PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Automat szarpie



bartosch1
25-10-2008, 01:27
Witam,mam pytanie odnośnie automatycznej skrzyni biegów w Mondku Mk III 2.0.Konkretnie chodzi mi o sens wymiany oleju w skrzyni i jak się to ma do dziwnych objawów w czasie jazdy.Teraz opiszę objawy:Podczas przełożenia dźwigni z neutral na drive następuje wyraźne szarpnięcie,gdy przełączam z drive na neutral również szrpie ale delikatniej.Druga rzecz,podczas jazdy gdy skrzynia przerzuca z 1-go na 2-gi bieg też potrafi szarpnąć,zwłaszcza przy zimnej skrzyni i dynamicznej jeździe,choć nie jest to regułą.Zastanawiam się co może być przyczyną takich objawów i czy ewentualna wymiana oleju poprawi sytuację.Dodam jeszcze,że auto jest z 2001 roku i ma przejechane 130 tyś kilometrów.Z góry dziękuję za porady!

Netoper
25-10-2008, 09:19
Zastanawiam się co może być przyczyną takich objawów
Zacznij od poduszki pod skrzynią, obejrzyj czy nie jest zerwana czy mocno wygnieciona.
Olej to sobie przy 200tyś zmień.

mad
25-10-2008, 10:30
chodzi mi o sens wymiany oleju w skrzyni i jak się to ma do dziwnych objawów w czasie jazdy
Olej wymień jak nie wiesz kiedy był wymieniany a czy się poprawi to nie wiem.

radeq
26-10-2008, 04:24
nie wiem co Ci naprawi usterke, ale jak "dynamicznie" jak to nazwales smigasz na zimnym, to tylko kapliczke sobie zbuduj przed garazem, i zacznij sie modlic... a dodatkowo w czolko sie mocno trzasnij....

MacKo
26-10-2008, 09:36
Bartosch - odpowiedz mi na pytania:

1. czy szarpnięcią miedzy D i N występują przy wciśnietym hamulcu ?? czy zmieniasz między N i D bez hamulca ??
2. co do szarpniecia 1 -> 2 to już Ci radeq powiedział - moze trochę dosadnie ale ... jak można na zimnym silniku i skrzyni jeździć dynamicznie ?? :panna:
niech oba zespoły najpierw temperaturę "roboczą" osiągną

bartosch1
26-10-2008, 16:14
nie wiem co Ci naprawi usterke, ale jak "dynamicznie" jak to nazwales smigasz na zimnym, to tylko kapliczke sobie zbuduj przed garazem, i zacznij sie modlic... a dodatkowo w czolko sie mocno trzasnij....

He,he,kapliczkę sobie postaw i pomódl się o więcej szacunku do siebie i do innych.Pisząc "dynamicznie" miałem na myśli jazdę w warunkach drogowych poza miastem,a nie w jeździe po uliczkach osiedlowych.

bartosch1
26-10-2008, 16:18
Bartosch - odpowiedz mi na pytania:

1. czy szarpnięcią miedzy D i N występują przy wciśnietym hamulcu ?? czy zmieniasz między N i D bez hamulca ??
2. co do szarpniecia 1 -> 2 to już Ci radeq powiedział - moze trochę dosadnie ale ... jak można na zimnym silniku i skrzyni jeździć dynamicznie ?? :panna:
niech oba zespoły najpierw temperaturę "roboczą" osiągną

Odpowiadam na pierwsze pytanie:Oczywiście,że przy wciśniętym hamulcu!

Na drugie odpowiedziałem już powyżej ,nie mniej dosadnie...

Jakub
26-10-2008, 21:40
Wąteczek zamykam, jak wam nerwy przejdą, lub dyskusja zejdzie na bardziej merytoryczne tory, dajcie znać - odblokuję.

cichu098
01-04-2016, 21:42
Witam. Chętnie się podepne pod wątek. Mam identyczne objawy. Zmieniam z p na n na hamulce i nie jeżdżę dynamicznie na zimnym☺ sprawdzałem olej w skrzyni i jest czysty i klarowny koloru miodowego. Z tym ze trudno powiedzieć czy jest max czy za dużo bo bagnet jest mocno umazany i nie widać precyzyjnie.

