PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Stukanie przy pasku rozrzadu



lukasz-stargard
14-09-2008, 09:15
Mam mondeo 1.8 94 r. Caly czas jezdzi pieknie, silniczek pracuje super. Wczoraj po pracy podchodze do auta, odpalam i normalnie odpalil ale po kilku sekundach zgasl co nigdy sie nie zdarzalo. Chcialem go odpalic ponownie to tylko chechlal i nie mogl zaskoczyc. Ale po kilku chechlaniach wreszcie zaskoczyl. Lecz najbardzioej mnie zaniepokoilo dziwne stukanie jakby metaliczne w okolicach obudowy paska rozrzadu. Zaryzykowalem i pojechalem jednak nim do domu (40 km). Po przyjezdzie nie zgasilem silnika bo chcialem jeszcze raz posluchac tez stuki lecz po otwarciu maski juz ich nie bylo slychac. Wszystko chodzilo pieknie, zadnych stukow. Co to moglo byc. Czyzby rozrzad do wymiany? Jaki jest koszt wymiany rozrzadu?

Exodos
14-09-2008, 09:44
A czy ty po kupnie wogóle zmieniałeś rozrząd ??

lukasz-stargard
14-09-2008, 14:01
No wlasnie nie zmienialem. Zwlekalem z tym przez te 10 miesiecy w sumie niepotrzebnie. Zawsze jakis wazniejszy wydatek byl :)

maniek_
14-09-2008, 14:14
Proponuje aby właśnie zmiana rozrządu była teraz dla Ciebie najważniejszym wydatkiem póki nic nie poleciało...

andrzej1963
14-09-2008, 14:17
Stukanie mógł powodować m.in. napinacz,ale to tylko przypuszczenia.Podstawa to nie narażaj silnika dalej jeżdząc w takim stanie (rozrząd) tylko jak najszybciej wymień cały komplet. Ceny kompletnego rozrządu możesz sobie sprawdzić w sklepie internetowym fordsklep.pl,a robocizna no....róznie w różnych warsztatach,ale jak nie potrafisz sobie zrobić tego sam to poszukaj solidnego,najlepiej sprawdzonego mechanika,bo i im (mechanikom) zdarzają się czasami wpadki-złe ustawienie rozrządu z następującymi tego konsekwencjami. A dodatkowo chcąc ułatwić i przyspieszyć sobie wymianę posuwają się nieraz do dziwnych praktyk......

MacieqZST
14-09-2008, 16:56
Łukasz jak będziesz chciał dam ci cynk do porządnego mechanika sam od początku dba o moje auto, a części kup na ford.sklep.pl
Pozdrawiam.

lukasz-stargard
15-09-2008, 10:10
Łukasz jak będziesz chciał dam ci cynk do porządnego mechanika sam od początku dba o moje auto, a części kup na ford.sklep.pl
Pozdrawiam.

Spoko. Bede wdzieczny. Slyszalem ze rozrzad dobrze wymieniaja gdzies na kossaka czy matekji. Gdzies w tym rejonie. Mi zawsze robil szwagier ale wyjechal i niestety musze skorzystac z pomocy innego mechanika. pozdro.

MacieqZST
15-09-2008, 16:56
Poszło na PW.