PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Chłodnica i przeciek



Andrzej10
19-10-2008, 13:38
Witam. Moje maleństwo jest chore i muszę coś zrobić z tym.

Problem: Przeciek z chłodnicy
Miejsce: Pionowy przepływ po lewej stronie (tej od kierowcy LHD) okolice nakrętki/śruby modującej wiatrak.

Pytanie następujące wolał bym nie wymieniać narazie chłodnicy więc czy da się po zlokalizowaniu przecieku zalutować czy coś innago zrobić z tym?

Jak będzie trzeba cyknę fotki bo te które mam aktualnie są kiepskie.

Pozdrawiam i dzięki z góry za wszelkie propozycjie

P.S. Do Modów jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie do odpowiedniego

CzarekJ
19-10-2008, 14:03
Zalutowac pewnie sie da.....ale u "plastusia" (zbiorniki boczne zdaje sie są z tworzywa?)

Andrzej10
19-10-2008, 14:10
Jak są z tworzywa to też dam radę. Jak zderzak zlutuję to i to. Choć rozglądając się po alledrogo ceny chłodnic nie są zaporowe więc zaczynam przemyślenia czy nie zmienić całej chłodnycy bez kombinacji. Pozdrawiam

Andrzej10
19-10-2008, 15:00
A mam jeszcze inną wizję. Czy wytrzyma jak nakleję taką plastelinę co jest do uszczelniania rur wodnych i C.O. Pozdrawiam

jagus
20-10-2008, 14:35
Jeśli chodzi o ta "plastelinę" to raczej nie da rady utrzymać (sam testowałem). Ja mam bardzo podobny problem. Tutaj masz link do postu
http://mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=52950&highlight=
Rozmawiałem już z doktorem od chłodnic :)) i powiedział że naprawa będzie mnie kosztowała 40 zł za stronę + 80 za robote i oczywiście plyn. Lekko licząc 200 PLN-ów ale chyba warto wydać. :)

jagus
20-10-2008, 14:37
Aha, tam są ponoć jakieś uszczelki które sie wymienia pod warunkiem dobrej kondycji tych blaszek mocujących plastikowe przepływy do reszty chłodnicy

Andrzej10
20-10-2008, 20:14
Co fajniejsze dzisiaj przestało cieknąć ciekaw jestem jak jutro będzie. Nie będę łatał tej tylko zmienię na "nową" w dobrej cenie. Co do płynu to i tak planowałem wymianę bo kilka razy już był spuszczany i nalewany spowrotem więc czas. Oczywiście zalany będzie Ford Superplus. Pozdrawiam

pejko
20-10-2008, 20:38
miałem kiedyś naprawiany przy chłodnicy zbiornik z tworzywa sztucznego metodą spawania plastiku. po całej operacji zbiornik był szczelny ale przy okazji spawania została przegrzana uszczelka między zbiornikiem a rdzeniem i chłodnica ciekła przez tą uszczelkę. moja rada kupic nowa z podróbki /cena 160-250o zł/ albo sprawną używkę.

Andrzej10
20-10-2008, 21:52
nowa z podróbki /cena 160-250o zł

Odpada nie uznaję podrubek w samochodzie.



albo sprawną używkę.


Nie będę łatał tej tylko zmienię na "nową" w dobrej cenie
Pozdrawiam