PDA

Zobacz pełną wersję : "Swierszcz" w klimatyzacji



erni77
16-08-2005, 14:10
Witam szacowne grono MKP. Jesli pytanie jest nie z tego dzialu prosze o przeniesienie do wlasciwego. Moje pytanie tyczy sie sprezarki klimatyzacji a wlasciwie lozyska przy kolku pasowym, pojezdzilem sobie po deszczu z i zaczelo skrzypiec. Moje pytanie dotyczy tego czy mozna bez rozszczelnienia uladu klimatyzacji wymienic te lozyska ktore sa pod tym kolkiem. A jesli mozna to jakie sa numery tych lozysk.

Pozdrawiam Erni

waldemarz
16-08-2005, 16:37
Patrzylem w Microcacie i nie widze zadnego lozyska na rysunku tylko cale kolo pasowe, oraz nakretke i jakas podkladke regulujaca, wiec nie wiem czy lozysko jest wymienne, czy nie wymienia sie calego kola z lozyskiem, nie moge ci nic poradzic. Nie rozbieralem tego jeszcze. :(

HEVA
16-08-2005, 16:41
Witam szacowne grono MKP. Jesli pytanie jest nie z tego dzialu prosze o przeniesienie do wlasciwego. Moje pytanie tyczy sie sprezarki klimatyzacji a wlasciwie lozyska przy kolku pasowym, pojezdzilem sobie po deszczu z i zaczelo skrzypiec. Moje pytanie dotyczy tego czy mozna bez rozszczelnienia uladu klimatyzacji wymienic te lozyska ktore sa pod tym kolkiem. A jesli mozna to jakie sa numery tych lozysk.

Pozdrawiam Erni

Straits moze sie wypowie, bo jest w temacie. U mnie tez jest swierszczyk :))

erni77
16-08-2005, 17:24
Moze przy elektrosprzegle lest jakies lozysko, przeciez na czym to musi sie krecic.

STraits
16-08-2005, 22:52
Nie wiem jak jest w mk3, ale w mk2 2.0 bez problemu udało się bez rozszczelniania. Jeśli tylko masz dostęp z kanału i możesz dojść kluczem, to spokojnie dasz rade. Łożyska są jakieś "standardowe", więc w sklepie z łożyskami dobiorą coś spokojnie w granicach do 30 PLN SKF czy jakieś japońce... Musisz zdjąć tarcze (powinna być na samym środku śruba). Potem ściągasz koło i jedziesz z nim do sklepu z łożyskami, a w każdym zakładzie w którym mają prase - wprasują Ci nowe.

erni77
17-08-2005, 20:23
Dziękuje bardzo :beer: :bigok: