PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]jak zimny to ma drgawki i mało mocy



Master_Ginio
12-10-2008, 23:21
Witam!
No jak zawsze nie mogę mieć sprawnego autka, od dłuższego czasu mam problem tego typu, że jak odpale mondka(zimnego) to mocy mu trochę brak, jak się ruszy to czuć lekkie poszarpywanie na benzynie, dopiero jak złapie temperaturę porządnie, to ustępują wszelkie dolegliwości. Po załączeniu auta, trzeba minimum 5min poczekać i wtedy dopiero na gaz przełączyć, ponieważ jak się ruszy to auto jakby miało przez pół koników i na luzie ma drgawki.Co mu może dolegać?? Świece i kabelki wymienione jakies 2-3 miesiące temu (ciężko stwiedzic :los: ) na orginały więc to wykluczam. Jazda na zimnym gdybym chciał benzyna/ gass jest ciężka i musze siła rzeczy czekać ileś tam minut żeby sie nagrzał. Więc co mu może dolegać??Proszę o jakieś sugestie cokolwiek co może być przydatne.
Pozdrawiam :beer: :beer: :beer: :beer:

faceman
12-10-2008, 23:50
To wygląda na niesprawny zawór bocznikowy. 100% pewność można mieć jedynie po jego podmianie.

faceman
03-11-2008, 00:27
Niestety u mnie to nie pomogło, podmieniłem bocznikowy i nic. Jak się zorientowałeś mam podobny problem. Ponawiam pytanie. Czy ktoś zna jakieś rozwiązanie? Nadmienię że czujnik temperatury, przepływka, świece, przewody oraz cewka są sprawdzone. Objawy identyczne i tylko na zimnym silniku.

rc23
03-11-2008, 00:34
sprawdź czujnikn temp. na górze termostatu

Potek
03-11-2008, 00:49
Ja tylko napiszę, że u mnie też się tak zaczynało, a skończyło się tak jak jest opisane tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=52737&postdays=0&postorder=asc&start=60

faceman
03-11-2008, 00:55
wymieniłem czujnik znajdujący się z lewej strony cewki czy to ten czy jest jeszcze inny?

Potek
03-11-2008, 08:52
Ten czujnik, o którym pisał rc23 jest wkręcony/wciśnięty w termostat od góry.

faceman
03-11-2008, 13:05
Czyli ten który wymieniłem bo ten pod spodem jest od wskaznika w kabinie.
Zastanawiam się nad czujnikiem halla. Jego uszkodzenie ma podobne objawy jakie opisałem.
Pytanie poza konkursem. Odcięcie paliwa przy hamowaniu silnikiem. Działa wiadomo przy pewnym zakresie prędkości obrotowej. U mnie czasami jednak nie działa. Zastanawiam się czy tak ma być czy może to usterka np. czujnika halla który jak wiadomo odpowiedzialny jest za tą funkcję.

Potek
03-11-2008, 16:37
Jeżeli chodzi Ci o czujnik położenia wału korbowego, to jeżeli on by był uszkodzony to chyba byś nie zapalił silnika. Jest jeszcze jeden czujnik położenia wału rozrządu ale jakie on objawy powoduje to niech się może kto inny wypowie. Obydwa te czujniki mają mieć rezystancję od 200 do 450 Q.