałem i i rewelacja. Troszke sie przestraszyłem po kupnie bo koleś zapewniał mnie że wszystko ok i miał racje. Wieć na mnie trafiło z katem. Ale różnica jest teraz przy przyśpieszaniu.

mario595
27-09-2008, 22:28
A ja mam takie pytanko - dlaczego tego kata nie sprzedałeś? z tego co wiem to około 150 zł byś dostał.

Ufo
27-09-2008, 22:45
a co przy analizie spalin na przeglądzie?

tommy77
28-09-2008, 10:38
A ja mam takie pytanko - dlaczego tego kata nie sprzedałeś? z tego co wiem to około 150 zł byś dostał.

a kupi ktoś resztki wytłuczone? właśnie trzymam jakby co

Andrzej10
28-09-2008, 11:33
Wywal wszystko !!!!

Niech zostawi. Ja mam połowę wywaloną i nic się nie dzieje z resztą. A jeśli zacznie coś świrować zmieniam na nowy zamiennik Bosala za jakieś 250 300 zł . Ozobiście odradzam wywalanie całego. Skoro ma być to niech będzie a nie kombinacja. Może jeszcze "strumienicę" ma wspawać? Pozdrawiam

fxxx
28-09-2008, 12:30
a kupi ktoś resztki wytłuczone? właśnie trzymam jakby co

tak, na skupie zlomu :-) kilogram ok 180 zl, przeciez to platyna jest :-)

maciobyk
28-09-2008, 16:27
Wywal wszystko !!!!

Niech zostawi. Ja mam połowę wywaloną i nic się nie dzieje z resztą. A jeśli zacznie coś świrować zmieniam na nowy zamiennik Bosala za jakieś 250 300 zł . Ozobiście odradzam wywalanie całego. Skoro ma być to niech będzie a nie kombinacja. Może jeszcze "strumienicę" ma wspawać? Pozdrawiam

Wolałem mieć to z głowy i jeszcze raz bawić sie z rozbieraniem tego ustrojstwa. A jeśli chodzi o przegląd to nie mam problemu..
:)