PDA

Zobacz pełn± wersję : [Zetec]wysokie obroty



piniu10
12-10-2008, 21:39
mialem problem z obrotami.byly wysokie 1500 po wcisnieciu sprzegla.gdy dodalem gazu na sprzegle na 3 tys obrotow i puscilem noge z gazu to samowolnie podeszly na 4 tys obrotow.dzis wszystko wrocilo do normy.co moze byc przyczyna tej czkawki?cos siada czy tak go wzielo raz.przeplywka czy krokowiec?a moze cos innego? :niewiem:

CzarekJ
12-10-2008, 21:44
Sprawdzić jednno i drugie nie zaszkodzi.

piniu10
14-10-2008, 22:06
zastanawia mnie jeszcze jedno.dzis sie problem znow pojawil.jak sie silnik rozgrzal to nadal byl problem.stanolem zgasilem auto odpalilem i juz bylo ok.czy to moga byc kable wysokiego napiecia?pogoda jest kiepska z rana mgla wigoc i moz e to kable maja wine?zastanawiam sie jeszcze nad komputeram czy on nie podaje jakis blednych sygnalow.bo skoro zgasze auto i odpale i wraca do normy to moze byc wina kompa.

voyciex
14-10-2008, 23:07
No moim zdaniem raczej nie. Nie jestem pewien ale jesli tak sie dzieje dopiero gdy silnik dostaje mniejsza dawke paliwa(rozgrzany) Moze poprostu zle dawkowac, przelewac albo (tez nie chce wyjsc na glupka nie wiem ale powiem bo tak sie dzieje przynajmniej w starszych silnikach) pompa zle reguluje przeplyw. Mialem to w scierze i ewidentnie to u mnie pompa byla. To jest taka tylko sugestia w strone mechaniczna problemu raczej niz rozwiazanie problemu;]