PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]hamowanie silnikiem,male poszarpywania



LaBobas
07-10-2008, 13:04
W jednym z watkow kolega chyba visus ma podobny przypadek do mojego.Pisze nowy watek,zeby jemu nie zasmiecac tematu.
Auto ogolnie super jzdzi,przyspiesza,odpala,spalanie w normie..........nie ma na co narzekac.
Jednak jest jedna rzecz,ktora mnie zastanawia i jest dla mnie zagadka.Jak zaczynam hamowac silnikiem bywaja odczuwalne takie minimalne szarpniecia.Nie schodzi rowno na biegu z obortow tylko czuc...jakby bylo paliwo lub iskra,potem nie.
Czy nowe swiece i kable czy stare to samo.Gaz,benzyna to samo.Dzieje sie tak przewaznie gdy juz obroty sa ponizej 2000.
Myslalem,zeby podmienic cewke,ale kolega juz mi to wybil z glowy bo napisal,ze to robil i nic.Moze cos z zaworami,nie domykaja sie czy cos.....kurde juz kombinuje co moge,ale nie znam odpowiedzi:(((

Virus500
07-10-2008, 13:55
Widze że nie tylko ja mam takie odczucia ale i inną też mają podobny problem. Też mam wrażenie że jakby nie było całkowitego odcięcia wtrysków czyli cut-off tylko czasami dostawał jakiś zastrzyk paliwa. Jeśli się nie mylę to są za to odpowiedzialne czujniki położenia wału korbowego oraz wałka rozrządu. No i tu zaczynają się schody ponieważ jak już w jednym z postów pisałem mam wyciek uszczelki tylniej wału korbowego. Dostaje się olej na czujnik wału korbowego i poprzez drobne szczeliny dostał się również piasek. Taka mieszanka przywarła do czujnika i spowodowała błędne dane do PCM-a. Samochód zaczął strasznie szarpać szczególnie w pierwszych momentach hamowania silnikiem. Poświęciłem trochę czasu i wyciągnołem czujnik i wyczyściłem. Ale moje pytanie jak wygląda samo koło zamachowe ? Tam niestety się nie dostałem bo nie wiem jak i nie posiadam kanału. Zobacz pod spodem auta jak wygląda u Ciebie łączenie silnika ze skrzynią biegów. Czy nie masz śladów wycieku oleju ? To jest tylko taka moja hipoteza ale czy słuszna to już niech inni się wypowiedzą. Ja mam w planach cały czas spróbować wykręcić blachę osłaniającą koło zamachowe i zobaczyć czy ono nie jest zbyt mocno zabrudzone.

ksysiobo
07-10-2008, 16:03
witaj w klubie "tych, co im zetec szarpie" :metal:

u mnie też szarpie, nie tylko przy hamowaniu.

Przymierzam się do wyczyszczenia tego czujniczka i zastanawiam się czy jest do niego dostęp z "góry" czy raczej z kanału ?

pozdrawiam

Brudsien
07-10-2008, 16:05
Niestety tez tak mam i juz sam nie wiem co to moze byc

Virus500
07-10-2008, 16:46
Do czujnika wału korbowego tylko z dołu jest dostęp. Ja lewarowałem auto z jednej strony i na plecki ! Jest tylko jedna śrubka na gwiazdkę tylko ciężko się do niej dostać. Auto musi być zimne bo bardzo blisko wydech. Ja wziąłem przedłużkę ale sprężynową i dopiero przeciskając ją między blachami osłaniającymi wydech lekko wygiętą nacelowałem na śrubę. Wtedy grzechotka z drugiej strony i cały czas na docisku odkręciłem. Sam koniec czujnika był od piachu trochę wytarty i zasyfiały. Skoro piach był na czujniku to mógł też się przykleić do koła między rowkami i stąd mogą być błędne sygnały.

LaBobas
07-10-2008, 23:51
Oooo jaki odzew:)))
Odpowiadam na sugestie.
Zadnych wyciekow nie mam,ZADNYCH.Sucho jak pieprz.
Szarpania jak napisalem mam tylko ponizej 2000 obr.Takie lekkie,jakby dostawal paliwa,a raz nie.Gaz i bena to samo.
Pozostale osiagi,przyspieszenie,zapalanie super,bez problemow.Zadnych szarpan,ani strzalow.

Brudsien
07-10-2008, 23:54
Oooo jaki odzew:)))
Odpowiadam na sugestie.
Zadnych wyciekow nie mam,ZADNYCH.Sucho jak pieprz.
Szarpania jak napisalem mam tylko ponizej 2000 obr.Takie lekkie,jakby dostawal paliwa,a raz nie.Gaz i bena to samo.
Pozostale osiagi,przyspieszenie,zapalanie super,bez problemow.Zadnych szarpan,ani strzalow.

No to tak jak bym mowil o swoim silniku :)
Z tym ze gazu nie mam

LaBobas
08-10-2008, 00:01
nawet myslalem kiedys ,ze to moze zwory cos sie nie domykaja czy cosik,ale przeciez ladnie ciagnie i rowno i nie jednego juz wydmuchalem na swiatlach

Brudsien
08-10-2008, 00:08
No u mnie tez silnik bardzo dobrze pracuje, silnik krokowy przeczyszczony, przeplywka dziala no nie wiem czy moga byc spowodowane te skoki moze u nas takie paliwo jest, chyba przez jakis czas zaczne tankowac pb98 moze pomoze bo juz nie mam pomyslu co powoduje te skoki

LaBobas
08-10-2008, 00:28
ale na gazie mam to samo,czyli cos z elektryka,albo z silnikiem...........

Brudsien
08-10-2008, 00:30
ale na gazie mam to samo,czyli cos z elektryka,albo z silnikiem...........

No fakt

LaBobas
08-10-2008, 00:33
tak weic w dzien wolny czyszcze wszlkei badziewiarskie czułki:))