PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] problem- wysokie spalanie



matrix27
28-10-2008, 18:48
Hej

ostatnio mam problem z wysokim spalaniem w moim mondeo 1.8.
swiece i przewody wymieniane niedawno- (przelatane maja max 8 tys km)

- termostat chyba ok- bo temperature osiaga bardzo szybko i trzyma wskazowke na godzinie 12
- bylem u kolegi mechanika - podpielismy samochod pod komuter ( na wlaczonym zaplonie nie przy wylaczonym silniku ) i komputer pokazal 0 bledow.

robilem tez samoadaptacje- wszystko tak samo jak w instrukcji w artykulach i nic sie nie zmienilo.
Ogolnie samochod jest lekko zwawszy niz do tej pory, i ladnie wkreca sie na obroty- zadnego mulenia, tylko spalanie mnie dobija. (objawy jakby dostawal za bogata mieszanke)(tak mi sie wydaje)

posiadam komputer pokaladowy i chwilowe spalanie ktore pokazuje jest kosmiczne 8O .
przy ruszaniu pokazuje 50l/h potem przy lekkim dodaniu gazu pokazuje 25-35l, przy wrzuconym biegu i sciagnieciu nogi z gazu pokazuje 4l. a przy dojezdzaniu do skrzyzowania i wrzuceniu na luz spalanie chwilowe zwieksza sie do 8 a potem do 16 zeby jak stanie pokazac 0.9- 1,1l. Wszystko lekka jazda.

to wszystko kumuluje sie i w miescie spokojnie 12l i wiecej, a na trasie 10.
Teraz staram sie jezdzic jak najlzej to na autostradzie schodze do 8,5 przy 120- 130- lekko wcisniety gaz, ale lekkie dodanie gazu pokazuje odrazu powyzej 15 i wiecej.

Co mozna sprawdzic? w piatek bede u elektryka- moze podepnie sie jeszcze pod sade lambda na pracujacym silniku, moze cos wykaze?


dodam jeszcze ze okolo miesiaca temu wszystko bylo ok. Zrobilo sie to z dnia na dzien.
jak wyczyscic przeplywomierz powietrza?

Brudsien
28-10-2008, 19:11
Przeplywka jak by nie dzialala to by ci wyszlo na kompie no i bys mial wysokie obroty ale samo spalanie by ci tak nie wzroslo, a wyczyscic przeplywke mozesz np plynem kontakt
Sonde mozesz sam sprawdzic podlacz miernik pod czarny (+) i szary (-) i powinno skakac napiecie miedzy 0.1v a 0.9v i to dosc szybko jak nie skacze znaczy ze sonda jest padnieta, ewentualnie podlacz dodatkowy minus np z akumulatora jak nic nie bedzie pokazywac albo bedzie zle poikazywac

matrix27
29-10-2008, 19:56
co oprocz sondy lambda w domowych warunkach/ u elektryka(mechaniką tez sie zajmuje) mozna na szybko sprawdzic?

Brudsien
29-10-2008, 20:01
w sumie to nic, mozesz sprawdzic czy przeplywka ci dziala, przy pracujacym silniku odlacz ja i powinienes poczuc wyraznie zwiekszone obroty, a po podlaczeniu powinno wrocic do normy oczywiscie gdy odlaczysz i podlaczysz przeplywke nalezy zrobic samoadaptacje ecu

Netoper
29-10-2008, 20:15
Chwilowym spalaniem się nie przejmuj, bo ono tak pokazuje, u nas przy przyśpieszaniu 55 jest wyświetlane. a faktyczne wychodzi w mieście około 16
U mechaniora kompresję można sprawdzić jak ma przyrząd.
Sprawdź czy koła obracają się prawidłowo, czy np ręczny nie przytrzymuje, zbieżność kiedy była robiona?
Nie zmieniałeś może opon? Ciśnienie w kapciach prawidłowe?

matrix27
29-10-2008, 22:43
odlaczylem przeplywke i obroty obnizyly sie nieznacznie- staly sie niestablne na biegu jalowym- po ponownym podlaczeniu obroty trzyma prawidlowo.- wiec przeplywka chyba ok.

- podnioslem samochod na lewarku i pokrecilem kazdym kolem - nie maja oporow, reczny tez nie trzyma w czasie jazdy, cisnienie w kapciach prawidlowe- dzisiaj mierzyłem, opon nie zmienilem w ostatnim czasie, zbieznosc robilem jakies 2 tygodnie temu - ale wysokie spalanie juz bylo.

na trip komputerze i rzeczywiste spalanie jest takie samo- wlalem pol baku i tyle ile trip pokazal chwilowe/ dystans z tego pol baku- wyszlo ok 10 l- przy jezdzie praktycznie emeryckiej na trasie.

dziwne ze nagle mu sie to zrobilo. Praktycznie z dnia na dzien. Oczywiscie samoadaptacje zrobilem po sprawdzeniu przeplywki.

