PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z tym kompem ?



Rhapson
18-03-2005, 08:56
Mam w mondeo ten wyswietlacz obok deski rozdzielczej (ten na ktorym swieca sie kontrolki, drzwi, plynow, sniezynki),a moje pytanie brzmi: Czy w takim razie mam komputer pokladowy, a jezeli jest to czemu niema wyswietlacza pokazujacego przebieg, spalanie itp. czy moze poprzedni wlasciciel sobie wyciagnal ?

altoot
18-03-2005, 09:01
Mam w mondeo ten wyswietlacz obok deski rozdzielczej (ten na ktorym swieca sie kontrolki, drzwi, plynow, sniezynki),a moje pytanie brzmi: Czy w takim razie mam komputer pokladowy, a jezeli jest to czemu niema wyswietlacza pokazujacego przebieg, spalanie itp. czy moze poprzedni wlasciciel sobie wyciagnal ?

1. to nie jest komputer tylko cos w stylu panelu diagnostycznego (pokazuje zużycie sie pewnych elementów i mniej wiecej temperature powietrza)... jesli miałbys komputer to zintegrowany byłby on z wyswietlaczem zegara znajdujacym sie pod srodkowymi kratkami nawiewu (wtedy ten wyswietlacz byłby ze 2 razy dłuższy). Wspomniany przez Ciebie panel kontrolny nazywa sie "check control" i wyposażano w niego wersje Ghia (ale też nie wszystkie) i napasione wersje GLX

2. uzupełnij info o sobie w profilu przynajmniej o miejscowosc

3. serdecznie witamy :metal :bigok: :beer:

Rhapson
18-03-2005, 09:09
Dzieki wielki! Rowniez serdecznie witam, profila juz uzupelnilem bo wczesniej czasu nie bylo, a wracajac do mojego pytania. Mam ,jak wyciagne zegar ,z tylu takie szerokie zlacze do niczego nie wpiete czerwono czarne i czy to nie jest przypadkiem od tego komputra ? Ciekawi mnie rowniez do czego przesyla dane czujnik na lince predkosciomierza i czy on jest tez w kazdej wersji mondeo.

v1tek77
18-03-2005, 09:28
Dzieki wielki! Rowniez serdecznie witam, profila juz uzupelnilem bo wczesniej czasu nie bylo, a wracajac do mojego pytania. Mam ,jak wyciagne zegar z tylu ,takie szerokie zlacze do niczego nie wpiete czerwono czarne i czy to nie jest przypadkiem od tego komputra ? Ciekawi mnie rowniez do czego przesyla dane czujnik na lince predkosciomierza i czy on jest tez w kazdej wersji mondeo.

Ja również mam Check Control ale niestety nie posiadam kompa pokładowego :( Jak powiedział kolega Altoot, zegar jest wtedy dłuższy no i posiada przycisk, którym przestawia się wyświetlane wartości. U mnie niestety w miejscu gdzie spodziewałem się zobaczyć ten przycisk mam ładny czarny plastik :( Moge sobie więc tylko ustawić godzine. :)

Truszek
18-03-2005, 10:18
Ciekawi mnie rowniez do czego przesyla dane czujnik na lince predkosciomierza i czy on jest tez w kazdej wersji mondeo.

Nie zaglądałem jeszcze u mnie w to miejsce, ale czy to twoje auto to czasem na taksówce nie jeździło? Takie patenty to taksówkarze mają założone i one przekazują dane ale do taksometru. :satan:

Pozdróffka

Rhapson
18-03-2005, 10:32
Na taksowce raczej nie bo ten czujnik wyglada na oryginaly fordowski :jezyk1:

jarekch
18-03-2005, 10:41
Nie wiem, czy w moim Mondku jest komp, czy nie, ale wyświetlacz kiedyś też miał dłuższy. Ktoś się na niego połakomił jak stał w Niemczech w komisie i zastąpił zaślepką i krótszym zegarkiem, do którego oczywiście szersza wtyczka nie pasuje i nic nie wyświetla :(
Jeżeli ktoś gdzieś widział szeroki wyświetlacz do MK1 to proszę o info.
:)

daro
18-03-2005, 11:48
Witam wszystkich.
Podpowiedzcie proszę czy taki moduł "check kontrol" mogę założyć u siebie jeśli nie było fabrycznie ?

Rhapson
18-03-2005, 11:55
Wszytsko sie da jak sie chce :)
Ale ciezko by bylo bo musialbys jakos otwor zrobic w kokpicie, kable poprowadzic, czujnikipodpiac ,za latwe to by to nie bylo i chyba taniej by bylo kupic mondka z takowym w oryginale zalozonym. (':madrala:')

altoot
18-03-2005, 11:59
Witam wszystkich.
Podpowiedzcie proszę czy taki moduł "check kontrol" mogę założyć u siebie jeśli nie było fabrycznie ?

mozna - kupujesz wyswietlacz, kilka ładnych metrów kabla i od groma różnych różnistych czujników

altoot
18-03-2005, 12:00
Nie zaglądałem jeszcze u mnie w to miejsce, ale czy to twoje auto to czasem na taksówce nie jeździło? Takie patenty to taksówkarze mają założone i one przekazują dane ale do taksometru. :satan:

Pozdróffka

Byc moze ten czujnik liczy km po to, zeby co 15 000 km zapaliła sie ta kontrolka inspekcji??HĘ?! przynajmniej ja tak to rozumiem...

daro
18-03-2005, 12:10
z tego co wiem to ten panel pokazuje kilka fajnych rzeczy, np uszkodzenie żarówki, kontrolka płynu do spryskiwacza,zużycie okładzin ham.niski pozim płynu chłodzącego itp. Ale jak jest z tym tyle zachodu to nie ma co.Myślałem że czujniki w samochodzie są już zainstalowane, przynajminiej w wersji GHIA.

Pozdrawiam

Rhapson
18-03-2005, 12:14
Tez tak myslalem, ale tyle roboty zeby kontrolka sie zapalala co 15 000 :/ Troche to nielogiczne. Producent tyle roboty wlozyl a to wykorzystane tylko w jednym celu ? Wciaz wydaje mi sie ze jednak jakis komputer pokladowy byc tam musi bo chyba sam wyswietlacz komputerem nie jest.

daro
18-03-2005, 12:39
Masz trzy możliwości.

- masz tylko zegar cyfrowy który pokazuje tylko godziny i minuty
- masz zegar cyfrowy który pokazuje godziny, minuty,datę( miesiąc i dzień )
stoper ( ciekawe po co ? )i temperaturę zewnętrzną,
- masz komputer który oprócz w/w funkcji pokazuje: licznik dzienny, średnią prędkość, chwilowe zuż. paliwa, średnie zuż. paliwa, odległość do przejechania na paliwie w baku.

Pozdro

BJSusel
18-03-2005, 15:03
Po pierwsze w MKII nie ma linki prędkościomierza.
Po drugie do każdego MKI i MKII można dołożyć komputer, pod warunkiem że nie mamy dizla pod maską.
W MKII jest dużo łatwiej bo zwykle są podciągnięte odpowiednie kabelki.
Pozostaje jedynie zakup komputera, czujnika temperatury zewnętrznej i nowej pompy paliwa.
Ja u siebie zamontowałem.
Powodzenia.

altoot
18-03-2005, 15:31
Po pierwsze w MKII nie ma linki prędkościomierza.

Powodzenia.

Zgoda Bartek - ale wg avantara wychodzi ze to MkI - i to z tej pierwszej serii, z linką :)

BJSusel
18-03-2005, 15:42
Zgoda Bartek - ale wg avantara wychodzi ze to MkI - i to z tej pierwszej serii, z linką :)

Kurde, rzeczywiście nie zorientowałem się, że chodzi o MKI.
Czyli z dołożeniem komputera będzie sporo zabawy i do części, które wymienłem wyżej trzeba jeszcze dołożyć inna wtyczkę.