PDA

Zobacz pełną wersję : [Duratec]Poziomy oleju



Gizu007
25-10-2008, 19:13
Witam. Z ostatnim samochodem pożegnałem się przez własną nieuwagę, zapomniałem sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów. Przkonany że jak nieleci to znaczy że przecieków niema nie martwiłem się tym. Nie pomyślałem wtedy że jak nie leci to znaczy że oleju niema i tak auto przejechało niespełna 1500 km :( . Po kupnie MDO chcę uniknąc tego błędu więc moje pytanie jest gdzie lub jak lub gdzie i jak sprawdza się olej w szkrzyni w silniku 2.0 Pb ?

Druga sprawa to sprawdzanie oleju w silniku. Nie miałem z tym nigdy problemu bo i gdzie można by go mieć. Wyciągamy bagnet czyścimy wkladamy, wyciągamy :satan: i sprawdamy poziom oleju - filozofi brak. Jednak w nowym aucie jest mały problem. Jak wyciągne bagnet za pierwszym razem poziom jest w okolicach minimum, gdy włoże go poraz drugi i wyciągnę niemogę nic odczytać bo bagnet jest cały usmarowany olejem. Czy to jest normalne? Mam wrażenie że to wina tych zagięć na bagnecie ale pocoś one w końcu są.

Teoretycznie oba poziomy były sprawdzone u dealera przed sprzedażą ale wole dmuchać na zimne. Z góry dziękuje za pomoc.

ace2
25-10-2008, 22:41
Ja doszlem do wniosku ze ile razy zrobi sie pomiar tyle dostanie sie wynikow. Im auto zimniejsze tym mniej oleju pokazuje. Co jest dziwna sprawa bo wraz z czasem coraz wiecej oleju splywa z silnika. Zaobserwowalem tez ze rozny wynik daje takze sposob wkladania bagnetu czyli ostra strona miarki do przodu lub przodem. Nie wiem czemu tak jest.

radeq
26-10-2008, 04:17
sprawdz olej po nocy, jak autko swoje postoi i po problemie......

ace2
26-10-2008, 09:14
Wtedy mam minimum, a na lekko ostygnientym polowe a 20min po jezdzie prawie maksimum i badz tu madry.

Brudsien
26-10-2008, 09:53
Dolej na tyle aby bylo gdzies w poloiwe moze byc nawet maks, oczywiscie na zimnym bo na cieplym to moze byc powyzej maks

Gizu007
26-10-2008, 21:15
I tak muszę zmienić olej bo niewiem co jest zalane i chce ten jeszcze trochę wyjeździć, wygląda ok. Dlatego się pytam żeby się nie bać.

A co ze skrzynią? Da się to sprawdzić skoro się nie wymienia?

Brudsien
26-10-2008, 22:09
W skrzyni jak najbardziej sie wymienia olej ale w twoim wystarczy tylko dolac jesli masz malo ale jak nie masz przeciekow to nie powinienes miec braku oleju w skrzyni, dolej polsyntetyku do silnika jak masz ponizej min na zimnym

Damiano
27-10-2008, 11:11
Kolego Gizu. sprawdz czy autko ci sie nie poci w okolicach skrzyni. Ja tez dalem d... ze skrzynia w moim mondku, mialem wyciek ze skrzyni bo uszczelniacz walu byl walniety.myslalem ze to moze olej z silnika. gdy sprawdzilem okazalo sie ze ma kolor taki bordowy. myslalem ze moze wspomaganie. wszystkie plyny byly ok. juz mialem jechac do mechaniora sprawdzic skrzynie i kibel. samochod stanal :wall: mechanizm roznicowy sie posypal. tak wiec dla swietego spokoju wymien sobie olej w skrzyni i sprawdz tez uszczelniacz.pozdro

Gizu007
27-10-2008, 12:53
Macie może jakieś zdjęcie gdzie się sprawdza olej w skrzyni. Sprawdzałem książkę "Sam naprawiam" ale tam tego niema

Damiano
27-10-2008, 13:09
strona 31 "sam naprawiam" pozdro

Gizu007
27-10-2008, 13:27
ooo dziękuje umkneło mi. Przy okazji dowiedziałem się żę istnieją silniki o pojemności 2 metrów sześciennych :D

timeks
14-04-2016, 20:55
Ja mam inny problem.MK4 duratec. Na bagnecie susza. dolewam 100 ml/150 ml oleju i stan jest między min a max.
z reguły jest tak że stan bagnetu to ok.1 litr. CZy w mondeo było kilka bagnetów ? w zależności od przebiegu, wieku. Nic już z tego nie rozumiem.

jarros
29-05-2016, 01:23
W MK4 mam miedzy min a max ok 0.7. Bo jak było ciut ponad połową i dolałem 200ml to wskoczyło na max.