PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]MK I woda się gotuje baaaardzo dziwne jak dla mnie



McAbra
11-09-2008, 00:33
Witam
Wiem że temat był poruszany ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem (a przynajmniej tak myślę).
Problem polega na tym że gotuje mi się woda. (mam wodę bo uciekał mi płyn przez nieszczelności i musiałem dolewać - już je usunąłem). Nie załącza się wentylator bo wydaje się że w miejscu termostatu na chłodnicy nie jest gorąco. Kolega doradził mi wymianę chłodnicy bo jest aluminiowa a mechanik wlał mi uszczelniacza i mogła się zapchać (wszystko na to wskazywało, wymieniłem wcześniej termostat). Wymieniłem chłodnice i jak silnik ładnie pracował nie licząc grzania się to zaczął teraz jakoś dziwnie i gaśnie na wolnych obrotach.
Jak odkręcę korek to słychać jak się gotuje, wskaźnik temperatury nigdy nie wchodzi na czerwone pole, jak zdejmę wąż przelewowy do zbiornika wyrównawczego to leci woda, czyli pompa raczej pracuje.
Oleju raczej nie bierze, nie widać dymu z rury wydechowej i nie zauważyłem zapachu spalin z wody - kolor wody czysty.

Jak włączę nagrzewnicę to leci gorące powietrze, temperatura spada na wskaźniku i pod maską też czuć że auto jest mniej nagrzane.

Co to może być bo ja już nie mam pomysłu ??

Paolo
11-09-2008, 00:45
No woda zawsze zaczyna wrzeć przy temperaturze 90 stopni a gotować w 100 stopniach wiec ja nie widzę nic dziwnego.
Termostat ma pełne otwarcie przy 102 st a pełne zamkniecie przy 92 więc to są zakresy pracy silnika a przy wodzie temperatury wrzenia i gotowania.
Moja rada zmień na płyn do układu chłodzenia to przestanie ci się gotować ta woda. Płyn ma inną temperaturę wrzenia ale to już inna historyja.

McAbra
11-09-2008, 00:59
A przy jakiej temperaturze powinien załączyć się wentylator ??
A tak na marginesie to jak jadę dłużej to nagrzewa się coś koło mojej prawej nogi i (tak jakby nagrzewnica) nie wiem co to ani dlaczego
A jak woda sie gotuje to nie powinna być wskazówka na czerwonym polu ??
I po czym moge poznać czy silnik się nie przegrzewa ??

lyssy
11-09-2008, 08:13
Wentylator włącza się przy ok. 102 stopniach, wyłącza poniżej 94 (tyczy wózka z klimą i dwubiegowym wentylem). Drugi bieg to jakieś 115-120 stopni. Jeśli masz w układzie wodę i niesprawny 1-szy bieg wentyla, to o zagotowanie nietrudno, szczególnie w jeździe miejskiej.

McAbra
11-09-2008, 08:57
Sprawdzę w takim razie rezystorek czy działa dzieki z podpowiedzi

Ufo
11-09-2008, 14:29
woda w układzie nie zagotuje się przy 100 bo jest to układ ciśnieniowy a im wyższe ciśnienie tym wyższa temperatura wrzenia.Ale wymień na płyn bo zakamienisz układ.Może termostat stoi zamknięty

ezi000
11-09-2008, 21:15
sory Paolo (bez urazy) ale teraz to ty herezje piszesz. Kolega Ufo ma ma racje, A termostat orginalny forda ma poczatek otwarcia przy temp. 87 st., a pelne otwarcie przy 98 st. Cisnienie w ukladzie wynosi okolo 1.2 bara Wiec teoretycznie nie ma prawa zagotowac wody, ktora temp. wrzenia ma 100 st w normalnych warunkach, a w ukladzie cisnieniowym wyzsza. Sam jezdzilem prawie 2 miesiace na wodzie po tym jak mi nagrzewnica strzelila i to w te najwieksze upaly i ani raz mi nie zagotowalo. Problem u kolegi McAbra bedzie tkwil gdzie indziej. Albo z wentylatorem cos nie tak albo termostat (bo nie zawsze nowy znaczy dobry o czym sie przkonalem wymieniajac 3 az kupilem orginal i trafilem) Swoja droga ze plyn zmien jak nie masz juz wyciekow bo to niezdrowe dla ukladu a najbardziej chyba dla nagrzewnicy. Przy zmianie kuknij sobie na termostat. Jezeli dalej sie tak bedzie dzialo to zrob test na uszczelke glowicy bo nie zawsze bedzie widac w plynie czy w oleju skutki, bo mialem przypadki ze tylko szly gazy na uklad chlodzenia. Zdrowka zycze

GrekuPL
11-09-2008, 22:38
to ja nie wiem co ja widziałem u naszego kolegi w piątek...woda była zagotowana :wall: :wall: :wall:

Paolo
11-09-2008, 23:04
sory Paolo (bez urazy) ale teraz to ty herezje piszesz. Kolega Ufo ma ma racje, A termostat orginalny forda ma poczatek otwarcia przy temp. 87 st., a pelne otwarcie przy 98 st.

