PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec][MKIII] Po czym poznać z zewnątrz że to 2 litry



Jason
07-10-2008, 18:48
Cześć

Kupiłem właśnie Mondka MKIII z 2l benzyną, jednak coś mi w nim nie gra. Słabo się zbiera jak na 145KM i przyszło mi do głowy że może to nie jest silnik 2L tylko 1.8. Z zewnątrz silnika niestety nie ma żadnych oznaczeń oprócz DURATEC HE. Na samym aucie również brak oznaczenia pojemności. Jak to można sprawdzić?
Nie mam teraz dostępu do dowodu rejestracyjnego ale nawet jakby tam widniało 1999 cm3 to przecież to też nie jest żaden dowód bo silnik można sobie wymienić (tym bardziej w Szwecji, skąd jest auto).

Pozdr.

Brudsien
07-10-2008, 18:56
podaj vin to sprawdze jaki masz tam silnik, z drugiej strony w MKIII chyba jest napisane na silniku ile ma pojemnsoci ale pewnosci nie mam

Jason
07-10-2008, 19:09
Właśnie problem taki nie znalazłem żadnych oznaczeń na silniku (a konkretniej na plastikowej obudowie silnika) ani w jego okolicach.
VIN: WF05XXGBB51A41674

Dzięki

Brudsien
07-10-2008, 19:30
no i wyszlo ze jednak masz silnik 2.0 no chyba ze ktos zmienil na slabszy

Tu masz ten vin http://brudsien.eu/vin.zip

Jakub
07-10-2008, 20:17
Sprawdź czy numer silnika jest końcówką numeru nadwozia.

Jason
07-10-2008, 22:19
ok, sprawdzę te numery jeszcze. Nie mogę się oprzeć wrażeniu że ten MKIII słabiej odjeżdża niż stary MKII Kombi - szczególnie przy wyprzedzaniu tj. wyższych prędkościach.

Dzięki

mcmac
07-10-2008, 23:50
typ silnika podany jest niestety pod łapą na której osadzony jest filtr oleju...jest to kombinacja 4 liter

CzarekJ
12-10-2008, 21:17
ok, sprawdzę te numery jeszcze. Nie mogę się oprzeć wrażeniu że ten MKIII słabiej odjeżdża niż stary MKII Kombi - szczególnie przy wyprzedzaniu tj. wyższych prędkościach.

Dzięki
A może już po prostu się kończy?.....zmierz mu cisnienie w garkach - będziesz wiedział.
Przebiegu chyba nie jestes pewny :)

Jason
12-10-2008, 23:19
Nie strasz ;)
Na liczniku jest 157000. Zużycie kierownicy, gałki biegów, tapicerki itd pozwala być optymistą i wierzyć w ten przebieg. Poza tym wczoraj poleciał prawie 190 więc nie jest to straszna padlina, po prostu nie wciska w fotel jak powinien. Zwalam to na karb syfu w filtrach, tych łopatek w kolektorze czy czegoś tam, przytkanego tłumika itp. (do wyboru).
Silnik sam w sobie pracuje ładnie, cicho i równo (odpukać) ale nie zbiera się tak jak oczekiwałem po 145KM.

Pozdr.

ARTi
12-10-2008, 23:23
MkIII tez swoje waży ;) Najlżejsza wersja wazy minimum 100kg wiecej niż MkII, a napewno nie masz tej najlżejszej :)

CzarekJ
13-10-2008, 10:21
Nie strasz ;)
Na liczniku jest 157000. Zużycie kierownicy, gałki biegów, tapicerki itd pozwala być optymistą i wierzyć w ten przebieg. Poza tym wczoraj poleciał prawie 190 więc nie jest to straszna padlina, po prostu nie wciska w fotel jak powinien. Zwalam to na karb syfu w filtrach, tych łopatek w kolektorze czy czegoś tam, przytkanego tłumika itp. (do wyboru).
Silnik sam w sobie pracuje ładnie, cicho i równo (odpukać) ale nie zbiera się tak jak oczekiwałem po 145KM.

