PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]demontaż wentylatora chłodnicy?



pejko
15-10-2008, 19:20
musze wymontować wentylator chłodnicy wraz z obudową. zastanawiam się czy uda mi się to zrobić bez kanału do góry. niby wszystko wydaje sie proste oprócz tego że mocno przeszkadza przewód klimy, który idzie nad kolektorem wydechowym. może ktos wykonał już taką operację i mógłby coś podpowiedzieć. zgóry dzięki za wszystkie info.

lyssy
15-10-2008, 21:19
Nie da rady do góry :wall: Trzeba do dołu, niestety.

Sławomir
16-10-2008, 09:51
Kiedyś próbowałem wyciągnąć górą ,nie polecam,wyszła ale pękła mi obudowa wentylatora :wall: .

paulbo
30-11-2008, 22:17
musze wymontować wentylator chłodnicy wraz z obudową. zastanawiam się czy uda mi się to zrobić bez kanału do góry. niby wszystko wydaje sie proste oprócz tego że mocno przeszkadza przewód klimy, który idzie nad kolektorem wydechowym. może ktos wykonał już taką operację i mógłby coś podpowiedzieć. zgóry dzięki za wszystkie info.

Jest możliwe, ale wymaga cierpliwości :)

pejko
01-12-2008, 10:37
musze wymontować wentylator chłodnicy wraz z obudową. zastanawiam się czy uda mi się to zrobić bez kanału do góry. niby wszystko wydaje sie proste oprócz tego że mocno przeszkadza przewód klimy, który idzie nad kolektorem wydechowym. może ktos wykonał już taką operację i mógłby coś podpowiedzieć. zgóry dzięki za wszystkie info.

Jest możliwe, ale wymaga cierpliwości :)

cierpliwości to wymaga wymontowanie od dołu! a swoją drogą to ford jet mistrzem świata w utrudnianiu życia. ostatnio wymieniałem wentylator chłodnicy w octavii i zajeło mi to ok. 20min.