PDA

Zobacz pełną wersję : [Zetec]Zmiana silnika... czy można??



Przemiks
01-11-2008, 21:37
Zastanawiam się nad zmianą silnika w moim MKI, ten już swoje wysłużył. Mój rocznik to 95-96 dlatego myślę by szukać silnika od MKII 98-99 aby miał jak najmniejszy przebieg ale.... czy jest to możliwe....? Mam wersję ghia. Poradźcie czy taka zamiana jest możliwa?? Ponoć sam silnik to nie problem ale do tego i komputer....? NIe wiem co robić, proszę o Wasze opinie i pomoc. :bigok:

Andrzej10
01-11-2008, 21:59
Mam wersję ghia.

To nie ma nic do silnika. To pakiet wyposarzenia i tyle.



Mój rocznik to 95-96 dlatego myślę by szukać silnika od MKII 98-99

No i tutaj jest problem bo bez problemową zamianą będzie taka która będzie się opierać na silniku ze srebrną pokrywą zaworów czyli do maja 98. Potem było trochę zmian a głównie z okablowaniem. Jeśli zamiana 1,8 za 1,8 to tylko zmiana jednostki i z głowy. Pozdrawiam

LaBobas
01-11-2008, 22:14
Mieniaj na 2.0.Nie bedziesz zalowal:)))

Przemiks
01-11-2008, 23:00
AAAaa no i już coś wiem, tzn że interesuje mnie maj 98 najpóźniej, co prawda to nieco zawęża pole działania ale to już coś. A co do jednostki - fakt myślałem o przejściu z 1,8 na 2,0. Drążę dalej - czy spodziewać się dużych problemów gdyby jednak chcieć "coś" po maju 98` lub zmianie z 1,8 jak mam obecnie na 2,0...??

Andrzej10
01-11-2008, 23:03
Po maju napewno okablowanie, dochodzi komp i zapewne osprzęt (nie jestem pewien rużnic). Jeśli na 2,0 to do silnika jeszcze skrzynia, sprzęgło, wydech. Pozdrawiam

LaBobas
01-11-2008, 23:05
kompa tez mozesz zmienic,a starego sprzedac.Tylko nie wiem jak z immobiliserem bedzie potem:))

Przemiks
01-11-2008, 23:10
Choroba to zaczyna się robić spora inwestycja z tym 1.8 na 2.0 a moje mondzio to dziś jakieś 5 patoli więc.... :)) chyba zostanę przy 1.8 do maja 98` ;)
Jeszcze jedno czy uważacie za sensowne i uzasadnione rozglądanie się za silnikiem z Anglii...??

LaBobas
01-11-2008, 23:39
Powiem CI,ze 2.0 tez bedzie chodzic na Twoim kompie prawdopodobnie.Aha skrzynka od 1,8 ma chyba inne przelozenia

Andrzej10
02-11-2008, 00:44
Jeszcze jedno czy uważacie za sensowne i uzasadnione rozglądanie się za silnikiem z Anglii...??

Jasne że tak. A nawet więcej cała fura za dobrą kasę i w sumie operacjia na 0 wyjdzie.



Aha skrzynka od 1,8 ma chyba inne przelozenia

Dokłądnie tak, inna średnica wydechu równeirz. Pozdrawiam

Przemiks
02-11-2008, 12:52
O rany to aż tak.. całą fure kupować... :)) Myślę że sobię podaruję kupowanie auta ale silnika spróbuję od angola poszukać, Inny silnik to zawsze loteria powiedzą że ma przelatane z 130 tys i okazja a moze okazać się trachło...ale ryzyk fizyk, Czyli podsumowując 1,8 i srebrna pokrywa zaworów a będę miał najmniej kłopotów...

Andrzej10
02-11-2008, 12:55
O rany to aż tak.. całą fure kupować... :)) Myślę że sobię podaruję kupowanie auta ale silnika spróbuję od angola poszukać, Inny silnik to zawsze loteria powiedzą że ma przelatane z 130 tys i okazja a moze okazać się trachło...ale ryzyk fizyk, Czyli podsumowując 1,8 i srebrna pokrywa zaworów a będę miał najmniej kłopotów...

Widzę że kolega nie załapał o co chodzi z całą furą. Jak kupujesz całego to możesz sprawdzić stan silnika, masz całe okablowanie i wszystko co potrzeba do zmiany pojemności. Po rozebraniu i sprzedaniu reszty części cała operacjia wychodzi na 0 albo z zyskiem zalerzy jaki spas miał dawca. Pozdrawiam

Przemiks
02-11-2008, 13:32
Załapał załapał :) ale w moim przypadku to nie wchodzi w rachubę :) Jeszcze jedno pytanko, sprawdzam własnie co proponuje allegro w zakresie silników - większość 2.0 - ale co ciekawe jest kilka 1.8 OPISANYCH jako MKII z 99 roku i są na zdjęciach - real foto!!?? - ze srebrną pokrywą zaworów. Możliwe czy ściema....??

Andrzej10
02-11-2008, 14:22
Możliwe czy ściema....??

Ściema. Od maja 98 tylko czarny Zetec występował. Pozdrawiam

Przemiks
03-11-2008, 22:48
Witam, znalazłem ciekawy silnik tzn. z 98 roku ze srebrną pokrywą, spory kawałek ode mnie ale z tego co mówi właściciel warto po niego podjechać, umówiony jestem na środę - czwartek więc jak już będę szczęśliwym posiadaczem podzielę się swoimi wrażeniami ;) Cena na dziś 1000 zł.

Andrzej10
04-11-2008, 00:11
Witam, znalazłem ciekawy silnik tzn. z 98 roku ze srebrną pokrywą, spory kawałek ode mnie ale z tego co mówi właściciel warto po niego podjechać, umówiony jestem na środę - czwartek więc jak już będę szczęśliwym posiadaczem podzielę się swoimi wrażeniami ;) Cena na dziś 1000 zł.

Czyli od stycznia do końca kwietnia. Oby był oki i się sprawował. Pozdrawiam

Przemiks
07-11-2008, 17:11
Witam, jestem po wyprawie do Zielonki ws. silnika i ....wszytko ładnie pięknie ale klamoty nie wróciły ze mną, nie wiem jak to się stało że silnik to 2,0 a nie 1,8 którego szukam, 300 km :wall: cały dzień jazdy i :niewiem: pomyłka. Silnik chodzi pięknie, poprostu muzyka dla ucha ale cóż... jeśli ktoś potrzebuje dobrego 2,0 to służe kontaktem do sprzedającego.
PS. jeszcze jedna sprawa, dzis jak na złość spotkałem człowieka który zajmuje się wyłącznie fordami, nie koniecznie Mondeo ale stwierdził z całą pewnością że: A) nie trzeba zmieniać skrzyni bo różnica jest wyłącznie na 5 biegu czego ja nie wyczuję a Mondziowi absolutnie to nie przeszkodzi, B) wcale nie muszę zmieniać wiązki i kompa, spokojnie da sobie radę, C) zgodził się że jest róznica w kol. wydechowym.
Zaznaczam - osoba udzielająca tych informacji od wielu już lat zajmuje się wyłącznie Fordami...co nie znaczy że się nie myli, ..... Ajjjjj chyba tylko :pub:

Andrzej10
07-11-2008, 20:06
Dobra komp sobie "da radę" Ale nie będzie to optimum dla silnika. W przypadku skrzyni da się oczywiście ale sprzęgło trzeba inne. Okablowanie to tylko jak by była zmiana w ST/BT. Pozdrawiam

P.S. Było brać ja zdrowy i wogule zawsze swapa można zrobić a reszta gratów to już nie majątek. Pozdrawiam

banan020
09-11-2008, 23:14
ja szukam silnika 2.0 daj namiary na pw do tego goscia :)