mortas
02-04-2016, 08:55
Dla każdego poszarpywanie będzie odczuwane inaczej, trochę to wszystko mało obiektywne. Moja też potrafi zmienić bieg bardziej "twardo" (ale chyba więcej przejmowałbym się gdyby tego nie robiła, a przeciągała) i ciężko nawet zaobserwować przy jakich warunkach to robi.
Pewnie, że najlepiej poradzić wymianę oleju, ale bez weryfikacji kogoś kto dokładnie wie jak ASB ma się zachowywać prawidłowo, to wywalać 450 zł ot tak sobie - dyskusyjna sprawa, przy tak opisanym problemie, na forum nie szukałbym rozwiązania.

cichu098
02-04-2016, 09:19
Czyli generalnie zostawię sprawę a jak się zacznie poważniej knocic to remont albo wymiana. Teraz nie będę inwestować. Spuszcza tylko olej do odpowiedniego poziomu bo mam o jakieś 7 mm ponad zakreskowane pole

Netoper
02-04-2016, 09:43
Czyli generalnie zostawię sprawę
Jedno z dwojga, albo problem jest "zewnętrzny" - poduszka silnika, luzy w napędzie,
albo np taśma hamulca luźna czy wytarta. Sprawdź poduszki (szczególnie tę przy podszybiu) i sprawdź luzy na przegubach, jak OK to osobiście jeździłbym do zarżnięcia skrzyni.
Oczywiście mogą być i inne przyczyny elektrozawór w skrzyni czy konwerter, ale na obecną chwilę j/w pisałem jeździłbym do końca (po sprawdzeniu poduszki, napędu) bo jest duże prawdopodobieństwo że problem nie nie będzie się pogłębiać i zmieniałbym skrzynię/remontowa dopiero jak by już naprawdę ostro waliło.
Olej można kontrolnie zmienić samemu statycznie, około 5 litrów będzie trzeba, bo wyeksploatowany może też dawać takie objawy.

cichu098
02-04-2016, 10:12
Piękne dzięki. Olej wymienię bo i tak wszystkie płyny będę zmieniał i przy okazji remontu zawiechy. Sprawdzę poduchy i zobaczymy co czas pokaże.

Gl5er
03-04-2016, 20:48
Ale wiesz jak sie sprawdza olej w ASB?

cichu098
04-04-2016, 17:48
W każdym temacie na forum dotyczącym ASB jest opis jak sprawdzić olej wiec trudno popełnić błąd.

Przynajmniej tak mi się zdaje.

Ja sprawdzałem tak:

Wróciłem akurat z trasy 70km
Stanąłem na płaskim
Musiałem zgasić silnik na chwile żeby otworzyć maskę
Następnie odpaliłem pochodził chwile a w tym czasie pozmieniało biegi z góry na dół pare razy i na odpalonym sprawdzałem.

Okazało się ze na bagnie jest jakieś 5 mm nad zakreskowanym polem.

Wyssalem nadmiar do poziomu 3 mm poniżej max i generalnie podczas zmiany biegów jadąc na D jest lepiej. Przy przełączanie np z r na d jeszcze czuć szarpniecie. W weekend wymieniam olej na świeży. Zobaczymy co się poprawi bo ten jest lekko ciemny.


Zauważyłem jeszcze ze gdy zmienia bieg podczas zakrętu lub jadąc na rondzie to szarpniecie nie ma wcale.

Podejrzewam poduszki które też na czasie będę wymieniał.

cichu098
20-04-2016, 14:56
Panowie poduszka pod silnikiem była wytrzepana do zera wiec wymienilem. Olej wymieniłem przez bagnet (żeby się nie paprac. Pompka wyssane jakieś 3.5l w baniak. Następnie świeży olej w identyczny baniak i taka sama ilość i wpompowane spowrotem) . Olej był lekko ciemny ale opiłków nie widziałem wiec chyba mechanizmy ok.

Podsumowując. .. jest dużo lepiej. Auto nawet lepiej przyspiesza. Górna poducha skrzyni na 100% tez wywalona ale ją wymienię później. Na postoju jeszcze czuć szarpniecia przy przesuwaniu lewarka i jak baaardzo delikatnie się rozpędza. A przy troszkę dynamiczniejszym przyspieszaniu jest swietnie☺ praktycznie nic nie czuc

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Netoper
20-04-2016, 15:04
jest dużo lepiej.
Weź za jakieś 200 kilosów ponownie podmień olej, bo jeszcze trochę starego zostało w samej skrzyni i w namokniętych tarczkach.

cichu098
20-04-2016, 15:06
Tak zrobię. Jeszcze tylko pytanie. Elfmatic g3 mi doradzono. I takim też zalalem. Można przy nim zostać?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Netoper
20-04-2016, 15:14
Tylko żeby te 200 było do rozgrzania porządnego skrzyni, bo przy krótkich przebiegach to skrzynia się mocno nie nagrzewa i olej na tarczkach słabiej "zmienia"

---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:07 ----------


Elfmatic g3 mi doradzono. I takim też zalalem. Można przy nim zostać?
A którą masz konkretnie skrzynię? jak CD4 to szkoda przepłacać bo ATF220/DextronII idealnie się sprawdza, jak Jatco to nie wiem co tam jest najlepiej/najoptymalniej lać.

