PDA

Zobacz pełną wersję : [MK1] problem z rolkami rozrządu



kamilgrzy
04-10-2008, 11:39
Witam przy ostatniej wymianie zestawu rozrządu mój mechanik stwierdził że nie może odkręcić obu rolek prowadzących sam też próbowałem i ani drgnęły przy czym jedna z śrub imbusowych została lekko pokiereszowana, nie chciał dalej zniszczyć śrub więc się poddał stwierdził że pewnie przy ostatniej wymianie ktoś poprawił je klejem i by to odkręcić trzeba będzie opuścić silnik co wiąże się z odkręceniem kołyski a nakrętki od kołyski są przyspawane w podłużnicach i na pewno się pozrywają. i w ten sposób założył na moje życzenie tylko nowy pasek i napinacz i kazał obserwować pasek rolki mają już wyczuwalny luz i nie bardzo mnie to wszystko satysfakcjonuje gdyż to tylko pół środek czy ktoś ma jakieś konkretne pomysły jak odkręcić te śruby bo nie uśmiecha mi się naprawianie głowicy po ewentualnej awarii rolki lub pęknięciu paska

LaBobas
04-10-2008, 12:03
trzeba bylo moze jakims rozpuszczalnikiem zapuscic,acetonem,moze klej by puscil.Pierwsze slysze,zeby na klej lapac.Chyba,ze ostatnim razem gwint zerwal ktos.

kamilgrzy
04-10-2008, 12:11
No są kleje do gwintów i stosuje się taką praktykę przy dizlach taki klej puszcza pod wpływem wys temp. tylko nie wiadomo czy to klej czy poprzedni mechanik dokręcił to na chama

Paolo
05-10-2008, 09:41
Wyciągaj pompę, bo te dwie rolki są do niej przykręcone. Jeżeli wtedy ich nie odkręcisz to kupuj nową pompę, dwie nowe śruby w aso koszt 6 zeta.
Jak widać poprzedniej wymiany nie robił tego mechanik tylko chłop oderwany od pługa, bo te śruby wienia się za każdym razem przy wymianie rozrządu :)