PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]świece mk1



waldek79
21-09-2008, 14:15
witam sprawa dotyczy świec zapłonowych do mondeo 1.8 benzyna +gaz 94' a mianowicie w sklepie zapytałem o platynowe a tu pan poinformował mnie że motorcraft wycofał się z produkcji platynowych bo cewki się grzały i nawet odkupili od nich resztę i teraz karzą stosować zwykłe może ktoś cos wie na ten temat bo trochę to dziwne a wręcz nie wiarygodne pozdrawiam waldek

fxxx
21-09-2008, 14:18
ford.sklep.pl-tutaj sa i to chyba po 16 zl, takie jakie maja byc.

tommy77
21-09-2008, 15:39
ja na gazie mam ngk a motorcraft u mnie nie chodzi (słabo sie wkręca i przy wyprzedzaniu kiedyś poszarpywał). Mam przerwy ustawione na 1mm w ngk i chodzą pięknie. Co do teorii o grzejących sie cewkach z powodu świec platynowych to kompletna bzdura. Wymyślone na poczekaniu abyś kupił tą kichę którą mają aktualnie hehe

Tomi
21-09-2008, 15:48
teorie są różne. Ja w mkI w zetecu wypróbowałem i Bosha i Ngk - w wilgotne dni przy "przyduszeniu" (mojej połowicy się zdarzało) - potrafił kichnąć.
Na Motorcraftach - NIGDY - a na LPG przejeździłem przeszło 300tkm.

waldek79
21-09-2008, 16:54
obecnie jeżdżę na ngk 25 takie zalecono mi założyć po założeniu gazu i jest ok to juz drugi komplet i na ostatnich jeżdżę 35 tys km i od jakiegoś czasu mam problemy z odpalaniem ciepłego tj trzeba dłużej kręcić i na max wcisnąć gaz (oczywiście na benzynie) podejrzewam że to może świece lub przewody (które notabene trochę świecą w nocy)
a tak przy okazji co ile wymieniacie świece i przewody na gazie?

Saghi
21-09-2008, 17:28
Ja w Mk2 świece wymieniam co 20tyś km i kupuje motorcrafta, jak na razie nic się nie dzieje.. mam sekwencje. A kable powiedziano mi żeby wymienić po 70tyś km, ale odkąd założyłem gaz to jeszcze tyle nie przejeździłem :)

tommy77
21-09-2008, 17:44
mam sekwencje.


no właśnie. Co do mojej genII to po zakupie świec zmiejszam przerwę na 1mm a na przewody zapłonowe mam pozakładane rurki peszle, tak aby ograniczyć lewe wyładowania, przedłużyc trwałość kabli i zwiększyć pewność zapłonu. Kabli nie zmieniam za często w takim układzie. Na ngk PTR5A-13 przejezdziłem 60000 i zmieniłem je tylko z własnej głupoty i chęci osiągów:). Bo po zamontowaniu nowych jezdził podobnie hehe. Generalnie tylko NGK w moim