PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]2.0 MkII czemu dymi na niebiesko?



lutolinski
12-10-2008, 23:19
Pytanie czemu po odpaleniu samochodu na zimnym strasznie kopci na niebiesko. Auto mam sprowadzone z włoch mam dokumenty ze zaraz po salonie i rejestracji został założony gaz na metan(ziemny) czyżby gaz zrobił swoje i pierścienie przepuszczają olej?Silnik chodzi równo i cichutko, dodam że niewiem ile oleju bierze i ile pali bo autko jeszcze niezarejestrowane więc ciężko stwierdzić.
Jeszcze jedno jak silnik pracuje to przy nagłym wcisnieciu pedału gazu zaczyna przerywać i dopiero wchodzi w obroty,przepływomierz czyściłem,czujnik połozenia przepustnicy sprawny,świece zmieniałem,może to być przez sąde bo jak sprawdzałem to śpi.

LaBobas
12-10-2008, 23:25
sada jak spi to bedzie lipa
jak kopci na niebiesko to prawdopodobnie uszczelniacze Ci sie skonczyly,trzeba by je wymienic.Acha..uszczelniacze na zaworach.

lutolinski
12-10-2008, 23:33
Mam brac sie za remoncik silnika,uszczelniacze to mus,a zawory jak sie reguluje na płytkach? mam srebrna pokrywe zaworów,a pierscienie da sie jakoś sprawdzić? chyba ciśnieniomierzem jak bedzie ciśnienie poniżej normy to lepiej wymienić.

LaBobas
12-10-2008, 23:55
Jak srebrna pokrywa to masz hydrauliczne popychacze.
Pierscienie mozesz sprawdzic poprzez sprawdzenie kompresji w cylindrach.potem robisz probe olejowa i juz wiesz czy pierscienie czy uszczelniacze.

lutolinski
13-10-2008, 00:14
Tzn wlewam troche oleju na tłoka,obracam silnikiem pare razy i mierze cisnienie czy wzrośnie jak tak to pierścienie, jak to samo to np zawory przepuszczają czy tak?

LaBobas
13-10-2008, 00:32
si senior:))))

lutolinski
13-10-2008, 00:43
Kiedyś o tym słyszałem,nigdy tego niepróbowałem ale spróbuje. :beer:

Ufo
13-10-2008, 01:45
Jak srebrna pokrywa to masz hydrauliczne popychacze.
Pierscienie mozesz sprawdzic poprzez sprawdzenie kompresji w cylindrach.potem robisz probe olejowa i juz wiesz czy pierscienie czy uszczelniacze.
uszczelniacze nie mają wpływu na kompresję! Jeśli po dodaniu oleju sprężanie wzrośnie to wiadomo pierścienie a jeśli nie to nadpalone zawory albo gniazda wytłuczone.Ale z tego co autor tematu pisze to uszczelniacze już do wymiany

Netoper
13-10-2008, 09:56
uszczelniacze nie mają wpływu na kompresję!
Toć Bobas napisał, że pierścienie przez pomiar kompresji i próbę olejową :)


lutolinski
A nie był zmieniany jakoś ostatnio olej?

lutolinski
13-10-2008, 16:19
Olej niewiem czy był zmieniany jest jeszcze ten co był po sprowadzeniu auta, a w bagażniku znalazłem litre oleju AGIP 10W40 t chyba na dolewke był.

LaBobas
13-10-2008, 22:59
Polsyntetyk.....spox.
Nie wiem czy da sie w v-lce wymienic uszczelniacze bez zrzucania glowicy,chyba sie da.

lutolinski
13-10-2008, 23:43
Jeszcze niesprawdziłem ciśnienia bo grzebałem koło V6,jeżeli okaże sie ze pierścienie, to zdejme głowice ,miske,wymienie pierscienie a głowice juz można zrobic na wierzchu.

Ufo
14-10-2008, 00:34
Toć Bobas napisał, że pierścienie przez pomiar kompresji i próbę olejową Smile

czytac do konca

LaBobas
20-10-2008, 14:31
no wlasnie,do konca:)