Pozdr.

Nawet nie zamierzam.....a 157tys to wcale nie tak mało a znam takiego jednego "kierowcę",który potrafi na przestrzeni dwóch lat z nowego zrobić złom :)) .
Po za tym zużycie tapicerki niewiele mówi - ta jest dość trwała(moja 14-stoletnia i przy 270tys jest nie ruszona...gdybym jeszcze ją porządnie wyczyścił - żadnych wytarć czy wgnieceń).
Kierownicę i gałkę można zmienić.
Sprawdzenie ciśnienia niewiele kosztuje - wiele powie.Jak masz możliwość-jeszcze lepiej go "zhamować".
190km/h przy dobrych wiatrach poleci nawet MkI 1,6.Co prawda takiego mam i nie mam takich "ciągot" do sprawdzania,ale 150 bez trudu daje radę a na obrotomierzu dopiero niecałe 4,5tys obr....moc max to ponad 5,2 wiec zapas jeszcze ma...
Może "zaszalałem"z tymi 190 ale prędkość raczej nie jest podstawowym wykładnikiem stanu silnika.

Jason
13-10-2008, 12:19
Może "zaszalałem"z tymi 190 ale prędkość raczej nie jest podstawowym wykładnikiem stanu silnika.

Jasne, wiem że to nie jest proste przełożenie że im szybciej jedzie tym lepszy stan silnika.
Podjadę - jak proponujesz - na zmierzenie ciśnienia i przynajmniej część wątpliwości znajdzie odpowiedź.

Pozdr.

Damiano
14-10-2008, 16:31
Chyba wystarczy wsadzic glowe do komory i zobaczyc co jest wyryte na laczeniu skrzyni z silnikiem.

Ford Mondeo w wersjach 4- i 5-drzwiowej limuzyny oraz 5-drzwiowego kombi, produkowanych od listopada 2000 roku, wyposażonych w silniki benzynowe 1,8 dm3 16V Duratec HE (z pośrednim wtryskiem) o mocy 110 KM (kod typu silnika CGBA/CGBB) i 125 KM (CHBA/CHBB), 1,8 dm3 Duratec SCi (z bezpośrednim wtryskiem) o mocy 130 KM, 2,0 dm3 Duratec HE o mocy 145 KM (CJBA/CJBB), 2,5 dm3 Duratec V6 (z pośrednim wtryskiem) o mocy 170 KM (LCBD), 3,0 dm3 Duratec V6 (z pośrednim wtryskiem) o mocy 226 KM (MEBA), oraz w silniki wysokoprężne o wtrysku bezpośrednim turbodoładowane 2,0 dm3 Duratorq DI o mocy 90 KM (D5BA), 2,0 dm3 Duratorq DI o mocy 115 KM (D6BA), 2,0 dm3 Duratorq TDCi o mocy 115 KM oraz 2,0 dm3 Duratorq TDCi o mocy 130 KM (FMBA/FMBB)
pozdro :beer:

hefi
15-10-2008, 05:36
tez jakos tak nie czulem tej "mocy" po przesiadce z V6 , waga tak jak koledzy pisza robi swoje
teraz to juz jakos tak inaczej - moze sie przyzwyczailem
szalu nie ma, ale te 220 licznikowe powinien pojechac :-)

Darecki
16-10-2008, 20:23
Trzeba by sprawdzić z kimś jadąc równolegle, a w ostateczności na diagnostyke go bo przyczyny mogą byś różne - od sondy L po kolektor dolotowy przez brak kompresji, ciężko powiedzieć.
Najprawdopodobnej to jednak subiektywne odczucie po przesiadce z innego auta. Ostatnio jechałem z kolegą Focusem II 1,6 115KM i miałem wrażenie że toto jeździ szybciej od Mondka a do tego szybciej pokonuje zakręty więc zakonotowałem sobie V z jaką jeździliśmy i sprawdziłem w Mondku - efekt?? ano Mondeo jest jednak szybsze i to sporo ale za to nie czuje się tej prędkości bo jest cichszy i stabilniejszy