PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec][MKII] Uszczelnianie chłodnicy



jagus
15-09-2008, 21:25
Od pewnego momentu mam pewien problem. Zaczęła przeciekać mi chłodnica. Najgorsze jest to że jest ona w dobrym stanie i szkoda i jej wymieniać. Próbowałem to poxiliną ale nie udało się. :wall:
Nieszczelność jest tak jak na zdjęciu:

http://images33.fotosik.pl/367/49fdea2ee166c44cmed.jpg


czyli pomiędzy tym pionowym plastikiem a resztą chłodnicy.
Da się coś z tym zrobić??? Miał ktoś z Was podobny problem???
Dodam jeszcze że ta co jest na zdjęciu to nie jest moja - po prostu znalazłem takie zdjęcie.

Netoper
15-09-2008, 21:36
W sierce po prostu podoginałem te "łapki" zaczepy.
Najlepiej w dwie osoby, jedna trzyma od spodu kawał metalowego puca a druga od góry dobija młotkiem po kolei te zaczepy, tylko z czuciem żeby w plastik nie przydzwonić.
Czasami jak kamień się utworzy to niestety po czasie znowu będzie przeciekało. "Naprawiacz" to rozgina wszystkie łapki, czyści powierzchnię i składa z powrotem.
A jak przeciek jest przez pęknięty plastik to go klei.

jagus
15-09-2008, 21:43
Czyli jest możliwe żeby to naprawić :fan: :fan: :fan:
Jutr zajadę do gościa który mi zakładał chłodnicę do klimy w Radomsku - swoja droga polecam go bo jest naprawdę ok!!! - i zapytam ile by chciał za takie uszczelnienie. Jeśli nie powie mi za dużo to może się skuszę :) :) a jeśli nie to będę może sam próbował :metal: :metal: :metal:
a swoją droga znalazłem na allegro nową chłodnicę za nie całe 180 zeta :) :) :) może nie warto się bawić??? Albo kupić nową a tą naprawić i zhandlować??? Co Wy o tym sądzicie???

Netoper
15-09-2008, 21:46
Jak do naprawiacza zaniesiesz chłodnicę to do 50zł powinien skasować, przynajmniej takie ceny w Wa-wie. Chyba że plastik pęknięty to ze 20zł więcej.

jagus
15-09-2008, 21:48
Raczej plastik nie powinien być pęknięty - bynajmniej nie widać żeby z innego miejsca ciekło niż samo łączenie. Zobaczymy jutro:-)))

Netoper
15-09-2008, 21:54
Sprawdź czy za dużego ciśnienia w zbiorniczku wyrównawczym nie masz, bo u mnie najpierw pociekło z chłodnicy a później okazało się, że to przez zwaloną uszczelkę pod głowicą. Po prostu ciśnienie w układzie było takie że zaczepy nie utrzymały.

Master_Ginio
15-09-2008, 21:55
sory ze sie podpinam , ale mi tez przecieka chlodnica i da sie cos z mojej jeszce wymodzic czy tylko wymiana?? Oto foto problemu :
http://images27.fotosik.pl/274/804a21441642f13em.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/804a21441642f13e.html)

Netoper
15-09-2008, 22:00
Na fotce nie za bardzo widać gdzie cieknie, jak z metalowych elementów, to jak nie są mocno skorodowane to naprawiają , ale jak korozja za bardzo rozwinięta to lipa.
Najlepiej do jakiegoś warsztatu podjedź żeby w realu gość to obejrzał i wtedy Ci powie czy coś się da z tego zrobić.

jagus
15-09-2008, 22:03
Co do ciśnienia w zbiorniczku wyrównawczym to nie mam. Jestem na tym punkcie trochę przeczulony bo w poprzednim autku miałem z tym spore problemy. :zly: :zly: :zly:

Netoper
15-09-2008, 22:06
To luzik, widocznie fabrycznie niedokładnie zaciśnięta była.

chakney
24-10-2008, 20:01
mam identyczny problem..tylko ze mi już waliło ciśnienie z pod uszczelki pod głowicą...

Napisz jak rozwiązałeś ten problem

Ja myślałem nad POXYLINĄ

jagus
27-10-2008, 15:51
Narazie jeszcze śmigam na takiej przeciekającej :niewiem: Trochę się zastanawiam nad tym uszczelnianiem. Nowa chłodnica kosztuje ok 200 PLN-ów więc mozna się skusić na nową :fan:

chakney
27-10-2008, 23:33
ja to teraz od 3 dni nie zauwazylem wycieku
a zrobiłem tak....
Uszczelniacz w Płynie z Cpn za 10zł (nie pomogło)
Jajko za 30groszy :P (nie pomogło)
Proszek do uszczelniania (wsypałem caly) za 5zł - Efekt widoczny po 3 dniach

Teraz trzeba zmienic na jakiś płyn chłodniczy i jeszcze raz proszek wsypie ... Myśle ze pomoże ;)

jagus
26-04-2009, 15:54
No i wymieniłem chłodnice. 220 zeta w Pabianicach za nową, płyn i 3 godziny roboty :)
Ale teraz ma suchutko pod autem :metal:

Netoper
26-04-2009, 23:21
No i wymieniłem chłodnice
Hehe nie śpieszyło Ci się, a próbowałeś podociskać te zaczepy w starej?

jagus
27-04-2009, 09:02
Nie... nie chciało mi sie tak naprawdę :niewiem:
Ale jak wyciagnołem tą starą, to okazało się że nie było sensu naprawiac bo była w strasznym stanie :wall:
Pozostał jeszcze problem z odpalaniem
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=52585
i autko bedzie doprowadzone do kultury :metal: :metal: :metal:
Miałem troche strache zeby nie razszczelnić klimy przy wyciaganiu chłodnicy ale działa :) :) :)