PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]chodzi na 3 gary



Chudy26
22-10-2008, 20:00
witam

dzisiaj rano jechalem do roboty i dojerzdzajac do ronda zgasl, po odpaleniu chodzi na 3 gary. wymienilem przewody i swiece, zadnej roznicy. robilem doswiadczenia i nie chodzi 3'ci gar od strony kierowcy. sprawdzalem iskre i jest (moze za slaba), paliwo tez dochodzi. no wiec albo cewka albo jakis sterownik. jak sprawdzic cewke ? i co steruje zaplonem ? moze ktos mial cos takiego ?

pozdrawiam

Netoper
22-10-2008, 22:17
A kompresja jest na tym cylindrze?

Chudy26
22-10-2008, 22:30
nie wiem, nie mierzylem. silnik chodzil dobrze, 200 wykrecal, nawet teraz na 3 gary trzyma obroty ale moze i masz racje. w miedzyczasie wykrecilem cewke i okazalo sie ze ma pekniecie tzn tak mi sie wydaje, bo wyglada jak rysa ale taka zygzakowata

Misiek_WR
22-10-2008, 22:31
Miałem podobny przypadek cewkę miałem pękniętą i prąd buł w obudowe cewki. Ale najpierw sprawdz ciśnienie na cilindrach jeśli masz dobre to wez zamień od jakiegoś kumpla cewke i zobacz co cię będzie działo:)

Chudy26
22-10-2008, 22:48
a jak to pekniecie wygladalo ? jakies wieksze rozszczelnienie ? wyciekalo cos ?
kompresji nie mam gdzie sprawdzic z rana, a tak bym cewke wymienil i auto juz by smigalo (do roboty nie mam jak pojechac) tylko zebym bez sensu nie poplynal

Misiek_WR
22-10-2008, 23:18
Słuchaj ja zawiozłem do mechanika cewkę na próbe i okazało się że bije po obudowie nie wielkie pęknięcia ale biło a wiesz wziąśc od kogos znajomego cewke i podmienić i sprawdzić. A kompresje na cilindrach powinienieś psrawdzić u każdego dobrze szanującego się mechanika

Chudy26
23-10-2008, 19:41
jednak cewka byla uwalona, po wymianie jest juz ok (oryginalna, 240 plna). co ciekawe wczesniej na zimnym silniku jak dojezdzalem na luzie do krzyzowki to obroty trzymal okolo 500, teraz juz jest normalnie. temat mozna zamknac.

Misiek_WR
23-10-2008, 21:39
Więc miałem racje <jupi> i teraz pewnie ci odpala jak rakieta:)