PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]MKIII co to jest? (film) budowa silnika..



paddy
28-09-2008, 19:50
witam
mam male pytanko, moze i durnie latwe dla niekotrych ale nie dla mnie w linku podaje filmik z budowa silnika forda. konkrteniej chodzi mi o nazwe czesci ktora wysteouje w 2.43min filmu (czarna czesc o 4 ramionach) ktora wystepuje w przedniej czesci silnika (stojac przodem do auta) i jakie sa zadanie tej czesci.
podzro!

a wlasnie zapomnialem o filmie ;-) http://www.youtube.com/watch?v=PKc42QYQWDI&feature=related

piniu10
28-09-2008, 19:52
a gdzie ten link?

paddy
28-09-2008, 19:58
witam
mam male pytanko, moze i durnie latwe dla niekotrych ale nie dla mnie w linku podaje filmik z budowa silnika forda. konkrteniej chodzi mi o nazwe czesci ktora wysteouje w 2.43min filmu (czarna czesc o 4 ramionach) ktora wystepuje w przedniej czesci silnika (stojac przodem do auta) i jakie sa zadanie tej czesci.
podzro!

a wlasnie zapomnialem o filmie ;-) http://www.youtube.com/watch?v=PKc42QYQWDI&feature=related

puniu
28-09-2008, 20:08
kolektor dolotowy

paddy
28-09-2008, 20:13
...jest odpowiedzialny za......?

lyssy
28-09-2008, 20:31
... doprowadzenie powietrza do poszczególnych cylindrów silnika.

paddy
28-09-2008, 20:47
no i wszytsko jasne.
ale teraz czy nieprawidlowe dawki powitrza moga odpowiadac za wysokie spalanie paliwa i ''zamulenia'' auta? czy ubeytek oleju moze byc wynikiem dosatarczania zlych ilosci powierza?

Netoper
28-09-2008, 22:01
ale teraz czy nieprawidlowe dawki powitrza moga odpowiadac za wysokie spalanie paliwa
Jak najbardziej.

czy ubeytek oleju moze byc wynikiem dosatarczania zlych ilosci powierza?
Nie.

Duże ubytki oleju, wysokie spalanie, zamulenie auta, to może kompresji brak.
Lambdę sprawdzałeś?
Może napisz konkretnie co Ci się dzieje.

I w profilu dopisz sobie czym pomykasz.

puniu
29-09-2008, 13:37
ja bym powiedzial ze kolektor dolotowy odpowiada za doprowadzenie mieszanki paliwowo powietrznej do silnika ;-)

Paolo
29-09-2008, 13:56
ja bym powiedzial ze kolektor dolotowy odpowiada za doprowadzenie mieszanki paliwowo powietrznej do silnika ;-)


Chyba się nie zgodzę to zawór/zawory ssące odpowiadają za doprowadzenie mieszanki paliwowo-powietrznej do silnika, a kolektor za doprowadzenie powietrza :)