Kolego ja się nie obrażam a oto temperatury pracy termostatów :)

- Zetec 92-102
- Diesel 88-102

więc ja nie wiem skąd wziąłeś te dane :niewiem:

ezi000
12-09-2008, 19:30
z opakowania termostatu, a tu sa dane z Vivid workshopData 2007
http://images35.fotosik.pl/10/ad6c82a40fd7f148m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ad6c82a40fd7f148)

fxxx
12-09-2008, 21:37
panowie pytanko mam. przyzwyczailem sie do tdi troche i nie wiem czy mam wszystko dobrze w mondeo. otoz wskazowka od temperatury wychyla mi sie max na jakies 2/5 skali, np dzis wieczorem bylo to 1/3. czy to pokazuje jak chce czy to objaw czegos?

mad
12-09-2008, 23:40
fxxx ma być lekki wychył na lewo od pionu.

Paolo
13-09-2008, 09:17
z opakowania termostatu, a tu sa dane z Vivid workshopData 2007

No może jak to zamiennik (oryginał ma inne) a takie dane to ja tez mam. Temperatury są wybite na termostacie i właśnie takie podałem z oryginałów bo leża u mnie w garażu :) , za zamienniki nie odpowiadam.

Netoper
13-09-2008, 09:21
A o co chodzi z lambdą w tym screen-ie z workshopData ?

Lambda 0.98-1.02

lyssy
13-09-2008, 12:00
Cisnienie w ukladzie wynosi okolo 1.2 bara Wiec teoretycznie nie ma prawa zagotowac wody, ktora temp. wrzenia ma 100 st w normalnych warunkach, a w ukladzie cisnieniowym wyzsza.
O ile wyższa? Skoro już dyskutujemy o teorii... ;)
http://www.trimen.pl/witek/kalkulatory/

Dla 1.2 bar temperatura wrzenia wody to raptem 105 stopni...


Sam jezdzilem prawie 2 miesiace na wodzie po tym jak mi nagrzewnica strzelila i to w te najwieksze upaly i ani raz mi nie zagotowalo.
Trzeba było stanąć w jakim korku na 15 minut - wtedy byśmy pogadali :)
Ja z kolei trenowałem jazdę bez ciśnienia w układzie i też obyło się bez gotowania - ale wymusiłem ciągłą pracę wolnego biegu wentyli i modliłem się gdy tylko widziałem korek dłuższy niż 50 metrów :))


Problem u kolegi McAbra bedzie tkwil gdzie indziej. Albo z wentylatorem cos nie tak albo termostat
Zapewne - sam pisze, że ma problem z wentylatorem - a jeśli ten nie działa, to jak samochód stoi to o 105 stopni nietrudno niezależnie od rodzaju termostatu ;)

Na koniec: do Zeteca to są co najmniej dwa rodzaje termostatów - "zimny" na 88+ stopni i "ciepły" na 92+...

Paolo
13-09-2008, 14:47
Na koniec: do Zeteca to są co najmniej dwa rodzaje termostatów - "zimny" na 88+ stopni i "ciepły" na 92+...

Marcin no nie mów ze mam je sobie wymieniać zima/lato :boshe:

lyssy
13-09-2008, 14:53
Bardziej chodzi o zastosowanie Włochy - Norwegia ;)

GrekuPL
13-09-2008, 19:07
Bardziej chodzi o zastosowanie Włochy - Norwegia ;)

a na Polskę który ?? :)) :)) :))

Netoper
13-09-2008, 20:14
I co z tą lambdą, błąd jakiś czy to jakaś charakterystyka nie mająca nic wspólnego z zakresem pracy?


a na Polskę który ??
Jak mieszkasz na południe od centrum Polski to "włoski", jak na pólnoc to wersję skandynawską wsadzasz :))

Paolo
13-09-2008, 21:29
Jak mieszkasz na południe od centrum Polski to "włoski", jak na pólnoc to wersję skandynawską wsadzasz :))

A jak po środku to co ??? Zmiksować dwa i żeby powstał jeden :))

GrekuPL
14-09-2008, 10:18
Jak mieszkasz na południe od centrum Polski to "włoski", jak na pólnoc to wersję skandynawską wsadzasz :))

A jak po środku to co ??? Zmiksować dwa i żeby powstał jeden :))

a i jeszcze liczy się wschód i zachód :)) :))

McAbra
14-09-2008, 22:16
Witam
Przepraszam, że nic nie pisałem ale mnie nie było.
Okazało się, że przekaźnik od załączania wentylatora miałem uszkodzony.
Zmostkowałem i cały czas działał wentylator i cały czas temperatura stała poniżej pionu.
Wynika z tego, że to przez przekaźnik ale jak wymienie go i zaleje płyn to będę wiedział czy tylko to było złe
Dzieki za podpowiedzi i zainteresowanie