Moze oddac samochod do warsztatu?? co by mogli wtedy sprawdzic- zeby mnie na cos nie naciagneli :/

Brudsien
29-10-2008, 22:48
W sumie nic nie sprawdza, jak komputer nic nie pokazuje to jedyne wyjscie sprawdzic ta lambde bo to glownie uszkodzona lambda powoduje duze spalanie, koszt uniwersalnej lambdy bosh to 85zl wiec nie sa to ogromne pieniadze i mozna wymienic profilaktycznie lambde lub ja przynajmniej zmierzyć dla pewnosci

matrix27
29-10-2008, 22:48
chwilowym spalaniem sie nie martwie ale lekkie dodanie gazu przy 80km/h nie powinno pokazywac odrazu 16l i wiecej a pelne przycisniecie gazu pod 50 nawet na rozpedzonym samochodzie.

Wiem bo pamietam jak bylo wczesniej.

A powiedzcie jakie moga byc przyczyny zurzytego, (rozlecianego ) kata?? bo nie wiem czy kiedys byl wymieniany??

matrix27
29-10-2008, 22:51
W sumie nic nie sprawdza, jak komputer nic nie pokazuje to jedyne wyjscie sprawdzic ta lambde bo to glownie uszkodzona lambda powoduje duze spalanie, koszt uniwersalnej lambdy bosh to 85zl wiec nie sa to ogromne pieniadze i mozna wymienic profilaktycznie lambde lub ja przynajmniej zmierzyć dla pewnosci

a pytanko - jak podlaczylem samochod pod komputer to zostawilem go tylko na wlaczonym zaplonie - nie na wlaczonym silniku. Moze blednie pokazal- bo praktycznie sonda lambda nie chodzila wtedy. ( tak mi sie wydaje) czy to bez znaczenia?

matrix27
29-10-2008, 23:19
dodam jeszcze ze przy ruszaniu komputer pokladowy w chwilowym spalaniu pokazuje najpierw do 3,5- 4l - czyli normalnie a jak puszcze sprzeglo do konca ta wartosc od razu zmienia sie na 40- 50l :/

LaBobas
29-10-2008, 23:36
Mnie zawsze akzal mechanior uruchomic auto jak podpinal pod kompa.

Brudsien
29-10-2008, 23:40
No trzeba uruchomic bo wtedy mozna tylko kasowac zapamietane bledy ale np info o sondzie nie wyjdzie bo silnik nie pracuje

Paolo
30-10-2008, 10:31
PCMA zapamiętuje błedy do 50 pozycji także nie ma takiej opcji żeby cos mu uleciało z pamięci. Po za tym trzeba by było sparwdzić na oscylokopach jak pracuje sonda i przepływka a nie tylko patrzenie czy pracuje w zakresie 0.1-0.9 V.
wystarczy że sonda będzie za wolno się zmieniała (wykres sinusojdy) to spalanie też może wzrosnąć w górę.

matrix27
31-10-2008, 15:41
hej dzisiaj z elektrykiem sprawdzalem sonde lambda wpinajac sie w te kabelki czarny i szary i sonda pokazywala od 0,1 do 1,3 i wolno zmienialy sie odczyty.

Znaczy to ze sonda jest do wymiany?

Netoper
31-10-2008, 15:47
Znaczy to ze sonda jest do wymiany?
Tak by wyglądało, chyba że miernik był z dużą zwłoką, warto jeszcze innym miernikiem sprawdzić.
A sprawdzane było na wolnych obrotach i wysokich?
I tak samo pokazywał miernik?

matrix27
31-10-2008, 18:02
na wolnych bylo prawie ok na wysokich juz kicha...

Netoper
31-10-2008, 19:58
To ciężko na 100% stwierdzić, sonda jak się wykłada to przeważnie na wolnych obrotach, na wyższych potrafi działać poprawnie.
Jest jeszcze opcja że sonda pracuje poprawnie ale uwalił się czujnik temperatury i za dużo paliwa idzie, stąd te wyskoki do 1.3V

matrix27
01-11-2008, 06:20
a jak zbadac czy czujnik temperatury jest dobry? Gdzie on sie znajduje?

LaBobas
01-11-2008, 09:35
sonda max powinna pokazywac 0,9.
Chyba Ci sie sonda skonczyla.

jedros1
01-11-2008, 21:50
Wymień sondę Lambda i po kłopocie

matrix27
02-11-2008, 00:21
zamowilem wczoraj w sklepie sonde lambda firmy bosh, powinna byc w 1 tygodniu listopada. Jak tylko odbiore ja i mechanik zalozy- podziele sie rezultatem naprawy.

btw.- oryginalna sonda lambda fordowka kosztuje 600zl 8O - cena z kosmosu czy co?- kto taka wymyslil?? :jezyk1:
a bardzo dobra sonda firmy BOSH - jedyne 220zl.

to niech raz na 2 lata siada mi sonda tego bosha to przez najblizsze 6 lat mam spokoj.
Nonsens :wall:

jedros1
02-11-2008, 00:49
Oryginalna Sonda Lambda (http://moto.allegro.pl/item462562224_sonda_lambda_ford_mondeo_fiesta_focu s_ka_fusion.html)
Ja od tego kolesia brałem i potwierdzam w 100% że to oryginał fordowski

matrix27
06-11-2008, 21:19
no i wymienilem dzisiaj sonde na nowa , zrobilem samoadaptacje a spalanie jakie bylo takie jest- nic sie nie poprawilo :/

co teraz z tym fantem zrobic? czego dalej szukac?

Netoper
06-11-2008, 21:24
a spalanie jakie bylo takie jest- nic sie nie poprawilo :/
Trip tak pokazuje? czy zatankowałeś pod korek wypaliłeś chociaż z pół baku i z powrotem zatankowałeś?

matrix27
07-11-2008, 14:59
nie lalem pod korek- ale zatankowalem pol baku - na wiecej mnie nie stac :P chyba zebym musial sie szarpnac na poczatku jakiegos miesiaca- wszedlem w tryb serwisowy tripa - pokazal ze w baku jest 30 litrow i tak tez wskazowka z baku pokazywala- policzylem to na szybko i wychodzi ze przy srednim spalaniu 8,5 listra/ 100- powinien zrobic 350- 360km. Ostatnio jezdze raczej poza miastem 40- 50 km w jedna strone. Samochod robi na tych 30 litrach 240- 250 km i juz mi sie rezerwa wlacza :/

Netoper
07-11-2008, 15:19
Jedynym miarodajnym wskazaniem jest niestety zalanie pod korek i po przejechaniu tych 250-300 km-ów znowu zalać.
Wskazania tripa nie są miarodajne.
Dopiero jak skotłujesz kilka baków i porównasz to z tripem wtedy będzie wiadomo czy jest zgrany ze stanem faktycznym

Na zwiększone spalanie ma też wpływ termostat, świece, przewody WN. filtr powietrza, przepływka (jak uszkodzona to więcej kotłuje) szerokość kapci i odpowiednie ciśnienie w nich, zbierzność, sama sprawność silnika (kompresja), jakie odcinki się pokonuje na nie rozgrzanym silniku.

LaBobas
09-11-2008, 19:57
ja bralem od tego gostka i sie.......zwalila,jezdze na uniwerslanej teraz

Ufo
09-11-2008, 20:05
U mnie też uniwersalna Bosal za 160 hula od 3 m-cy i działa bez zarzutu

LaBobas
11-11-2008, 15:30
ja zaplacilem 90 z przesylka:)))znaczek VW na niej,auto jezdzi,paliw normie:)) :bigok:

matrix27
14-11-2008, 21:18
Jedynym miarodajnym wskazaniem jest niestety zalanie pod korek i po przejechaniu tych 250-300 km-ów znowu zalać.
Wskazania tripa nie są miarodajne.


I tak jak Netoper napisal zrobilem. Zalalem mondeo pod korek (poszlo po kieszeni) zrobilem 300 km- 60% trasa i 40% miasto.(140 km- autostrada predkosc 120- 130, potem odcinki po 40 km trasy nie przekraczajac 90- 100km/h i reszta po miescie. Wszystko delikatna jazda.
Spalanie na 100km wyszlo 9,6 l :/ - tak samo pokazal trip computer.
- jedna rzecz jaka zauwazylem to auto jest teraz slabsze niz przed ta awaria (wysokie spalanie).

zrobione:
- podlaczenie pod komputer- brak bledow
- wymiana sondy lambda- brak roznicy.

ghi
15-11-2008, 00:50
Witam!!A więc od początku!Wymieniałem termostat i czujnik ten od góry!Termostat profilaktycznie(wskazowka nigdy nie dochodziła do literki R) a spod czujnika mi ciekło gwinnty zwalone więc wymieniłem!Wczesniej wentylator pracował prawie cały czas i to mnie zaniepokoiło!Po wymianie wentylator zachowuje sie w ten sposob ze jak temperatura dochodzi do literki L załancza sie spada do MA i tak cały czas!Po głosnosci wentylatora i po sugestiach forumowiczow i klubowiczow wychodzi ze dziala 2 bieg!Ogolnie nie mam zastrzezen tylko czy tak ma sie zachowywac wentylator sprawny?A spalanie 17l. gazu po miescie!Co wy na to?Pozdrawiam !

ghi
15-11-2008, 18:29
sorry ten post powinien isc do innego tematu!!Przepraszam za zamieszanie!!