PDA

Zobacz pełn± wersję : [MkI] Problem ze zlaniem oleju



kebard
18-10-2008, 20:53
Witajcie,
zakupiłem juz Fordowski olej oraz filtr na wymianę, dzisiaj chciałem to zrobić, a tu niespodzianka - nie udało mi się odkręcić korka spustowego, mimo heroicznych wysiłków. Pokrzywiłem dĽwignię od klucza nasadowego, a ¶ruba ani drgnęła. Zalałem więc j± oliw± i zostawiłem.

Uda mi się? Pewnie potrzeba lepszych narzędzi, a może macie jaki¶ patent na takie problemy?

Jakub
18-10-2008, 21:03
je¶li ci sie nie uda to zawsze można olej odessać, ale wszystkiego sie nie odessie niestety, troszkę zawsze zostanie.

mmmk
18-10-2008, 21:13
ja od czasu kiedy w scorpio dwa razy zjechalem leb srubie (czyli korkowi :) ) to przed proba odkrecenia uderzam w nia dosc mocno mlotkiem bo tak robili ci co wykrecali te zjechane sruby ze scorpio. w mondeo zadzialalo ok i odkrecilem za pierwszym razem. no i nie dokrecam zbyt mocno tej sruby. chociaz ostatnio dalem do mechanika na wymiane bo koszt uslugi to 30 czy 40 zl i jakos nie mialem nastroju wlazic do kanalu

Paolo
19-10-2008, 01:39
Jeżeli nie można odkręcić korka to być ktos go wcze¶niej potraktował klejem montażowym do gwintów. Dobre narzędzia i powinno pu¶cić.

MacieqZST
19-10-2008, 07:47
Zrób tak jak pisze mmmk postukaj młotkiem w około, dobry klucz no i przedłużka powinno pu¶cić.

Andrzej10
19-10-2008, 08:35
I nasadka dobrze siedz±ca na łbie ¶ruby bo jak będzie miała luzy to może się pojawić spory problem. Pozdrawiam

CzarekJ
19-10-2008, 13:00
Zrób tak jak pisze mmmk postukaj młotkiem w około, dobry klucz no i przedłużka powinno pu¶cić.
Klucz najlepiej oczkowy-płaski i stukaj młotkiem w trakcie odkręcania.
Nie w klucz tylko w korek.

Exodos
19-10-2008, 13:24
Zrób tak jak pisze mmmk postukaj młotkiem w około, dobry klucz no i przedłużka powinno pu¶cić.
Klucz najlepiej oczkowy-płaski i stukaj młotkiem w trakcie odkręcania.
Nie w klucz tylko w korek.


Ciekawi mnie jak za pomoc± 2 r±k ludzkich chcesz to uczynić, no chyba że Ty masz 4 to jest inna bajka.

Jak nie idzie to weĽ jak±¶ żabkę, długa dĽwignia zrobi swoje.

Tyberiusz
19-10-2008, 13:47
Zrób tak jak pisze mmmk postukaj młotkiem w około, dobry klucz no i przedłużka powinno pu¶cić.
Klucz najlepiej oczkowy-płaski i stukaj młotkiem w trakcie odkręcania.
Nie w klucz tylko w korek.


Ciekawi mnie jak za pomoc± 2 r±k ludzkich chcesz to uczynić, no chyba że Ty masz 4 to jest inna bajka.

Jak nie idzie to weĽ jak±¶ żabkę, długa dĽwignia zrobi swoje.

Zawsze kto¶ może mu pomóc :P

Ja bym najpierw spróbował żabk±, ¶cisn±ć, jeszcze jak±¶ rurę na to założyć, żeby ramię było długie i próbować.

Andrzej10
19-10-2008, 14:02
Zrób tak jak pisze mmmk postukaj młotkiem w około, dobry klucz no i przedłużka powinno pu¶cić.
Klucz najlepiej oczkowy-płaski i stukaj młotkiem w trakcie odkręcania.
Nie w klucz tylko w korek.


Ciekawi mnie jak za pomoc± 2 r±k ludzkich chcesz to uczynić, no chyba że Ty masz 4 to jest inna bajka.

Jak nie idzie to weĽ jak±¶ żabkę, długa dĽwignia zrobi swoje.

Zawsze kto¶ może mu pomóc :P

Ja bym najpierw spróbował żabk±, ¶cisn±ć, jeszcze jak±¶ rurę na to założyć, żeby ramię było długie i próbować.

Ale żabka może zniszczyć łeb i wtedy dopiero się pojawi problem. Pozdrawiam

MacieqZST
19-10-2008, 14:29
Zrób tak jak pisze mmmk postukaj młotkiem w około, dobry klucz no i przedłużka powinno pu¶cić.
Klucz najlepiej oczkowy-płaski i stukaj młotkiem w trakcie odkręcania.
Nie w klucz tylko w korek.


Ciekawi mnie jak za pomoc± 2 r±k ludzkich chcesz to uczynić, no chyba że Ty masz 4 to jest inna bajka.

Jak nie idzie to weĽ jak±¶ żabkę, długa dĽwignia zrobi swoje.

Zawsze kto¶ może mu pomóc :P

Ja bym najpierw spróbował żabk±, ¶cisn±ć, jeszcze jak±¶ rurę na to założyć, żeby ramię było długie i próbować.

Ale żabka może zniszczyć łeb i wtedy dopiero się pojawi problem. Pozdrawiam

Andrzej dobrze prawi jak zniszczysz korek to zostanie tylko młotek i przecinak.

blant poet
19-10-2008, 15:30
Porz±dny klucz nasadowy z grzechotk± i musi i¶ć, mi się nim udało, bo oczkowo-płaskim tylko się pokaleczyłem, żabk± zniszczysz korek i po zawodach będzie.

Exodos
19-10-2008, 21:16
Nowy korek z podkładk± miedzian± w ASO kosztuje 9 zł, sam kupowałem

pingiel
19-10-2008, 23:12
co jaki¶ czas przydaje się wymienić ten korek zwłaszcza że to nie drogi zakup. I że s± to korki plastikowe.

Andrzej10
20-10-2008, 00:05
Nowy korek z podkładk± miedzian± w ASO kosztuje 9 zł, sam kupowałem

Zgoda ale trzeba to jako¶ wykręcić a chyba rozwiercać nikomu nie będzie się chciało po zniszczeniu łba.



co jaki¶ czas przydaje się wymienić ten korek zwłaszcza że to nie drogi zakup. I że s± to korki plastikowe.

A kto Koledze takie ciekawe historjie powiedział? Przeca korek spustowy oleum jest metalowy. Pozdrawiam

marcin_s18
20-10-2008, 06:20
I że s± to korki plastikowe.

No popatrz ty - przyspawali mi nakretkę do plastikowego korka - cuda na kiju normalnie :los2:

CzarekJ
21-10-2008, 09:24
Zrób tak jak pisze mmmk postukaj młotkiem w około, dobry klucz no i przedłużka powinno pu¶cić.
Klucz najlepiej oczkowy-płaski i stukaj młotkiem w trakcie odkręcania.
Nie w klucz tylko w korek.


Ciekawi mnie jak za pomoc± 2 r±k ludzkich chcesz to uczynić, no chyba że Ty masz 4 to jest inna bajka.

Jak nie idzie to weĽ jak±¶ żabkę, długa dĽwignia zrobi swoje.

Zawsze kto¶ może mu pomóc :P

Ja bym najpierw spróbował żabk±, ¶cisn±ć, jeszcze jak±¶ rurę na to założyć, żeby ramię było długie i próbować.

Ale żabka może zniszczyć łeb i wtedy dopiero się pojawi problem. Pozdrawiam

Andrzej dobrze prawi jak zniszczysz korek to zostanie tylko młotek i przecinak.
1. Jak ...cztery????....normalnie...zakładasz klucz (oczkowy)na korek,dodatkowo rureczkę i jedna ręk± naciskasz na klucz a drug± uderzasz młotkiem w korek - to takie skomplikowane???
2. A jaki mechanik używa kluczy uniwersalnych (żabek)??

LaBobas
21-10-2008, 11:47
2. A jaki mechanik używa kluczy uniwersalnych (żabek)??
kiepski:)))

Salat
21-10-2008, 13:47
Potrzebny jest dobry klucz nasadowy i np. grzechotka długa :) Najlepiej nasadowym złapać bo oczkowy może być nie wystarczaj±cy. Żabk± nie ruszaj bo tylko łeb ¶ruby zniszczysz. Lepiej spróbować odkręcić niż stukać w ¶rubę.

Tomal
21-10-2008, 15:02
Jak ¶ruba ciężko idzie, to tylko klucz nasadowy i to 6-cio k±tny. Porz±dnie obejmuje cał± ¶rubę i można kręcić. Wczoraj wymieniałem olej. Jaki¶ magik przyspawał do tego korka nakrętkę na klucz 24, a do uszczelnienia zastosował zwykł± płask± stalow± podkładkę. Widziałem to wcze¶niej i zakupiłem korek i podkładkę - 10zł.

Andrzej10
21-10-2008, 18:45
np. grzechotka długa

Lepiej nie bo jak mocno trzyma można zerwać trybiki. Najlepiej sztywne pokrętło. Pozdrawiam

CzarekJ
21-10-2008, 20:35
Jaki¶ magik przyspawał do tego korka nakrętkę na klucz 24

I wcale nie zrobił "głupio" :)

szifo
26-10-2008, 20:28
to chyba jedyne rozs±dne wyj¶cie o ile ma się korek metalowy. ja też przyspawałem ¶rubę i wymiana oleju była czyst± przyjemno¶ci±

Andrzej10
26-10-2008, 20:34
o ile ma się korek metalowy

Ja wcze¶niej było już pisane w Mondeo jest TYLKO korek metalowy. Pozdrawiam

kebard
27-10-2008, 22:21
no i kicha... zaopatrzyłem się w lepsze narzędzia, ale ni chu chu... obrobiłem tylko ¶rubę i zwichn±łem dłoń :))

juz się poddałem, pojadę z olejem do mechanika - ile bior± za wymianę, jak masz swój olej i filtr?

tomek11111
05-09-2009, 11:42
witam. koledzy pilna sprawa i kilka banalnych pytan: gdzie sie znajduje korek spustowy oleju? jaki klucz potrzebny? ile oleju wchodzi? pozdrawiam

Potek
05-09-2009, 12:55
Korek masz w misce olejowej, jak wejdziesz pod auto i staniesz przodem w kierunku silnika to go zobaczysz, oryginalna ¶ruba to chyba 13 jest, a wchodzi 4.25 l z filtrem oleju.

CzarekJ
06-09-2009, 06:39
no i kicha... zaopatrzyłem się w lepsze narzędzia, ale ni chu chu... obrobiłem tylko ¶rubę i zwichn±łem dłoń :))

Nabija się "nasadkę" 12mm i muusi pu¶cić.Tak samo w razie problemu z odkręceniem - "Napinaj±c" kluczem korek postukuje się młotkiem.
W/g zasad :"10 000 uderzeń na min - ¶ruba sama się odkręca" i " Bez młota - nie robota" :rotfl: :rotfl:

tomek11111
06-09-2009, 11:23
w moim przypadku nawet młot nie pomogl. uratowala mnie spawrka :) na ta nakretke na klucz 13 nalozylem rozwiercona nakretke na klucz 19 i zaspawalem, dopiero to pomoglo. pozdrawiam