PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][MK1] 1.6 benzyna spadek obrotow przy zapalaniu zimne



djtomo
13-09-2008, 07:29
witam

wsiadam rano do auta, odpalam, autko pali do strzału po czym po chwili po ok 2sek obroty spadają do ok 400 i silnik chce zgasnąć. jeśli nie dam trochę gazu a na polu temp. poniżej 10st.cel. to duże prawdopodobieństwo że zgaśnie lub obroty same wzrosną do prawidłowej wartości przy zimnym silniku. im chłodniej na dworze tym gorzej. przy ciepłym silniku wszystko ok. co może być przyczyną takiego spadku obrotów przy zapalaniu? przewody zapłonowe nowe, świece 25tyś km, przepływka czysta.

Netoper
13-09-2008, 08:51
Wyczyść jeszcze bocznikowego.
Filtr paliwa wymieniałeś kiedykolwiek?

sayuk
13-09-2008, 08:53
po pierwsze sprawdz czujnik temp. do ECU na górze termostatu on odpowiada za obroty na zimnym i ciepłym jak to zrobić szukaj na forum było wielokrotnie

piniu10
13-09-2008, 19:29
znajomy mial to samo.czyscil przeplywke i tak nic nie dawalo.ale jak ja zmienil na nowo to jak reka odjol

djtomo
13-09-2008, 22:52
filtr paliwa ma ok 25tyś.km, czujnik temperatury ok. może ten przepływomierz szwankuje :niewiem:

GrekuPL
14-09-2008, 10:17
to wymień filtr...może być przytkany po tych 25k km :hmm: różny syf leją niestety na stacjach...

djtomo
14-09-2008, 12:51
to wymień filtr...może być przytkany po tych 25tyś km :hmm: różny syf leją niestety na stacjach...

po wymianie filtra też tak miałem, to nie filtr paliwa

luki_b
16-09-2008, 14:47
Witam!
Ja miałem ten sam objaw co ty.
Sprawdziłem i wymieniłem wszystko o czym mówią koledzy i nic.
Samochód pojechał do serwisu i tam po sprawdzeniu ciśnienia na garach okazało się że 4 prawie zimny , a 1 i 3 dogorywa.
Problem ten na forum przewijał się naście razy i nie do końca wiadomo co może być powodem tego gaśnięcia.
Kolega Henryk wlał olej syntetyczny do swojegi i problem znikł, ale jak wiadomo przy dużym nalocie i przejściu z pół-syntetyka lub minerału silnik może się rozciec.

Sprawdz ciśnienie na garkach tak na wszelki wypadek.

Ja poprostu zrobiłem swap silnika z 1,6 na 1,8 i jestem zadowolony.
Pozdrawiam