PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Wentylator chłodnicy nie działa !!!!



martin88007
24-09-2008, 00:20
Witam mam taki problem gdyz odkad kupilem auto czyli jakies 4 misiace temu ani razu nie wlonczyl mi sie wentylator od chlodnicy .jezdze dosc dlugo i czesto i wogole mi wentylator nie chce sie zalanczac . jak gasze auto to powinien juz chodzic a on wogole sie nie chce krecic nie wiem co moze byc powodem . dowiedzialem sie ostatnio ze to moze czujnik albo termostat ale sam nie wiem . jak myslicie przez co moze tak byc ?? pomozcie

Edit tematu. Nie pisz wielkimi literami.

maniek_Rz
24-09-2008, 00:30
Siemanko kolego drogi moim zdaniem to powinieneś na początku sprawdzi sam wentylator czy działa odpiąc przewody i podpiąc pod akumulator wentylator, jak działa to idzesz dalej. Czujnik odpinasz przwody podpinasz miernik elektryczny i sprawdzasz czy wogóle reaguje na temperature.
Dzięki miernikowi możesz sprawdzi czy napiecie dociera do tych elementów.

Jak nie masz miernika to troche bedzie kłopot, nie jestem pewien ale wystarczy połaczyc dwa przewody z czujnika i wiatrak powinien sie właczyc.

W moim mondeo wentylator sie wyłącza sie odrazu po zgaszeniu silnika. Wiec jak auto zatrzymasz i zgasiesz to wentylator nie bedzie pracował. Jak coś to pytaj postaram sie pomóc. :metal:

Brudsien
24-09-2008, 01:15
Sprawdz rezystor na wentylatorze, najprawdopodobniej masz go upalony i bedzie trzeba go wymienić koszt uzywki jakies 50zl, a nowka 150zl

lyssy
24-09-2008, 08:36
Odpal maszynę, odłącz wtyczkę z czujnika temperatury na górze termostatu - to powinno spowodowac włączenie wentylatora, najpierw na wolny bieg (o ile wózek z klimą) a po chwili na szybki. Jeśli działa tylko szybki bieg to być może kwestia uszkodzonego rezystora (w dolnym rogu obudowy wentylatorów, pod akumulatorem) albo przekaźnik; jeśli w ogóle nic nie działa to wentylator/przekaźniki/wiązka?

piniu10
24-09-2008, 11:24
a do jakiej temp go nagrzales?moze nie miales odpowiedniej temp zeby sie wentyl wlaczyl?mi odpala kolo literki L wiec mi terz sie rzadko wlancza.jak zgasze przed literka L to juz wentyl nie odpali.zobacz i podtrzymaj go na obrotach i sprawdz przy wysokiej temp.moze czujnik jest tak wysoko ustawiony i wczesniej nie odpali

minoryt
26-09-2008, 12:06
Może go nie słyszysz.U mnie wentylator działa bardzo cicho.Też na poczatku myślałem ze nie działa a działał.Otwórz maske zagrzej na maxa silnik i zbaczysz czy zadziała.Tylko nagrzej silnik do odpowiedniej temp.

Greddy
26-09-2008, 15:13
Tylko nie przesadź z tym nagrzewaniem, przegrzanie zetec'a to później duże problemy (uszczelka pod głowicą etc.)