---------- Post added at 14:14 ---------- Previous post was at 14:13 ----------

A najlepiej to jakbyś jednak spuścił korkiem spustowym olej.

cichu098
20-04-2016, 15:15
Trochę mnie zaskoczyles.

Zwykła. Nie tiptronic. A jak to sprawdzić?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Netoper
20-04-2016, 15:36
Jak lewar przesuwa się tylko w jednej linii no to CD4 jak ma taki jeszcze dodatkowy uskok na dole bodajże w prawo to Jatco.
Jak nic nie popitoliłem :))

---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

zobacz tutaj
https://www.google.pl/search?q=mondeo+mkiii+automat&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjtz-Xdm53MAhWMHJoKHa5dD1gQ_AUIBygB&biw=1130&bih=510#

cichu098
20-04-2016, 18:02
Ja mam w takim razie CD4 w jednej linii. Bez możliwości przełączania manualnie.

W weekend wale na dzialeczke nad jezioro. Jakieś 100 km w jedną to jak w niedziele wrócę to od razu po trasie przewinę drugi raz ten olej.

cichu098
28-04-2016, 22:25
Olej wymieniony po raz drugi. Ale nic więcej nie robie z ta skrzynka. Jak pojawia się problemy typu przeciąganie lub wywali ni jakiś bieg to wtedy przekalkuluje czy remont czy wymiana na inna.

Jeszcze ostatnie pytanie:

Czy w momencie wymiany będzie możliwość wrzucenia jatco?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

piotr130872
28-04-2016, 22:33
Jacto występowała tylko z dieslem

dziku999
29-04-2016, 07:53
Jacto występowała tylko z dieslem

No chyba nie bardzo. A 2,5 V6?

cichu098
29-04-2016, 13:41
Tez mi się zdaje że występowały. Pytanie tylko czy w 2.0 duratec

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

dziku999
29-04-2016, 13:47
Tez mi się zdaje że występowały. Pytanie tylko czy w 2.0 duratec

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Nie. W 2.0 były CD4E.

zdzicho210
03-05-2016, 23:54
Witam, również podepnę się pod temat. ma skrzynię CD4E w 2.0, skrzynia szarpała przy zmianie pomiędzy R, N i D, ostatnio przy przyspieszaniu zaczęła mocno szarpać i tłuc, obstawiam którąś z poduszek lub przeguby. Aczkolwiek to jest teraz mnie ważne, parę dni temu skrzynia mi padła, podczas ruszania ze świateł, po odpuszczeniu hamulca skrzynie prze chwile nie załapała biegu, na następnych światłach po odpuszczeniu hamulca wogóle już nie ruszyłem, nie wchodzi żaden z biegów: D, 2, 1, mam tylko R, N i P, stan oleju okazał się poniżej minimum. Stąd moje pytanie, co mogło się zepsuć i czy szukać drugiej skrzyni czy remontować tą? Z góry dzięki

cichu098
05-05-2016, 12:52
Ja bym sprawdził wyciek i uzupełnił olej. Ostatnio byłem dość głęboko w temacie CD4E jak nie jedzie do przodu to bardzo mozliwe ze tarczki się posypały.

Osobiście bym zmienił na używaną ale sam musisz przekalkulowac.

Jeszcze podobno któryś elektrozawor jak padnie to daje takie objawy ale nie wiem który. I co gorsza gdzie się mieszczą a jest ich chyba 5.

Podepnij się do kompa i jak to elektrozawor to napewno wyskoczy błędy.


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

SteelRat
11-05-2016, 01:32
Znaleźć wyciek, uzupełnić olej, najtaniej tak sprawdzić.
Błędy skrzyni może da się odczytać?
Za niski poziom oleju skutkuje spaleniem tarczek, ale... mógł polecieć kosz forwardu też, skoro do tyłu jedzie.

Elektrozawory są pod czarnym deklem z przodu skrzyni.

i zdzicho210 - pozdrawiam Zamość, tak swoją drogą ;)
Coś czuję, że prędko tam nie wrócę.