PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Po uruchomieniu gaśnie:(



JaculaBRD
27-09-2008, 08:42
Witam.Jest taki mały problem-nie wiem czemu ale na zimnym silniku pochodzi 5sek.i gasnie rzecz dzieje sie na benzynie gdy dam mu gazu to przechodzi na gaz i przez 30s do minuty na biegu jałowym utrzymują sie obroty w okolicach 1500 później wszystko wraca do normy. ( Wymieniłem swiece przewody,czyściłem silniczek krokowy i przepustnice,wymieniałem filtry jezdze na dobrym paliwie i lpg(tylko statoil,shell,BP):(Co to może być???Pomożecie?? :pad:

GrekuPL
27-09-2008, 08:57
sprawdzałeś lambdę czy chodzi ? bo może złą mieszankę dobiera itp. bo kurcze nic innego nie przychodzi do głowy...

MacieqZST
27-09-2008, 11:34
Odłącz na pół godz. aku możne pomoże :niewiem:

Netoper
27-09-2008, 12:38
Nie do końca łapię, jak na benie odpalasz to gaśnie, i tak jest też przy próbie kolejnych uruchomień, czy tylko przy pierwszym?
Na ciepłym odpala i pracuje prawidłowo na benie?

JaculaBRD
27-09-2008, 14:15
Dokłaadnie tak jest:( Wsiadasz wkładasz patyk do stacyjki i kręcisz.Motor zaczyna pracowac-ma nierówne obroty i zaraz gaśnie.I tak jest za kazdym razem na "petrolu"gdy motor zimny.Jak jest ciepły to normalnie.Natomiast jak sie uda i przełaczy sie na LPG to przez ok minuty trzyna obroty +-1500 na biegu jałowym a później sie uspokaja i ma ok Co to może być?? Spróbóje odłączyć bateryjke.........

Greddy
27-09-2008, 14:32
mój też tak miał jakiś czas temu, że gasł jak był zimny i trzeba go było na obrotach trzymać żeby się nagrzał. U mnie okazał się to być zasyfiony filtr powietrza i zasyfiony silniczek krokowy, przezornie zrobiony reset kompa i adaptacja ECU i jak ręką odjął silniczek chodził super...

JaculaBRD
27-09-2008, 14:36
JUPI!!!! Działa jeździ jak wściekły :satan: Przyczyną zaistniałej sytuacji jest klapka od gazu-trzeba bedzie ją wymienić :smash: jest pęknieta(to wynik strzału-uszkodzona była świeca i strzelał na gazie) powstała szczelina przez które silnik zasysa lewe powietrze :pop: Ciekawe ile cos takiego kosztuje:) pewnie ze 25pln:) Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :beer: Miłego weekendu :fan: