PDA

Zobacz pełną wersję : Uszczelka miski olejowej w V6 - wymiana



Slavo1
16-08-2005, 08:15
Ktoś może robił?? Mam lekki wyciek właśnie spod uszczelki, a w przyszłym tygodniu planuje wymianę oleju, więc chciałbym to za jednym zamachem zrobić, tylko: w ABSCar orginal uszczelki 135zł - trochę sporo, tylko w jednym sklepie pytałem o zamienniki i powiedzieli, że nie ma.... faktycznie?? No bo wtedy to trzeba jednak orginał zamawiać :( bo na silikonie przecież nie będę tego składał...

Truszek
16-08-2005, 15:25
Ktoś może robił?? Mam lekki wyciek właśnie spod uszczelki, a w przyszłym tygodniu planuje wymianę oleju, więc chciałbym to za jednym zamachem zrobić, tylko: w ABSCar orginal uszczelki 135zł - trochę sporo, tylko w jednym sklepie pytałem o zamienniki i powiedzieli, że nie ma.... faktycznie?? No bo wtedy to trzeba jednak orginał zamawiać :( bo na silikonie przecież nie będę tego składał...

Przemas chciał wymienić, ale podobno nie jest to łatwa impreza więc dał sobie na luz. Ja bym to uszczelnił tą maścią niebieską Motorcraft i sprawdzil co będzie, przeca one oryginalnie też na silicon są składane.

Pozdróffka

Slavo1
16-08-2005, 20:38
W jakim sensie nie łatwa?? Muszę i tak ją zdemontować ponieważ pęknięta jest w okolicach spustu oleju (przy korku) i tam też się sączy lekko , tzn przy poprzedniej wymianie zaklejone tymczasowo do nastepnej wymiany - czyli do przyszłego tygodnia, w kazdym razie teraz chciałbym to już wszystko do porządku zrobić, a z tą trudnością to trochę mnie zamyśliłeś :)

RWalentynowicz
17-08-2005, 15:04
Zamiennik tej uszczelki robi BGA. Niestety nie wiem, czy jest dostępny w naszym kraju. :(

Slavo1
17-08-2005, 16:51
Kupiłem zamiennik, a poniedziałek odstawiam auto mojemu mechanikowi. Byłem zdzwiony bo obdzwonilem kilka firm i w dwie tego silnika nie miały w katalogu, w kolejnej była droższa niż orginał, a jedna firma którą miałem prawie pod nosem miała taniej i na miescu :) Jeszcze jutro zakupię olej oraz filtr i jestem gotowy do akcji :)

RWalentynowicz
18-08-2005, 11:09
Kupiłem zamiennik, a poniedziałek odstawiam auto mojemu mechanikowi. Byłem zdzwiony bo obdzwonilem kilka firm i w dwie tego silnika nie miały w katalogu, w kolejnej była droższa niż orginał, a jedna firma którą miałem prawie pod nosem miała taniej i na miescu :) Jeszcze jutro zakupię olej oraz filtr i jestem gotowy do akcji :)
Jaka cena i kto produkuje? Ile za wymianę?

Slavo1
18-08-2005, 11:13
Producenta sprawdzę i podam, cena detaliczna 118,78zł... kupiłem z rabatem za 89zł. Co do wymiany to niestety nie mogę podać ,bo robię to w systemie usługa-za usługę u zaprzyjaźnionego mechaniora...

RWalentynowicz
18-08-2005, 11:16
Producenta sprawdzę i podam, cena detaliczna 118,78zł... kupiłem z rabatem za 89zł. Co do wymiany to niestety nie mogę podać ,bo robię to w systemie usługa-za usługę u zaprzyjaźnionego mechaniora...

A jaką to usługę proponujesz w zamian? :))

Slavo1
18-08-2005, 11:17
Producenta sprawdzę i podam, cena detaliczna 118,78zł... kupiłem z rabatem za 89zł. Co do wymiany to niestety nie mogę podać ,bo robię to w systemie usługa-za usługę u zaprzyjaźnionego mechaniora...

A jaką to usługę proponujesz w zamian? :))

Dla niego usługa specjalna :pig: ścisle tajna , ale to tylko dla wybranych osób :rotfl:więc się nie załąpiesz :)

RWalentynowicz
18-08-2005, 11:22
Dla niego usługa specjalna :pig: ścisle tajna , ale to tylko dla wybranych osób :rotfl:więc się nie załąpiesz :)

A już miałem nadzieję...