PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Po resecie brak mocy, wibracje przy przyspieszaniu



f1zZ
10-10-2008, 20:28
Witam,
Dzisiaj po zmianie swiec z samochodem zaczely sie dziac niepokojace rzeczy - mianowicie:

-falujace obroty na biegu jalowym
-nierowna praca silnika, nie wiem jak to okreslic - z tlumika zaczely wydobywac sie 'pykniecia' - tak jakby pracowal na gaznikach
-trzesie samochodem na jałowym

postanowilem zrobic reset/samooadaptacje ale teraz jest jeszcze gorzej -
-czuje silne wibracje przy przyspieszaniu
-samochod ma o wiele mniej mocy
-nadal istniejace falowanie obrotow
-czuc niespalona benzyne w spalinach

pomocy:) swieczki motorcrafta, natomiast nie zmienialem przewodow wn - czy to moze byc przeczyna takiej pracy silnika ? dodam ze przed wymiana swiec silnik pracowal bardzo dobrze.

Tyberiusz
10-10-2008, 20:41
Profilaktycznie można wyczyścić przepływomierz, bo gdybyś nie wymieniał świeczek to bym CI to proponował w pierwszej kolejności zrobić.

f1zZ
10-10-2008, 20:58
hm, podejrzewam cewkę - mozna ja jakos zdiagnozowac?

Netoper
10-10-2008, 21:23
Piszesz że po zmianie świec, posprawdzaj czy kabelki dobrze pozakładałeś. Czasami potrafi się urwać ta blaszka w gumowej osłonie świec.
Sprawdź czy nie spadł może jakiś przewód od podciśnienia.
Jak przed zmianą świec było dobrze, wrzuć z powrotem stare, może jakaś felerna Ci się trafiła w nowym komplecie.

f1zZ
11-10-2008, 15:18
Wymienilem dzisiaj kable i jest to samo, jak sadzicie co moze byc przyczyna ? Cewka ?

maniek_
11-10-2008, 16:20
Zrób jak pisze Netoper - jeśli nie wyrzuciłeś jeszcze starych świec spróbuj wrzucić je ponownie, ewentualnie posprawdzaj kable. Mało prawdopodobne żeby cewka siadła

f1zZ
12-10-2008, 22:27
problem w tym ze stare swiece wyrzucilem, bo po wymianie mimo ze silnik troche przerywal i mial nierowne obroty na jalowym - myslalem ze to wynik braku przeprowadzonej samooadaptacji - pracowal dobrze, i mial pelna moc. No nic przejade sie jutro po nowy komplet swiec - moze to cos pomoze.

faceman
12-10-2008, 22:45
Na 99,9% padła cewka. Miałem ten sam problem. Ponoć cewki od tego modelu są strasznie awaryjne. Mechanik poradził mi założyć od starszego modelu, są zdecydowanie bardziej wytrzymałe.
Minusy
jest większa i nie pasuje do podstawy, należy wymienić również podstawę, przewody od Twojej cewki nie pasują muszą być również od starszego modelu.
Cewkę można sprawdzić ponoć tylko poprzez podmianę.

f1zZ
13-10-2008, 17:05
Damn.. Wymieniona dzisiaj cewka - nie pomoglo, dodatkowo wykrecilem nowe swiece i okazalo sie ze sa cale osmolone - tzn 3 oprocz 1(ktora byla tlusta od oleju). Jakies pomysly ?

maniek_
13-10-2008, 17:08
http://www.data.com.pl/2_serwis/infotech/swiece_2.html tutaj masz opisy świec, porównaj swoje do tych fotek

f1zZ
13-10-2008, 17:28
pasuja do opisu 3/4, co mam wnioskowac z tego? dodatkowo zauwazylem dzisiaj troche oleju pod pokrywa zaworow.

Netoper
13-10-2008, 19:08
Albo za dużo paliwa idzie i zalewa świece, albo nie ma iskry, ewentualnie komprechy brak.
Weź go jeszcze zresetuj, co najmniej na pół godziny odepnij akumulator i jeszcze raz go zaadoptuj.
Przepływkę wyczyść i sprawdź czy pracuje.

Czasami czujnik temperatury jak padnie to pcm "myśli" że silnik zimny i pakuje więcej paliwa.

f1zZ
13-10-2008, 19:28
problem chyba zdiagnozowany - przyjrzalem sie dokladnie swiecom i okazalo sie ze jedna z nich ma delikatne luzy miedzy nasada porcelany a szesciokatna nakretka.

Netoper
13-10-2008, 20:32
No to do wymiany kwalifikuje się, nie puknęłeś jej może przy wkręcaniu?
Jak wymienisz świeczkę to i tak reset wskazany żeby wykasować wypadanie zapłonu.

f1zZ
15-10-2008, 12:08
Swietnie swietnie, po wymianie swiec problem powrocil. Chociaz teraz wydaje mi sie ze silnik pracuje odrobine inaczej - nie wibruje tak strasznie przy wciskaniu gazu, ale w zamian wydaje z siebie dzwieki dosyc dziwne i slabo sie wkreca na obroty. Nie mam sily juz do tego samochodu.. Powiedzcie mi, czy po wymianie cewki tez powininem zrobic reset i samoadaptacje ?

rc23
15-10-2008, 13:14
Swietnie swietnie, po wymianie swiec problem powrocil. Chociaz teraz wydaje mi sie ze silnik pracuje odrobine inaczej - nie wibruje tak strasznie przy wciskaniu gazu, ale w zamian wydaje z siebie dzwieki dosyc dziwne i slabo sie wkreca na obroty. Nie mam sily juz do tego samochodu.. Powiedzcie mi, czy po wymianie cewki tez powininem zrobic reset i samoadaptacje ?

kolega z Poznania?

podjedź jak bedziesz miał chwile, podepniemy elma i sprawdzimy co dolega Twojemu "bolidu" :bigok:

Netoper
15-10-2008, 14:47
Powiedzcie mi, czy po wymianie cewki tez powininem zrobic reset i samoadaptacje ?
Jeśli pcm zapamiętał błędu wynikające z usterki układu zapłonowego to powinieneś.
Na razie nic nie podmieniaj i nie resetuj, skorzystaj z pomocy RC-a

f1zZ
15-10-2008, 16:39
hm, okazalo sie ze 3 z 4 swiec w komplecie (oryginalnych motrcrafta platinum) bylo walniete!, dzisiaj wymienione na oryginalne zwykle - i wszystko gra :metal: dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

rc23
15-10-2008, 16:45
wystarczyło postraszyć elmem :hehe:
ciesze się, że auto na chodzie